ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – ΑΕΛ Καλλονής 3-0

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

85′ Κίτρινη κάρτα στον Χογκ.

85′ Σουτ του Κουτρουμπή με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Φαρία.

78′ Ρισβάνης και Δώνης στη θέση των Σίλντενφελντ και Πράνιτς.

71′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Σπυρόπουλος έκανε τη σέντρα, η μπάλα βρήκε στον Βαλιό και κατέληξε στα δίχτυα.

69′ Ο Σιλιγκαρδάκης στη θέση του Νιαμπούγιου.

68′ Σουτ του Κλωναρίδη, μπλόκαρε ο Χογκ.

67′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γιαννιτσάνης στη θέση του Ντίνα.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Χωριανόπουλο.

58′ Σουτ του Καρέλη πάνω από την εστία.

52′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίνα που πέρασε λίγο άουτ.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Βαλιό.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Γκάρσια στη θέση του Γάλα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Όπως και στο πρώτο γκολ, η πίεση στον Χωριανόπουλο έφερε αποτέλεσμα με τον Ντίνα να κλέβει και τον Καρέλη να σημειώνει ένα εντυπωσιακό τέρμα.

31′ Σουτ του Κλωναρίδη με τη μπάλα να κοντράρει και τον Χογκ να διώχνει σε κόρνερ.

26′ Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Χογκ, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Ντίνας κόπηκε από τους αμυντικούς.

24′ Καλό σουτ του Νιαμπούγιου το οποίο απέκρουσε ο Καπίνο.

19′ Καλό σουτ του Καρέλη που έφυγε λίγο άουτ.

14′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Ντίνας σκόραρε μετά από ωραία πάσα του Καρέλη.

13′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πράνιτς που έφυγε λίγο άουτ.

11′ Ο Παναθηναϊκός πιέζει. Ο Χουχούμης έστρωσε στον Καρέλη αλλά το σουτ του τελευταίου έδιωξε δύσκολα ο Χογκ.

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μετά από κόρνερ και λάθη της άμυνας της Καλλονής, η μπάλα έφτασε στον Καρέλη ο οποίος αιφνιδιάστηκε και έχασε την ευκαιρία.

2′ Σουτ του Μέντες που έφυγε άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Σπυρόπουλο, Χουχούμη, Κουτρουμπή, Μέντες, Κλωναρίδης, Ατζαγκούν, Καρέλης, Σίλντενφελντ, Ντίνας (67′ Γιαννιτσάνης), Πράνιτς.

ΑΕΛ Καλλονής (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Φουρλάνος, Γάλας (46′ Γκαρσία), Μανούσος, Χωριανόπουλος, Καλτσάς, Φαρία, Ποντάνι, Νιαμπούγιου (69′ Σιλιγκαρδάκης), Ζακουάνι, Βάλιος.