ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 3-0

Τέλος αγώνα

89′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τζάνη πέρασε ο Τριανταφύλλου.

86΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Από την σέντρα του Λούκας ο Αθανασιάδης δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα και ο Βούκιτε από κοντά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

85΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς νικάει τον Αθανασιάδη στο τετ α τετ, μετά από ωραία προσποίηση του Χούσεν.

80΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το σουτ του Νάτχο να κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

71′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Καθάριου πέρασε ο Χασομέρης.

65΄Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ινσαουράλδε αντί του Λίνο.

63΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ.Μακρινό σουτ του Κάτσε, τα φάλτσα ξεγελούν τον Αθανασιάδη και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

61΄Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης αντί του Στοχ.

59΄Νέα ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ελάχιστα άουτ το σουτ του Ντιόγκο.

58′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, με το σουτ του Καθάριου να περνάει ελάχιστα άουτ.

57΄Καλό σουτ του Ίγκορ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γλύκος.

54′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

52΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βούκιτς, διώχνει δύσκολα ο Αθανασιάδης.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς αντί του Λάζαρ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα. Πολύ καλή αμυντική λειτουργια από τον Πανθρακικό, που δεν επιτρέπει στον ΠΑΟΚ να γίνει απειλητικός

40′ Κιτρινη κάρτα στον Καθάριο

35΄ Μακρινό σουτ του Σαρακατσάνου, η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα μακριά από την εστία του Γλύκου άουτ

33′ Πιέζει ο ΠΑΟΚ. Μακρινό σουτ του Στοχ, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Αθανασιάδη.

31′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο που από πλεονεκτική θέση σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα του Πανθρακικού.

23′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Χούσεν έξω απ’ την περιοχή, ο Αθανασιάδης έδιωξε με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ

15′ Άστοχο σουτ του Στοχ από δεξιά, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Ο ΠΑΟΚ ελέγχει το ρυθμό αλλά δεν απειλεί…

4′ Καλή στιγμή και για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Λάζαρ μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

2′ Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων με τον Ίγκορ να στέλνει -με προβολή- τη μπάλα άουτ