ΤΕΛΙΚΟ: Βέροια – Ολυμπιακός 0-5

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Το πρώτο γκολ που δεν συμμετέχει ο Τσόρι. Ο Παπάζογλου γύρισε στον Ολαϊτάν και ο τελευταίος έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρκάνο.

88′ Ο Μπονγκ έψαξε το γκολ αλλά το πλασέ του από πλάγια έφυγε άουτ.

86′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ. Ο Μπαργκάν έκανε το σουτ εκτός περιοχής, ο Ρομπέρτο ακούμπηκε τη μπάλα και αυτή χτύπησε στο δοκάρι.

85′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Τσόρι κάνει μεγάλο ματς, έβγαλε ασίστ (η τρίτη του σήμερα) στον Μανιάτη ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

77′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα έβγαλε μόνο του τον Τσόρι αλλά το πλασέ του πέρασε λίγο άουτ.

71′ Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Κάμπελ.

70′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Η άμυνα της Βέροιας δεν μπορεί να αντιμετωπίσει τους παίκτες του Ολυμπιακού. Ο Τσόρι έκλεψε τη μπάλα και τη γύρισε στον Ολαϊτάν ο οποίος απλά την έσπρωξε στα δίχτυα.

69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Οι ερυθρόλευκοι είναι εμφανώς βελτιωμένοι στο δεύτερο μέρος. Ο Τσόρι έκανε τη σέντρα, ο Παπάζογλου δεν βρήκε τη μπάλα και ο Πέρες με το μηρό σημείωσε το πρώτο του γκολ στην Ελλάδα.

68′ Μακρινό σουτ του Μανιάτη που έφυγε άουτ.

65′ Σουτ του Μανιάτη, μπλόκαρε εύκολα ο Καντιμοίρης.

64′ Ο Παπάζογλου έπιασε την κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής του Καντιμοίρη αλλά δεν σημάδεψε σωστά.

61′ Ο Καλτσάς δίνει τη θέση του στον Γκονσάλβες. Με πρόβλημα τραυματισμού βγήκε και ο Καλτσάς.

59′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Οι δύο αλλαγές του Ολυμπιακού Μανιάτης και Ολαϊτάν συνεργάστηκαν, με τον τελευταίο να γυρίζει στον Τσόρι ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Στην αρχή της φάσης ο Ολαϊτάν ήταν σε καθαρή θέση οφσάιντ.

58′ Ολαϊτάν και Μανιάτης στη θέση των Σέποβιτς, Σάμαρη.

57′ Ο Ντόγος στη θέση του Σισοκό. Και οι δύο αλλαγές της Βέροιας είναι αναγκαστικές.

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Παπάζογλου έβγαλε πολύ ωραία σέντρα, ο Σέποβιτς έκανε την προβολή αλλά είδε τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

53′ Ωραία προσπάθεια του Κάμπελ ο οποίος έκανε το σουτ, με τον Καντιμοίρη να πέφτει στη γωνία του και να διώχνει σε κόρνερ.

51′ Ο Τζημογιάννης στη θέση του Βέρτζου.

49′ Ο Σάμαρης εκτέλεσε το φάου, ο Μαρκάνο έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Καντιμοίρης μπλόκαρε.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Σουτ του Τσόρι από πλάγια θέση που έφυγε άουτ.

35′ Ο Πέρες έκανε τη σέντρα, ο Τσόρι έπιασε το σουτ στον αέρα αλλά ο Καντιμοίρης έδιωξε με γροθιές πριν προλάβει ο Σέποβιτς να βάλει το πόδι του.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Μάνος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού αλλά προτίμησε να γυρίσει τη μπάλα προς τον Μπεν, με τον Μανωλά να κόβει. Ο Μάνος ξεκίνησε από θέση οφσάιντ αλλά ο βοηθός δεν σήκωσε το σημαιάκι του.
 24′ Ο Πέρες με ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία του Καντιμοίρη.

20′ Ο Ολυμπιακός κάνει κακό ματς ως τώρα με την Βέροια να έχει καταφέρει να εξουδετερώσει τα ατού των “ερυθρόλευκων”.

5′ Πλασαριστό σουτ του Κάμπελ, με τον Καντιμοίρη να μπλοκάρει.

4′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Βεργώνης κέρδισε τις κόντρες, αλλά ο Ρομπέρτο απέκρουσε το σουτ.