ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟ-Αρης (4-1), «Χ» στο Ηράκλειo -ΤΕΛΙΚΟ: Skoda Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης 0-1-

Τέλος αγωνα

82′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης αντί του Αμπέντ.

79′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης αντί του Πράνιτς.

76΄Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Διούδη να διώχνει δύσκολα το σουτ του Κλωναριδη.

74΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Από την πάσα του Αμπέντ ο Μπεργκ πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με υποδειγματικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Πρώτο χατ τρικ για τον Σουηδό στην Ελλάδα που φτάνει τα 13 γκολ στο πρωτάθλημα.

74΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ έφυγε απέναντι από τον Διούδη αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη με εντυπωσιακή επέμβαση κρατάει το 3-1.

72′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν μπαίνει αντί του Πέτριτς.

70’Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

64′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σουνάς αντί του Ηρακλή.

56΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Από το σουτ του Ζέκα η μπάλα κόντραρε και ο Μπεργκ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

51΄Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

49΄Αλλαγή για τον Αρη. Ο Κουσίδης αντί του Βλάχου.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου.

Ημίχρονο

45΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Καταπληκτικό τακουνάκι του Μπεργκ για τον Ζέκα, αυτός σερβίρει στον Κλωναρίδη που με κοντινό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

44΄Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.

40΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάτου, ο Κοτσόλης δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα και ο Μανιάς από κοντά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

40΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέτριτς, μπλοκάρει ο Διούδης.

39΄Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.

37΄Κίτρινη κάρτα στον Μπεργκ για θέατρο.

36΄Ο Τάτος εκτελεί αλλά ο Κοτσόλης το πιάνει.

35΄ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο διαιτητής δίνει πέναλτι για μαρκάρισμα του Μέντες στον Οικονομόπουλο.

32΄Ευκαιρία για τον Άρη με τον Μανιά να σουτάρει άουτ από εξαιρετική θέση.

26΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Νάνο που σερβίρει για τον Μπεργκ ο οποίος με σουτ στην κίνηση στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

26΄Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Πράνιτς να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει αλλά ο Διούδης ήταν σε ετοιμότητα.

24΄Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με το σουτ του Κλωναρίδη να φεύγει ελάχιστα άουτ.

10΄Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Αμπέντ να σουτάρει στην κίνηση και τον Διούδη να μπλοκάρει.

3΄Ευκαιρία για τον Άρη.
Ο Βλάχος βγήκε σε θέση τετ α τετ αλλά ο Κοτσόλης τον νίκησε.

2΄Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την κεφαλιά του Κουτρουμπή να φεύγει άουτ.

1΄Έναρξη αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Μέντες, Κλωναρίδης, Μπεργκ, Ζέκα, Μαρινάκης, Αμπέιντ, Νάνο, Πράνιτς, Πέτριτς.

Άρης (Σούλης Παπαδόπουλος): Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Τάτος, Νταμαρλής, Βαγγέλη, Μανιάς, Βλάχος, Ηρακλής, Τσιάρας.

ΞΑΝΘΗ – ΤΡΙΠΟΛΗ

Τέλος αγώνα

90+4΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ, με το μακρινό σουτ του Κάλβο.

89′ Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Χουάνμα να αντικαθιστά τον σκόρερ, Μπαράλες.

87΄Κίτρινη κάρτα στον Κάφα.

85΄Κίτρινη κάρτα στον Ναβάρο.

83′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τριάδης μπαίνει στη θέση του Μάνταλου.

83′ Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Ναβάρο να παίρνει τη θέση του Ντε Μπλάσις.

82΄Ευκαιρία για τον Αστέρα με την κεφαλιά του Κάφα να φεύγει άουτ.

77′ Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους.
Ο Μαρίν αντικαθιστά τον Χοσέμι.

74′ Πρώτη αλλαγή και για τον Αστέρα, με τον Κάφα να παίρνει τη θέση του Καράσκο.

71΄Ευκαιρία για την Ξάνθη, με την κεφαλιά του Ράνου να φεύγει μόλις άουτ.

70΄Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος αντί του Σολάρι.

68΄Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.

65΄Καλή στιγμή για την Ξάνθη, με την κεφαλιά του Σολάρι να φεύγει άουτ.

60΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Από τις κόντρες η μπάλα στρώθηκε στον Μπαράλες, ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στα σώματα, πήρε ύψος και “κρέμασε” τον Κυριακίδη.

55΄Ίδιο το σκηνικό με το πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες δεν μπορούν να δημιουργήσουν.

Ημίχρονο

45΄Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.

29΄Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Μπαράλες να κάνει το σουτ στην κίνηση μετά την πάσα του Καράσκο και την μπάλα να φεύγει λίγο αουτ.

23΄Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Καράσκο, η μπάλα ελάχιστα άουτ.