Βατερλό: Ατλέτικο Μ. – Ολυμπιακός 4-0

ΚΡΙΤΙΚΗ

Βατερλό του Ολυμπιακού στο  “Βιθέντε Καλδερόν”. Μια ομάδα που δεν ήξερε τι θέλει. Ποδοσφαιριστές που δεν ήξεραν που να σταθούν. Προπονητής που δεν ήξερε τι γύρευε μέσα στο γήπεδο. Θλίψη για τον Ολυμπιακό, όπως τον κατάντησαν.  Αυτή η ομάδα δεν μπορεί να πάει πουθενά! Όσα εκατομμύρια κι αν ξοδεύουν σε μεταγραφές παικτών που δεν μπορούν να κοντρολάρουν την μπάλα, που δεν μπορούν να κάνουν ένα σουτ και που δεν μπορούν να ανταλλάξουν δυό μπαλιές, αυτή η ομάδα είναι καταδικασμένη να χάνει, σε ευρωπαϊκό τουλάχιστον επίπεδο!

Ουδείς ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού διεσώθη από το τραγικό ναυάγιο.

Η διοίκηση του Ολυμπιακού, αν έχει καιρό από τις …λοιπές της ασχολίες, πρέπει να βρει λύσεις.

Το θέαμα  του Ολυμπιακού σήμερα ήταν επιεικώς απαράδεκτο!

Χρ.Μ.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

26 Nov 2014 23:29

88´ Ο Γκριζμάν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού  με κεφαλιά, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ

26 Nov 2014 23:27

86´ Κίτρινη κάρτα στον Ραούλ Χιμένεθ

26 Nov 2014 23:25

80´ Αστοχη κεφαλιά του Χιμένεθ

26 Nov 2014 23:22

Ετσι όπως είναι τώρα τα δεδομένα στον 1ο όμιλο η Ατλέτικο βρίσκεται ήδη στους “16” του Τσάμπιονς Λιγκ

26 Nov 2014 23:21

Είμαστε το 80´ και το 0-1 παραμένει για τη Γιουβέντους

26 Nov 2014 23:16

75´ Κεφαλιά του Γκριζμάν. Η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

26 Nov 2014 23:13

71´ Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Τσόρι Ντομίνγκες

26 Nov 2014 23:10

69´ Δεν θα πετύχει και άλλο γκολ ο Μάντζουκιτς, καθώς γίνεται αλλαγή. Τη θέση του παίρνει ο Γάλλος Αντουάν Γκριζμάν

26 Nov 2014 23:07

66´ Αλλαγή. Τη θέση του Τουράν παίρνει ο Χιμένεθ

Ο Μάντζουκιτς πάλι με κεφαλιά πετυχαίνει χατ τρικ και σηκώνει όρθιο το Β. Καλδερόν

65´ ΓΚΟΛ. 4-0. Συντριβή για τον Ολυμπιακό

62´ ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο. 3-0

26 Nov 2014 23:00

56´ Κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ

54´ Φάση για την Ατλέτικο με το φάουλ του Κόκε. Κεφαλιά του Τουράν αποκρούει ο Ρομπέρτο

49´ O Γιορέντε άνοιξε το σκορ για τη Γιουβέντους. 0-1

53´ Κίτρινη κάρτα στον Εντινγκά

26 Nov 2014 22:29

44´ Ο Ρομπερτο σταματά τη μπάλα σε τετ α τετ με τον Τουράν

26 Nov 2014 22:28

Πάμε για ημίχρονο σιγά σιγά και στη Σουηδία παραμένει το 0-0

26 Nov 2014 22:24

38´ Σέντρα του Ανσάλντι, ο Μποτία δεν μπορεί να διώξει την μπάλα  κι ο Μάντζουκιτς σκοράρει από κοντά

26 Nov 2014 22:22

38´ Ο Μάριο Μαντζουκιτς πετυχαίνει το τρίτο του γκολ στους ομίλους ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο 2-0

26 Nov 2014 22:21

37´ Κόρνερ του Ντομίνγκες για τον Ολυμπιακό

26 Nov 2014 22:19

33´ Aστοχο σουτ του Ραούλ Γκαρθία

26 Nov 2014 22:06

22´ Αστοχο σουτ για τον Αμπινταλ

26 Nov 2014 22:04

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται να βγει στην επίθεση

26 Nov 2014 22:02

17´ Αστοχη κεφαλιά Κόκε

26 Nov 2014 22:01

Στη Σουηδία καμία εκ των Μάλμε, Γιουβέντους  δεν έχει πετύχει γκολ

26 Nov 2014 22:00

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά του αγώνα κι η Ατλέτικο Μ. πιέζει αφόρητα τον Ολυμπιακό για ένα δεύτερο γκολ

26 Nov 2014 21:58

15´ Κίτρινη στον Ανσάλντι

26 Nov 2014 21:57

13´ Κόρνερ του Γκάμπι, αστοχεί με κεφαλιά ο Χιμένεθ

26 Nov 2014 21:55

Αυτό είναι το δεύτερο γκολ του Ισπανού στους ομίλους.

9´ Κακή απόκρουση του Ρομπέρτο, σέντρα Χουανφράν και πέτυχε από κοντά το γκολ ο Ραούλ Γκαρθία

26 Nov 2014 21:49

5´ Προωθήθηκε ο Μάντζουκιτς, αλλά και πάλι ήταν ψύχραιμη η άμυνα του Ολυμπιακού

26 Nov 2014 21:47

3´ Κεφαλιά του Ραούλ Γκαρθία. Διώχνει ο Ρομπέρτο

26 Nov 2014 21:46

Η Ατλέτικο Μ. ψάχνει το γρήγορο γκολ. Και δημιουργεί σερί φάσεις στην εστία του Ολυμπιακού

Με τη σέντρα έχασε κλασική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ η Αθλέτικο.

Ο αγώνας δεν καλύπτεται δημοσιογραφικά λόγω της απεργίας των δημοσιογράφων.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Αμπιντάλ, Μαζουάκου, Μανιάτης, Εντινγκά, Μιλιβόγεβιτς, Αφελάι, Ντομίνγκεζ, Μήτρογλου

Η βαθμολογία του ομίλου σε τέσσερα παιχνίδια: Ατλέτικο Μ. 9, Ολυμπιακός 6, Γιουβέντους 6, Μάλμε 3.