ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΛ Καλλονής – Παναιτωλικός 3-1

ΛΗΞΗ

90’+2′ Στην εξέλιξη της φάσης μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Κάλι σούταρε με δύναμη απ’ την περιοχή και ο Χογκ απέκρουσε εντυπωσιακά

90’+1′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Νταλμά σούταρε από την περιοχή, ο Χογκ έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

88′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. ο Μανούσος μπήκε στην περιοχή, έκανε συνεχόμενες προσποιήσεις για να κοπεί από τον Κάλι αρχικά και να σουτάρει άουτ στη συνέχεια

83′ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Ναμπούγιου στη θέση του Περόνε

81′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο

80′ Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι

78′ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Καλτσάς αντί του Λεοζίνιο

76′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 3-1. Σέντρα σουτ του Νταλμά από αριστερά, η μπάλα στα δίχτυα του Χογκ

75′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Περόνε μπήκε από αριστερά “έσπασε” την μπάλα στο ύψος τυ πέναλτι -με τακουνάκι- στον Λεοζίνιο, που δεν μπόρεσε να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Μπρακάλι

69′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες ελίχθηκε υπέροχα από τα αριστερά, έκανε την μπαλιά στον Καμαρα, που από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ

67′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες στη θέση του Θεοδωρίδη

61′ Κίτρινη κάρτα στον Γιονάν Γκαρσία

57′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Μανούσος πήγε να “κρεμάσει” από πλάγια θέση τον Μπρακάλι, που έδιωξε σε κόρνερ

53′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 3-0. Μακρινό σουτ του Μαρσέλο, τραγικό λάθος του Μπρακάλι, η μπάλα στα δίχτυα

47′ Μακρινό σουτ του Νταλμά, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Χογκ που απέκρουσε δύσκολα, ενώ στη συνέχεια της φάσης και μετά από σέντρα μπλόκαρε σταθερά

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μπόγιοβιτς και Νταλμά μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο, Παπουτσογιαννόπουλος και Σφακιανάκης βγαίνουν

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ

45’+2′ Ο Θεοδωρίδης έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Γοδόι το βολέ στην κίνηση από το όριο της περιοχής για να αποκρούσει αρχικά ο Χογκ και στη συνέχεια οι αμυντικοί να διώξουν σε κόρνερ

45’+1′ Σουτ του Θεοδωρίδη από θέση αριστερά στην περιοχή, μπλόκαρε ο σωστά τοποθετημένος Χογκ

43′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Μπρακάλι έδιωξε σε κόρνερ του σουτ του Λεοζίνιο

41′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 2-0. Σέντρα του Γιονάν Γκαρσία από αριστερά, ο Μανούσος με όμορφη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η άμυνα του Παναιτωλικού έχει μεγάλα προβλήματα μέχρι στιγμής

35′ Δύο διαδοχικές μεγάλες ευκαιρίες για την Καλλονή! Αρχικά ο Τζούνιορ προσπάθησε ανεπιτυχώς να γυρίσει την μπάλα στον Ράφαελ με το στήθος, αλλά ο Λεοζίνιο που εκμεταλλεύτηκε το λάθος δεν μπόρεσε να σκοράρει από τη μικρή περιοχή, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Περόνε από πλεονεκτική θέση σούταρε ψηλά άουτ

26′ Κακό κοντρόλ του Τζούνιορ στη μεσαία γραμμή, σουτ του Περόνε με τη μία, η μπάλα πάνω από την εστία του Μπρακάλι

20′ Σουτ του Περόνε έξω από την περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Μπρακάλι

15′ Νέα επικίνδυνη στιγμή για την άμυνα του Παναιτωλικού, με τον Κούσα να προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Γκαρσία

14′ Κόρνερ για την Καλλονή, με τον Κούσα να κόβει τον Γκαρσία την τελευταία στιγμή πριν αυτός γυρίσει την μπάλα στον Λεοζίνιο

11′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 1-0. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο και αδυναμία των παικτών του Παναιτωλικού να βγάλουν την μπάλα απ’ την περιοχή τους, ο Κεϊτά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει από κοντινή απόσταση

9′ Σουτ του Γοδόι από τον άξονα έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα έφυγε πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

Αρκετό κρύο στο ΟΑΚΑ με πολλούς ποδοσφαιριστές να φορούν γάντια!

5′ Σουτ του Μαρσέλο έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ