Ο Ολυμπιακός στο 90′ τον Εργοτέλη 3-2, ο Παναιτωλικός 1-1 με τον Αστέρα, Νίκη Βόλου-Πανθρακικός1-0

Όρθιος στην Τρίπολη ο Παναιτωλικός

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα ανάμεσα στον Αστέρα και τον Παναιτωλικό στην Τρίπολη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26′ με τον Μπαράλες και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 35′ με τον Μορένο.

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ …ΝΙΚΗ!
Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, αλλά και μετά από 49 χρόνια στην Α’ Εθνική πανηγύρισε η Νίκη Βόλου, η οποία αν και δυσκολεύτηκε, επικράτησε 1-0 του Πανθρακικού (Νίκη Βόλου – Πανθρακικός 1-0) χάρη σε γκολ του Μάρτινς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

18 Oct 2014 22:19

Μετά από φάση διαρκείας, ο Μιλιβόγεβιτς έκανε το σουτ, η μπάλα έφτασε στον Μήτρογλου, που με προβολή έκανε το 3-2

18 Oct 2014 22:17

90´ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 2-3.

18 Oct 2014 22:10

83´ ο Ρομπέρτο “έσωσε” τον Ολυμπιακό, στο σουτ του παυλίδη μέσα από την περιοχή

18 Oct 2014 22:09

82´ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. ο Λεονάρντο Κούρτης στη θέση του Χαλκιαδάκη

18 Oct 2014 22:08

81´ Σουτ του Γιουσούφ έξω απ´ την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

18 Oct 2014 22:03

75´ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπογκντάνοφ αντί του Χαντί

18 Oct 2014 22:02

72´ Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Διαμαντάκο στη θέση του Σαλίνο

18 Oct 2014 21:54

Ο Ντομίνγκες εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

68´ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 2-2.

67´ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Πίτσος πάνω στον Γκαζαριάν

18 Oct 2014 21:53

65´ Μεγάλη εκαιρία για τον Εργοτέλη. ο Παμλίδης σε τετ α τετ με τον Ρομπέρτο προσπάθησε να κρεμάσει τον Ισπανό, ο οποίος απέκρουσε σωτήρια

18 Oct 2014 21:51

65´ Καλό μακρινό σουτ του Μήτρογλου, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

18 Oct 2014 21:50

64´ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Αυλωνίτη

18 Oct 2014 21:46

58´ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαζαριάν αντί του Φουστέρ

18 Oct 2014 21:44

Ο Χαντί με διαγώνιο σουτ από θέση αριστερά στην περιοχή έβαλε και πάλι τον Εργοτέλη στη θέση του οδηγού

18 Oct 2014 21:42

55´ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 2-1.

18 Oct 2014 21:38

50´ Ευκαιρία για Ολυμπιακό. εκτέλεση φάουλ του Μήτρογλου, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσέρνι

18 Oct 2014 21:36

49´ Κίτρινη κάρτα στον Πίτσο

18 Oct 2014 21:32

Δεύτερο ημίχρονο στο Παγκρήτιο με μια αλλαγή για Εργοτέλη. Στη θέση του Μέγι ο Σαϊνατί

18 Oct 2014 21:16

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

18 Oct 2014 21:15

Πάρε-βάλε πάσα του Μαζουάκο στον Μήτρογλου, που σκόραρε από πολύ κοντά

18 Oct 2014 21:14

45´ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-1.

Έξοχη η μπαλιά στον κενό χώρο προς τον Γιουσούφ που ξέφυγε από τον Μασουακού και πλάσαρε τον Ρομπέρτο για να ανοίξει το σκόρ

44´ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 1-0.

18 Oct 2014 21:11

44´ Κόρνερ του Τσόρι, κεφαλιά του Αυλωνίτη, η μπάλα πάνω στον Τσέρνι

18 Oct 2014 21:06

36´ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Ρομπέρτο να διλωχνει σε κόρνερ το δυνατό σουτ του Γιουσούφ

18 Oct 2014 20:58

28´ Νέο σουτ του Τσόρι ντομίνγκες, απέκρουσε ο Τσέρνι!

18 Oct 2014 20:57

27´ Μεγάλη ευκαιρία και για τον Εργοτέλη, ο Γιουσούφ βρέθηκε μόνος απέναντι στον Ρομπέρτο και σούταρε, αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ του είπε “όχι”

18 Oct 2014 20:56

27´ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Μήτρογλού να πλασάρει ελάχιστα άουτ από δύσκολη θέση

18 Oct 2014 20:54

25´ Νέα καλή στιγμή για ολυμπιακό. Σουτ του μαζουάκου έξω απ´ την περιοχή, μόλις άουτ η μπάλα

23´ Διαγώνιο σουτ του Ντομίνγκεςμέσα από την περιοχή και πλάγια θέση δεξιά, απέκρουσε ο Τσέρνι

18 Oct 2014 20:53

19´ Αντεπίθεση για τον Εργοτέλη, ο Γιουσούφ έκανε το σουτ, ο Ρομπέρτο μπλόκαρε εύκολα

18 Oct 2014 20:47

17´ Κίτρινη κάρτα στον Μποτία

18 Oct 2014 20:46

16´ Δεύτερη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ντουρμάζ από αριστερά, κοντινή κεφαλιλα του Φουστέρ, ο τσέρνι έδιωξε δύσκολα

18 Oct 2014 20:41

11´ Κίτρινη κάρτα στον Χάντι

10´ Δοκάρι ο Ολυμπιακός! H μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι μετά από πλασέ του Μανιάτη από το ημικύκλιο

18 Oct 2014 20:39

9´ Σουτ του Χαντί από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Ρομπέρτο

18 Oct 2014 20:37

7´ καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Διαγώνιο σουτ του Χαλκιαδάκη μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

18 Oct 2014 20:35

4´ Χωρίς αποτέλεσμα το πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό

18 Oct 2014 20:30