Ατρόμητος – Ολυμπιακός 1-1

Ο Ατρόμητος φιλοδοξεί να “σπάσει” το αήττητο του Ολυμπιακού την φετινή σεζόν και να τον αποκλείσει στα προημιτελικά του Κυπέλλου, στην ρεβάνς του 0-0 στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά

89′ Σουτ του Πέρεζ από τα πλάγια, έξω η μπάλα

88′ Σέντρα σουτ από τον Γκαρσία, περνάει από όλους η μπάλα

86′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. ο Γεωργίου στη θέση του Δημούτσου

84′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαβιόλα στη θέση του Ντομίνγκες

83′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Μπρίτο, ο Μέγιερι έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

76′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Νάστου

77′ Σουτ του Πέρεζ από πλάγια αριστερά, άουτ η μπάλα

75′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σάμαρης στη θέση του Κάμπελ

74′ Κίτρινη κάρτα σε Ταυλαρίδη, Ολαϊτάν για “κοκορομαχία”

72′ Πρώτη καλή φάση για τον Ατρόμητο στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Δημούτσος βγήκε στην αντεπίθεση έκανε το σουτ υπό πίεση και η μπάλα πέρασε άουτ

68′ Σουτ στην κίνηση του Εντινγκά από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πάνω από την εστία του Ατρόμητου

60′ Σουτ του Τσόρι από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Σηφάκη

56′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-1. Ο Τσόρι Ντομίνγκες νίκησε τον Σηφάκη, που έπεσε σωστά

54′ Κίτρινη κάρτα στον Μπάλλα

54′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Χέρι του Μπάλλα υπέδειξε ο Μάνταλος. Η φάση στο ριπλέι δεν είναι ξεκάθαρη

52′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μεγάλη απόκρουση του Σηφάκη σε κεφαλιά του Εντινγκά!

51′ Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Καραμάνου πέρασε ο Μπάλλας

Ο Μπάλλας θα αντικαταστήσει τον Καραμάνο που ένιωσε τράβηγμα

Δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σηφάκης νίκησε στο τετ-α-τετ τον Ολαϊτάν

42′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες, λανθασμένη αντίδραση της άμυνας του Ολυμπιακού, ο Ταυλαρίδης -με προβολή- έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Από το ριπλέι και την γραμμή των γραφικών φαίνεται πως ο Ταβλαρίδης είναι εκτεθειμένος

37′ Σέντρα του Τσόρι από τα δεξιά, ο Ολαϊτάν έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα πάνω απ’ την εστία του Ατρόμητου

32′ Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον Ατρόμητο σε διεκδίκηση του Μανωλά με τον Ναπολεόνι. Από το ριπλέι φαίνεται πως ο Μανωλάς απλώνει το χέρι του, αλλά ο Ναπολεόνι φαίνεται να πέφτει προκειμένου να εκβιάσει το πέναλτι

55%-45% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Ολυμπιακού

25′ Κεφαλιά του Πέρεζ κοντράρει η μπάλα μέσα στην περιοχή

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ έστρωσε τη μπάλα στον Τσόρι, όμως το πλασέ του από το ύψος του πέναλτι πέρασε πάνω απ’ την εστία του Ατρόμητου.

15′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ολαϊτάν σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή, η μπαλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι, μετά από παρέμβαση του Σηφάκη

13′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κάθετη πάσα του Ναπολεόνι, ο Φάμπιο βγήκε απέναντι στον Μέγιερι, αλλά το πλασέ του δεν βρήκε δίχτυα

7′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο.Σέντρα του Γιαννούλη, ο Μπονγκ δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Νάστος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα πάνω απ’ τα δοκάρια του Μέγιερι

Συστάσεις από τα μεγάφωνα για τα καπνογόνα στους οπαδούς των δύο ομάδων

Μικρή διακοπή στο ματς, τα καπνογόνα δυσκολεύουν την ορατότητα

2′ Πρώτη ευκαιρία στο ματς, από τον Ολυμπιακό. Ο Ολαϊτάν έκλεψε τη μπάλα σε επικίνδυνο σημείο, ο Τσόρι “έσπασε” στον Πέρες, ο οποίος είδε το χλυαρό σουτ που επιχείρησε να εξουδετερώνεται από τον Σηφάκη