ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακος 2-1

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

93′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Ο Ντε Μπλάζις έφυγε στην πλάτη της άμυνας, πλάσαρε τον Μέγιερι και ο Μουνάφο πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή την έσπρωξε στα δίχτυα. Ο Μουνάφο ήταν σε θέση οφσάιντ.

92′ Ο Ντε Μπλάζις έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και έφτασε τον Ουσέρο ο οποίος ήταν σε θέση οφσάιντ πριν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

89′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλντέζ άλλαξε την πορεία της μπάλας μετά τη σέντρα του Σάμαρη αλλά ο Μπαντής πρόλαβε τον Βέργο και έδιωξε.

88′ Ο Καράσκο στη θέση του Εντό.

87′ Η κεφαλιά του Σέποβιτς έφυγε άουτ.

85′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάζις έδωσε μισό γκολ στον Μουνάφο αλλά ο τελευταίος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.

81′ Ο Χουάνμα στη θέση του Μπαράλες.

80′ Ο Ντε Μπλάζις έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά σωστά ακυρώθηκε το γκολ αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.

77′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μπλάσις.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρκάνο.

74′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βέργος έκανε ωραία προσποίηση αλλά το πλασέ του δεν ήταν δυνατό.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη.

66′ Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος στη θέση του Μανωλά και ο Μουνάφο αντί του Ναβάρο.

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σέποβιτς από πολύ καλή θέση έστειλε τη μπάλα άουτ.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.

60′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Βέργος με το που μπήκε στο ματς σημείωσε με κεφαλιά το πρώτο του γκολ με την αντρική ομάδα του Ολυμπιακού.

59′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βέργος στη θέση του Μανιάτη ο οποίος αποδοκιμάζεται.

58′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλντέζ στη θέση του Μασάντο.

57′ Σουτ του Μανιάτη από καλή θέση με τον Σανκαρέ να βάζει την κόντρα.

55′ Σουτ του Σάμαρη το οποίο έφυγε άουτ.

54′ Σουτ του Κάμπελ με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

53΄Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάζις με εκπληκτική κίνηση άδειασε την άμυνα του Ολυμπιακού αλλά ο Μέγιερι πρόλαβε τον Σανκαρέ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κεφαλιά του Μαρκάνο άουτ.

43′ Μακρινό σουτ του Τσαμπούρη που έφυγε άουτ.

40′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και έφτασε στον Κάμπελ ο οποίος νικήθηκε από τον Μπαντή.

37′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Πελέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το δοκάρι του Μπαντή.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Εντό.

22′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Τραγικό λάθος του Μαρκάνο που γύρισε τη μπάλα στον Μέγιερι, αλλά ο Ντε Μπλάσις έκλεψε και σκόραρε για 9η φορά φέτος.

Πολύ συχνές οι αποδοκιμασίες για τον Μανιάτη από τους φίλους του Αστέρα, λόγω των όσων έγιναν στον περυσινό τελικό του κυπέλλου.

6′ Η πρώτη ευκαιρία του ματς. Ο Πελέ σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Σανκαρέ και έφυγε πάνω από την εστία του Μπαντή.