ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – ΠΑΟ (0-0), «αστεράτος» ο Πανιώνιος και ισοπαλία στο Αγρίνιο

Με τις αναμετρήσεις της 32ης αγωνιστικής, συνεχίζεται το προσεχές τριήμερο, το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ και το ενδιαφέρον είναι στραμμένο αποκλειστικά στην μία ομάδα που θα ακολουθήσει τον Αρη στον υποβιβασμό και την ομάδα που θα παίξει μπαράζ παραμονής με τον τρίτο της Β’ Εθνικής.

Αυτή την ώρα (19:30) διεξάγεται και το ντέρμπι ανάμεσα στον 3ο και τον 4ο της βαθμολογίας, Ατρόμητο και Παναθηναικό στο Περιστέρι.

Νωρίτερα ο Παναιτωλικός υποδέχτηκε τη Βέροια με τη «βασίλισσα του Βορρά» να φεύγει αήττητη από το Αγρίνιο (Παναιτωλικός – Βέροια 0-0).

Στη Νέα Σμύρνη, ο Πανιώνιος «ξεπέταξε» μέσα σε ένα ημίχρονο τον Αστέρα Τρίπολης και «καθάρισε» την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία (Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης 3-0).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 0-0

ΛΗΞΗ αγωνα

90+3′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. ο Καπίνο είπε “όχι” στο τετ-α-τετ με τον Φάμπιο

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Σίλντενφελντ

90′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.  Εκτός αγώνα και ο Πράνιτς, με τον Λαγό να μπαίνει στη θέση του

89′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ούμπιδες από δεξιά, ο Ναπολεόνι έστειέ την μπάλα στο δοκάρι και άουτ

83′ Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα

81′ Ωραία κίνηση από τον Ούμπιδες και μακρινό σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ

78′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Πάσα του Μπεργκ στον Καρέλη, που έπιασε το σουτμέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

76′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Καλή στιγμή με τον Νάστο να σουτάτρει άουτ μέσα από την περιοχή και την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Καπίνο

73′ Κίτρινη κάρτα στον Αμπέιντ

69′ Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Γρήγορη αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Καραμάνος έδωσε στα δεξιά στον Ούμπιδες, αυτός προτίμησε να κάνει το γύρισμα αντί να τελειώσει μόνος του την προσπάθεια. Κανείς συμπαίκτης του δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας

68′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης στη θέση του Ατζαγκούν

66′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι στη θέση του Παπαδόπουλου

64′ Κίτρινη κάρτα στον Μέντες

63′ Καλή στιγμή για Παναθηναϊκό. Μακρινό σουτ του Ζέκα, η μπάλα πέρασε άουτ

62′ Κίτρινη κάρτα στον παπαδόπουλο

61′ Φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναθηναϊκού, που ξεκινά με ενέργεια του Μπρίτο από αριστερά και σέντρα, με τον Νάστο να σουτάρει, τον Πράνιτς να βάζει την κόντρα, τον Παπαδόπουλο να προσπαθεί να κάνει την κοντινή κεφαλιά και τον Σίλντενφελντ να διώχνει

58′ Πρώτο σουτ του Ατρομήτου στο δεύτερο ημίχρονο, το έκανε ο Δημούτσος, η μπάλα έφυγε άουτ

55′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπέιντ στη θέση του Κλωναρίδη

50′ Χωρίς κάτι ιδιαίτερο ακόμα στο δεύτερο ημίχρονο

Δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι

41′ Νέα καλή στιγμή για Παναθηναϊκό. Ατομική ενέργεια του Μέντες, που έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Τσενάμο έπεσε και μπλόκαρε

38′ Καλή στιγμή για Παναθηναϊκό. Κεφαλιά του Σίλντενφελντ μετά τη σέντρα του Ατζαγκούν, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τσέναμο

33′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο ταυλαρίδης σηκώθηκε μόνος του μπροστά από το τέρμα, αλλά δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά

32′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή

31′ Πρώτη φάση για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο κατέβασε την μπάλα μέσα στην μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ που έπιασε πήγε στα χέρια του Καπίνο

23′ Σέντρα-σουτ του Νάνο από δεξιά, η μπάλα είχε τροχιά για τα δίχτυα, αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε με κεφαλιά

12′ Νέα ευκαιρία ια Παναθηναϊκό. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Νάνο, η μπάλα μόλις έξω

10′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Κάθετη του Μέντες στον Μπεργκ, ο Σουηδός δεν έπιασε καλά το σουτ από θέση δεξιά και μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, ο τσενάμο έπεσε και μπλόκαρε εύκολα

4′ Παίρνει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Παναθηναϊκός, πρεσάρει ψηλά ο Ατρόμητος

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Ατρόμητος: Τσενάμο, Νάστος, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Δημούτσος, Ούμπιδες, Πίτου Γκαρσία, Καραμάνος, Μπρίτο

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Κλωναρίδης, Μπεργκ, Ζέκα, Ατζαγκούν, Νάνο, Σίλντενφελντ, Πράνιτς

ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης 3-0

ΛΗΞΗ αγώνα

84′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα με τον Ανέστη να διώχνει με γροθιές το σουτ του Μπαράλες

78′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης στη θέση του Γιάννου

77′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο!! Ο Αραβίδης τετ α τετ με τον Μπαντή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αστέρα

73′ Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα, οι παίκτες του οποίου εκτέλεσαν γρήγορα ένα φάουλ, η μπάλα έφτασε στον Ντε Μπλάσις στην “πλάτη” της άμυνας του Πανιωνίου, όμως το σουτ του ήταν άστοχο!

67′ Ωραία χαμηλή σέντρα του Λάσνικ από αριστερά, όμως ο Γιάννου δεν πρόλαβε με προβολή να βρει τη μπάλα και να τη στείλει προς την εστία του Μπαντή.

65′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Λάζνικ στη θέση του Κολοβού

51′ Καλό σουτ του Γιάννου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ

50′ Σουτ του Καράσκο από πλάγια αριστερά, ο Ανέστης απέκρουσε κι ο Παντίδος απομάκρυνε

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον Αστέρα. ο Λούι στη θέση του Κοντοέ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 3-0. Βαθιά μπαλιά του Κούρου, ο Παπαχρήστος έκανε λάθος και άφησε τη μπάλα να σκάσει και ο Ντούνης με δυνατό σουτ νίκησε τον Μπαντή

39′ Εκτός εστίας η μπάλα, στην κεφαλιά του Χουάνμα

35′ Κίτρινη κάρτα στον Παντίδο

34′ Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο

33′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Εντυπωσιακή απόκρουση του Ανέστη, σε κεφαλιά του Χουάνμα

29′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-0. Ο Γιάννου βρήκε με εξωτερικό φάλτσο τον Αραβίδη στην περιοχη του Αστέρα κι ο δεύτερος πλάσαρε ανενόχλητος για το 2-0

19′ Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν

16′ Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το παιχνίδι μέτα το γκολ του Γιάννου

Συνεχίζει να πιέζει ο Πανιώνιος που ψάχνει το δεύτερο γκολ

6′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Εκτέλεση κόρνερ του Κολοού από αριστερά, εντελώς άστοχη έξοδο του Μπαντή κι ο Γιάννου από κοντά με κεφαλιά άνοιξε το σκορ

4′ Μακρινό σουτ του Ουσέρο, η μπάλα πέρασε άουτ

Πανιώνιος: Ανέστης, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κούρος, Λαμπρόπουλος, Κούρντι, Παντίδος, Κολοβός, Αραβίδης, Ντούνης,  Γιάννου

Αστέρας Τρ.: Μπαντής, Παπαχρήστος, Κοντοές, Ζησόπουλος,Γκοϊάν, Σέτι, Ουσέρο, Μουνάφο, Καράσκο, Ντελγκάδο, Βάλντο