ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης 3-1

Η αυλαία της 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανοίγει στην Λιβαδειά με ένα σημαντικό ματς για τη μάχη της παραμονής αλλά και των πλέι οφ.

Τέλος αγώνα

90′ Τελευταία αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλοσάβλιεφ εκτός, με τον Μάγκα να περνάει εντός.

82΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Μιλοσάβλιεφ απέναντι από τον Μπαντή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα/

71΄Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.

66΄Κίτρινη κάρτα στον Σέτι.

65΄Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με το σουτ του Πετράτσι να περνάει ελάχιστα άουτ.

64΄Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη.

62΄Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεφ.

59΄Ευκαιρία για τον Αστέρα. Από την σέντρα του Μουνάφο, ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά αλλή  η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

55΄Ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Στρατηλάτη να διώχνει δύσκολα το σουτ του Εντό.

46′ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45’+1 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Με σουτ φωτοβολίδα ο Ντε Μπάσιτς βάζει ξανά στο παιχνίδι τον Αστέρα

38′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ – Ο Μάντζιος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους

37′ Πέναλτι υπέρ του Λεβαδειακού και κόκκινη στον Κυριακόπουλο

30′ Κίτρινη κάρτα στον Εντό.

28′ Κι άλλη σημαντική ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος βρήκε τον Κονέ αλλά ο Ιβοριανός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπαντή.

25′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ουσέρο έδωσε τη θεση του στον Κουρμπέλη.

17′ Σουτ του Μάντζιου από πολύ δύσκολη θέση που έφυγε άουτ.

17′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος έκανε ένα εξαιρετικό πλασέ αλλά ο Μπαντής έδιωξε σε κόρνερ.

13′ Γυριστό σουτ του Μπαράλες, μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να κοντράρει στον Κώτσιο και να καταλήγει στην αγκαλιά του Στρατηλάτη.

7′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Ορτέγκα έκανε την κίνηση από τα δεξιά και ο Κονέ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

2′ Δυνατό σουτ του Τσαμπούρη, έφυγε πάνω από την εστία.

Σέντρα στον αγώνα

Λεβαδειακός (Σάββας Παντελίδης): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Ιντζίδης, Κονέ, Πετράτσι, Βαρέλα, Μάντζιος, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεφ.

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Κυριακόπουλος, Ζησόπουλος, Σέτι, Τσαμπούρης, Εντο, Μουνάφο, Ουσέρο (25′ Κουρμπέλης), Ντε Μπλάσις, Καράσκο, Μπαράλες