ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος-Skoda Ξάνθη 2-0 – ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα-Βέροια 0-1

ΓΚΟΛ για την Βέροια, 0-1.

90+1′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-0. Έπειτα από σέντρα που έγινε από αριστερά και κόντρες στην περιοχή, η μπάλα στρώνεται στον Νάστο, που δεν έχει πρόβλημα από κοντά να πλασάρει τον Κυριακίδη!

84′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Ναπολεόνι

77′ ΠΑΣ – Βέροια: Σουτ του Ίλιτς από καλή θέση, κόρνερ από τον Καντιμοίρη

76′ ΠΑΣ – Βέροια: Κόρνερ του Ίλιτς, κεφαλιά του Μπέριου, ο Αμαραντίδης απομακρύνει προ της γραμμής σε ακόμα μια πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ!

69′ Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια με τον Τραπ να παίρνει τη θέση του Βεργώνη

66′  Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Παπαδόπουλου

64′ Ατρόμητος – Ξάνθη:  Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μετά από ωραία χαμηλή σέντρα του Ναπολεόνι από αριστερά, ο Καραμάνος προσπάθησε να κάνει την προβολή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

63′ ΠΑΣ – Βέροια:  Εξαιρετικό σουτ του Τσουκαλά, αλλά εξίσου εντυπωσιακή επέμβαση του Καντιμοίρη

57′ Ατρόμητος – Ξάνθη:  Μία ακόμη καλή φάση για τον Ατρόμητο. Ωραία ατομική ενέργεια του Παπαδόπουλου και συνεργασία του με τον Ούμπιντες, το σουτ του τελευταίου έφυγε δίπλα από το δεξί “γ”

54′ Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Βίλα να παίρνει τη θέση του Γιάκου

52′ Ατρόμητος – Ξάνθη: Ατομική ενέργεια του Γιαννούλη, ο οποίος επιχείρησε το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, με τον Κυριακίδη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ με το ένα χέρι

Δεύτερο ημίχρονο στις δυο αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις δυο αναμετρήσεις

43′ Ατρόμητος – Ξάνθη: Μεγάλη ευκαιρία για τους Περιστεριώτες, με την κεφαλιά του Καραμάνου να φεύγει μόλις άουτ

39′ ΠΑΣ – Βέροια: Καλή φάση για τον ΠΑΣ, με τον Τσουκαλά να πιάνει το σουτ στην κίνηση και τη μπάλα να φεύγει άουτ

35′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Κόρνερ του Ούμπιντες, πρώτη κεφαλιά του Φυτανίδη, ο Κυριακίδης απέκρουσε, αλλά στη συνέχεια ήρθε ο Λαζαρίδη για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή

29′ Ατρόμητος – Ξάνθη: Κάθετη μπαλιά του Παπαδόπουλου, ο Καραμάνος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά για λίγα εκατοστά δεν πρόλαβε την μπάλα

23′ ΠΑΣ – Βέροια: Σπουδαία ευκαιρία για τη Βέροια με τον Καλτσά να πιάνει από κοντά την κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Γεωργιάδη και τον Βελλίδη με εντυπωσιακό τρόπο να πέφτει στη δεξιά γωνία του και να διώχνει τη μπάλα

17′ ΠΑΣ – Βέροια: Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Κεφαλιά του Μπέριος που βγήκε μόνος στην πλάτη της άμυνας, η μπάλα έφυγε άουτ

16′ ΠΑΣ – Βέροια: Σουτ του Μπαργκάν, μπλοκάρει ο Βελλίδης

7′ Ατρόμητος – Ξάνθη: Σουτ Κάλβο έξω από την περιοχή, ο Τσέναμο έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε

6′ Κάποιες βαθιές μπαλιές από πλευράς ΠΑΣ, χωρίς αποτέλεσμα έως τώρα

2′ Ατρόμητος – Ξάνθη: Ευκαιρία από τον Ατρόμητο. Μετά από μπαλιά του Παπαδόπουλου, ο Ναπολεόνι έπιασε -πέφτοντας- το σουτ, αλλά ο Κυριακίδης απέκρουσε σε κόρνερ!