LIVE: Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-2

Να μείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της πρώτης θέσεις των πλέι-οφ θέλουν Ατρόμητος και ΠΑΟΚ που κοντράρονται στο ματς με το οποίο ολοκληρώνεται η 4η αγωνιστική
Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα και όλα όσα συμβαίνουν στο Περιστέρι
Νωρίτερα, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης

Λήξη του αγώνα: Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-2 με ολική ανατροπή από τον Δικέφαλο του Βορρά
τελευταία δευτερόλεπτα…
μπήκαμε στο 4ο από τα 6
Συνολικά είναι έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων
ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε σταθερά τη μπάλα. Λίγο νωρίτερα, ένα ριπλέι μας έδειξε ότι υπάρχει κάτι σαν… σπρώξιμο του Κουλούρη πάνω στον Λαζαρίδη και προφανώς αυτό σφύριξε πέναλτι ο διαιτητής.
92′ Ο Γλύκος μπλόκαρε στο πέναλτι του Παπαδόπουλου!
91′ ΠΕΝΑΛΤΙ: Ο Ατρόμητος κερδίζει πέναλτι, αλλά κανείς δεν έχει καταλάβει που έγινε αυτό…
90′ ΑΠΟΒΟΛΗ: Δεύτερη κίτρινη στον Τζαβέλλα και αποβολή για τον παίκτη του ΠΑΟΚ που έχασε τον Καραμάνο και τον γκρέμισε έξω δεξιά από την περιοχή του ΠΑΟΚ.
Μπήκαμε στο 90′
87′ Φάουλ του Ούμπιδες, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στην αγκαλιά του Γλύκου.
86′ Καλή έμπνευση του Στοχ που άφησε την αριστερά πλευρά, έκανε κίνηση προς τον έξονα, σούταρε έξω από την περιοχή, ο Σηφάκης έπεσε και έδιωξε
84′ Κίτρινη στον Γιαννούλη, ο οποίος χρησιμοποίησε το χέρι του για να φέρει τη μπάλα μπροστά του και να μπει κατά μέτωπο στην περιοχή του ΠΑΟΚ.
82′ Ωραία κομπίνα με τους παίκτες του ΠΑΟΚ, οι οποίοι από κόρνερ, βρήκαν τον Νάτχο έξω από την περιοχή μόνο, αυτός έκανε το σουτ, ο Σηφάκης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.
82′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο με τον Φάμπιο αντί του Πίτου Γκαρσία
80′ Καλή σέντρα του Ούμπιδες, η μπάλα στον Μπρίτο, αυτός στόπαρε, σούταρε, άουτ!
80′ Σέντρα – σουτ του Ούμπιδες από τα δεξιά, ο
74′ ΓΚΟΛ 1-1: Ωραίο σήκωμα της μπάλας από τον Στοχ για τον Λίνο σε θέση μέσα αριστερά, ο Βραζιλιάνος έκανε το γύρισμα, ο Σαλπιγγίδης στο δεύτερο δοκάρι με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-1.
73′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Κουλούρη στη θέση του Λάζαρ
72′ Ο Στοχ μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου, μπέρδεμα μεταξύ Λαζαρίδη και Σηφάκη, η μπάλα κόρνερ.
69′ Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο και κίτρινη στον Σκόνδρα
68′ Ωραία σέντρα από τα δεξιά, ο Παπαδόπουλος δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ.
66′ Τώρα θα συνεχιστεί το παιχνίδι με αλλαγή για τον Ατρόμητο και τον Καραμάνο να αντικαθιστά τον Ναπολεόνι
Περίπου 4-5 λεπτά καθυστέρηση λόγω επιδιόρθωσης των διχτύων.
60′ Ωραία κάθετη μπαλιά του Λίνο στον Αθανασιάδη, ο φορ του ΠΑΟΚ δεν σιγούρεψε τη φάση κάνοντας ένα αδύναμο πλασέ, το οποίο έκοψε ο Λαζαρίδης λίγο πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή του τέρματος.

59′ Κίτρινη στον Πίτου Γκαρσία

56′ Ωραία εναλλαγή μπάλας από τα αριστερά ανάμεσα σε Στοχ και Σαλπιγγίδη, έκοψε σε κόνρερ ο Λαζαρίδης.

Σέντρα στο Β’ ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να έχει ως αλλαγή τον Σαλπιγγίδη αντί του Κίτσιου

Ημίχρονο στο Περιστέρι, Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-0

44΄Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Μακρινό σουτ του Κάτσε, ο Σηφάκης διώχνει σε κόρνερ.

37΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Από το κόρνερ του Πίτου Γκαρσία ο Ταυλαρίδης εκμεταλλεύεται την άστοχη έξοδο του Γλύκου και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

36΄Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για μαρκάρισμα στον Λάζαρ.

34΄Πολύ κακό παιχνίδι μέχρι τώρα στο Περιστέρι.

27΄Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ για μαρκάρισμα στον Ούμπιδες.

16΄Καλό μακρινό σουτ του Στοχ,
μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σηφάκης.

12΄Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα για μαρκάρισμα στον Ναπολεόνι.

5΄Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κατσουράνης αντί του Γλύκου.

ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ στα 30 δευτερόλεπτα μετα την σέντρα του Ούμπιδες ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου.