Live ΟΣΦΠ-Πανιώνιος (2-0), Ατρόμητος-Καλλονή (2-0), Πανθρακικός – Πλατανιάς (1-0), Λεβαδειακός – Απόλλωνας (1-1)

Αθήνα

Στη Τρίπολη είναι στραμένα τα βλέμματα και στην αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα και τον Παναθηναϊκό (19:30) στην 23η – εμβόλιμη – αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας που διεξάγεται σήμερα, Τετάρτη. Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός υποδέχεται τον Πανιώνιο (17:15), ενώ ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον ΟΦΗ (17:15).

Ο Ατρόμητος παίζει κόντρα στην Καλλονή (17:15), ενώ χωρίς ξεκάθαρο φαβορί, θα γίνουν οι αγώνες Λεβαδειακός-Απόλων Σμύρνης (17:15)και Πανθρακικός-Πλατανιάς (17:15).

Στα ματα που άνοιξαν την αγωνιστική, ο ΠΑΣ έκανε πάρτι στα Πηγάδια (Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 0-3), ενώ σο Παγκρήτιο ο Εργοτέλης πήρε σημαντικό τρίποντο επί της Βέροιας (Εργοτέλης – Βέροια 2-0).

Το πρόγραμμα ολοκληρώνεται την Πέμπτη με την αναμέτρηση, Παναιτωλικού-Αρη.

Ολυμπιακός-Πανιώνιος 2-0

Τέλος αγώνα

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει με μεταγραφή από την Ατλέτικο την απόκτηση του Ρομπέρτο μέχρι το 2018!

79΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Εκπληκτικό μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, η μπάλα στο δοκάρι του Ρομπέρτο.

77′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σταυροθανασόπουλος στη θέση του Μπούζα.

72΄Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ρομπέρτο νικάει τον Αραβίδη στο τετ α τετ.

69΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πελέ αντί του Σάμαρη.

67΄Ο Σαβιόλα έφυγε στην αντεπίθεση αλλά ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε το σουτ.

65΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μετά το κόρνερ του Χολέμπας, ο Παπαδόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μητρόπουλος πάνω στη γραμμή σώζει τον Πανιώνιο.

59΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκες αντί του Σέποβιτς.

53΄Πρώτη καλή στιγμή για τον Πανιώνιο με το σουτ του Αραβίδη και την επέμβαση του Ρομπέρτο.

52΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πέρες κάνει ντεμπούτο με τα ερυθρόλευκα. Μπαίνει στη θέση του Ολαϊτάν.

46΄Έναρξη β΄ημιχρόνου. Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός αντί του Λάζνικ.

Ημιχρονο

45΄Κίτρινη κάρτα στον Κάμπελ.

36΄Κίτρινη κάρτα στον Πάνο.30΄Στο μισό γήπεδο από το πρώτο λεπτό παίζεται ο αγώνας.Στο Φάληρο βρίσκεται και ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Ντέιβιντ Μόγιες, ενόψει των αναμετρήσεων για τη φάση των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ.22΄Το σουτ του Εντινγκά περνάει λίγο άουτ.Δύο γκολ με δύο τελικές προσπάθειες έχει ο Ολυμπιακός.18΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Από την σέντρα του Κάμπελ ο Σέποβιτς με κεφαλιά από κοντά κάνει το 2-0.16΄Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτούδη.11΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη που ανοίγει το σκορ.10΄Ο Ολυμπιακός πιέζει αλλά δεν έχει απειλήσει ακόμα.1Έναρξη αγώνα.
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:Ολυμπιακός (Μίτσελ) : Ρομπέρτο, Σαλίνο, Παπαδόπουλος, Μαρκάνο, Χολέβας, Σάμαρης, Εντινγκά, Κάμπελ, Ολαϊτάν, Σαβιόλα, Σέποβιτς.Πανιώνιος (Παναγόπουλος): Παπαδόπουλος, Αυλωνίτης, Κουλοχέρης, Πάνος, Ζαχαράκης, Παναγιωτούδης, Μητρόπουλος, Λάζνικ, Μπούζα, Αραβίδης, Γιάννου.

ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΛΗΞΗ αγώνα

93′ Πανθρακικός – Πλατανιάς: Σουτ του Μενδρινού από αριστερά, ο Τόρες έβαλε την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Αθανασιάδη.

ΤΕΛΙΚΟ στην Λιβαδειά και στο Περιστέρι

93΄ Λεβαδειακός – Απόλλων: Μεγάλη ευκαιρία για το 1-2 με το πλασέ του Φαρινόλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

89′ Λεβαδειακός – Απόλλων (1-1). Σέντρα του Λουσέρο από τα δεξιά, ο Φαρινόλα πήρε την πρώτη κεφαλιά με τον Άμπροουζ με εξαιρετικό τελείωμα να ισοφαρίζει.

84΄ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Έξω ο Τσοκάνης, μέσα ο Μπάρκογλου.

81′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Τριανταφύλλου αντί του Τζάνη.

80΄ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Έξω ο Μάρτινς, μέσα ο Καπό.

74′ Αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Τόρες αντί του Καζναφέρη.

73′ Ατρόμητος – Καλλονή.  Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο μετά την εκτέλεση του κόρνερ, με τον Καραμάνο να στέλνει την μπάλα άουτ με προβολή από το μισό μέτρο και σε κενή εστία

72′ Ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Σιδεράκης απέκρουσε με τα πόδια την εκτέλεση του Ιγκλέσιας

71΄ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Έξω ο Λαμπρόπουλος, μέσα ο Βαρέλα

70′ Πανθρακικός – Πλατανιάς (1-0).  Ο Λαδάκης πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με μακρινό σουτ, αφού η μπάλα βρήκε Φερνάντες, νίκησε τον Γιωργαλλίδη και έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

67′ Ατρόμητος – Καλλονή (2-0). Κάθετη πάσα του Λαζαρίδη στον Φάμπιο και πάσα του δεύτερου στον Καραμάνο, ο οποίος ανενόχλητος από την περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να διπλασιάσει τα γκολ του Ατρόμητου

65΄ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Έξω ο Κόρμπος, μέσα ο Άμπροουζ

62′ Λεβαδειακός – Απόλλων (1-0).

55′ Ατρόμητος – Καλλονή: Δυνατό μακρινό σουτ του Μπρίτο, ο Σιδεράκης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

55′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Μπαϊκαρά αντί του Μολίνα

47΄ Λεβαδειακός – Απόλλων:  Πρώτη ευκαιρία στο δεύτερο 45λεπτο, για τον Λεβαδειακό, με το σουτ του Μάντζιου να μπλοκάρεται από τον Τζόρβα

Δεύτερο ημίχρονο στις τρεις αναμετρήσεις

Αλλαγή για την Καλλονή, ο Κεϊτά αντί του Ζος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις τρεις αναμετρήσεις

43′ Ατρόμητος – Καλλονή 1-0.

41′ Λεβαδειακός – Απόλλων: Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τον Λαμπρόπουλο, ο οποίος από πλεονεκτική θέση έπιασε κεφαλιά, αλλά η μπάλα δεν είχε δύναμη και ο Τζόρβας μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα

40′ Ατρόμητος – Καλλονή: Δεύτερη κίτρινη στον Φουρλάνο, μέσα σε ένα λεπτό, και αποβολή για την Καλλονή. Η πρώτη κίτρινη στον Φουρλάνο ήταν για φάουλ στον Λαζαρίδη, ενώ η δεύτερη επειδή πέταξε την μπάλα μακριά μετά από φάουλ του Γάλα στον Μπρίτο

39΄ Λεβαδειακός – Απόλλων: Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μεγάλη απόκρουση από τον Τζόρβα, που απογειώθηκε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε εντυπωσιακή τη βολίδα του Κονέ έξω από τη μεγάλη περιοχή..

31΄ Λεβαδειακός – Απόλλων: Δεύτερη καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Πάλι ο Φαρινόλα βρέθηκε εντός περιοχής του Στρατηλάτη, αλλά το γωνιακό πλασέ του ήταν εύκολο για τον γκολκίπερ του Λεβαδειακού

30′ Πανθρακικός – ΠλατανιάςΔΟΚΑΡΙ για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Ντιόγκο από αριστερά, ο Μολίνα έστρωσε τη μπάλα στον Ίγκορ, όμως το σουτ που δοκίμασε ο επιθετικός του Πανθρακικού σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γιωργαλλίδη.

26΄ Λεβαδειακός – Απόλλων: Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Φαρινόλα να βγαίνει στην κόντρα αλλά να πλασάρει άουτ.

20′ Ατρόμητος – Καλλονή: Πιέζουν οι γηπεδούχοι. Καραμάνος και Νάστος συνδυάστηκαν ωραία και ο δεύτερος σέντραρε από δεξιά με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά μετά από παρέμβαση αμυντικού και τον Σιδεράκη να αποκρούει προ του Παπαδόπουλου

18’ Πανθρακικός – Πλατανιάς: Εκτέλεση κόρνερ του Μενδρινού από δεξιά, κεφαλιά του Φαϊσκα, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Αθανασιάδη

17′ Ατρόμητος – Καλλονή: Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Πίτου έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Καραμάνος με κεφαλιά απ’ το ύψος του πέναλτι ανάγκασε τον Σιδεράκη να διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ

14′ Ατρόμητος – Καλλονή: Κεφαλιά του Ζακουανί από την καρδιά της περιοχής, αλλά υπό πίεση, ο Τσέναμο μπλόκαρε εύκολα

13΄ Λεβαδειακός – Απόλλων: Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ατομική προσπάθεια του Μάρτινς, αλλά κακό τελείωμα του παίκτη των γηπεδούχων με το πλασέ του να είναι συρτό και να μην ανησυχεί τον Τζόρβα

10′ Ατρόμητος – Καλλονή: Πολυπρόσωπη η άμυνα της Καλλονής, δυσκολεύει πολύ τον Ατρόμητο

7′ Λεβαδειακός – Απόλλων: Δοκάρι για τους γηπεδούχους, σε κεφαλιά του Κώτσιου, μετά από κόρνερ. Η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τζόρβα

6′ Πανθρακικός – Πλατανιάς: Σέντρα – σουτ του Παπαγεωργίου από δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Γιωργαλλίδη.