Superleague LIVE

90+2′ Παναιτωλικός – ΟΦΗ (1-0). Κόκκινη – Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γοδόι και αποβολή για τον παίκτη των γηπεδούχων. Ο Αργεντινός θέλησε να πάρει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για να εκτίσει μια αγωνιστική τη νέα σεζόν.

79′ Πανθρακικός – Ατρόμητος 1-3. ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος. Ο Ούμπιδες έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με απίστευτο σουτ εκτός περιοχής.

77′ Άρης  ΠΑΣ Γιάννινα (0-0). Δυνατό σουτ του Τάτου πίσω από το ημικύκλιο, ο Βελλίδης έδιωξε με δυσκολία.

75′ Παναιτωλικός – ΟΦΗ (1-0). Δοκάρι – Δυνατό σουτ του Καμαρά μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Αγριμάκη.

70′ Πανθρακικός – Ατρόμητος 1-2. ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία από δεξιά, ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

65′ Εργοτέλης – Καλλονή (3-0). Ο Διαμαντάκος δεν μπόρεσε σε κενή εστία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

63′ Πανθρακικός – Ατρόμητου 1-1. ΓΚΟΛ για την ομάδα της Κομοτηνής. Ο Ζδράβος με κοντινό σουτ μετά από κακή εκτίμηση του Τσέναμο και της άμυνας του Ατρόμητου έφερε το ματς στα ίσα

63′ Παναιτωλικός – ΟΦΗ 1-0. ΓΚΟΛ για την ομάδα του Αγρινίου. Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, η μπάλα στα δίχτυα του οΦΗ

48′ Πανθρακικός – Ατρόμητος (0-1). Ο Πίτου Γκαρσία πήγε να αιφνιδιάσει τον Πασχαλάκη απ’ το σημείο του κόρνερ, αλλά η μπάλα βρήκε στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και κατέληξε άουτ

47′ Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 3-1. ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ολίσε σκόραρε με σουτ από το ημικύκλιο μετά από στρώσιμο του Χούσεν

Δεύτερο μέρος στις αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις αναμετρήσεις

45+1 Πανθρακικός – Ατρόμητος (0-1). ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο. Μετά από κόρνερ του Πανθρακικού ο Ατρόμητος βγήκε στην αντεπίθεση, ο Δημούτσος βρήκε με κάθετη τον Μπρίτο, που με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι των γηπεδούχων

42′ Πανθρακικός – Ατρόμητος (0-1). Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, ο Παπαδόπουλος άλλαξε την μπάλα με τον Καραμάνο, μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ για να μπλοκάρει ο Πασχαλάκης

40′ Πανθρακικός – Ατρόμητος (0-1). Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό, ο Τζάνης βρήκε χώρο στην περιοχή του Ατρόμητου και έκανε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ

40′ Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ (3-0). Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, την έχασε ο Γεωργιάδης που αστόχησε στο τετ α τετ με τον Πρζιρόφσκι

37′ Πανθρακικός – Ατρόμητος (0-1). Πολύ καλή ευκαιρία απ’ την εκτέλεση του φάουλ απ’ τον Γκαρσία, ο Ούμπιντες με ανάποδη κεφαλιά έστειλε την μπάλα μόλις άουτ

37′ Εργοτέλης – Καλλονή 2-0. ΓΚΟΛ για τους Κρητικούς, με σουτ του Κούμπικ

32′ Παναιτωλικός – ΟΦΗ (0-0): Χαμένο τετ α τετ του Καμαρά με τον Αγριμάκη να σώνει.

29′ Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 3-0. ΓΚΟΛ για τους γηοεδούχους. Σέντρα από δεξιά, ο Κονέ πετάχτηκε πιο γρήγορα απ’ όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

29′ Εργοτέλης – Καλλονή 1-0. ΓΚΟΛ για τους Κρητικούς. με την εκτέλεση φλαουλ του Μπουχαλάκη

26′ Εργοτέλης – Καλλονή (0-0). Πρώτη σημαντική ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο επεχείρησε το σουτ με το αριστερό του πόδι έξω από την περιοχή, από τον άξονα αλλά ο Αθανασίου απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ

24′ Παναιτωλικός – ΟΦΗ (0-0). Δοκάρι – Ωραίο αριστερό σουτ του Καμαρά μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ο Αγριμάκης κατάφερε να στείλει τη μπάλα αρχικά στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια σε κόρνερ

19′ Πανθρακικός – Ατρόμητος 0-1. ΓΚΟΛ για τους Περιστεριώτες. Σέντρα του Μπρίτο από αριστερά, με τη μια το σουτ από τον Ούμπιδες μέσ ααπό την περιοχή και δεξιά, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

17′ Εργοτέλης – ΚΑλλονή (0-0).  Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Ιμπραΐμ να τραυματίζεται και να παραχωρεί τη θέση του στον Μπουχαλάκη

17′ Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 2-0. ΓΚΟΛ για τους Βοιωτούς. Ο Γουόρντεν έστρωσε στον Νικολακάκη, το σουτ του του τελευταίου βρήκε το δεξί δοκάρι, ενώ στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε στον Μιλοσάβλιεφ ο οποίος με δυνατό πλασέ έκανε το 2-0

14′ Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-1. ΓΚΟΛ για τους Βοιωτούς! Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, ο Γκσπούρνινγκ έπεσε στην αριστερή του γωνία, έδιωξε, αλλά ο επερχόμενος Βαρέλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

8′ Εργοτέλης – Καλλονή (0-0). Πρώτη καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Ρέντζας σέντραρε από τα δεξιά, ο Μονακέλο έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

7′ Πανθρακικός – Ατρόμητος (0-0). Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για τον Πανθρακικό. ο Μπαϊκαρά έκανε το σουτ στην κίνηση από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ