Εντυπωσιακή νίκη του ΠΑΣ Γιάννενα επί του ΠΑΟΚ με 3-0 – Ισοπεδωτική η Ξάνθη νίκησε με 4-2 τον ΠΑΟ

Νέα απώλεια βαθμών για τον ΠΑΟΚ στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος, αφού ο «δικέφαλος» γνώρισε βαριά ήττα από τον ΠΑΣ στα Γιάννενα (ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ 3-0) και πλέον νιώθει την «ανάσα» του Ολυμπιακού, ο οποίος βρίσκεται στο -1.

ΞΑΝΘΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (4-2)

Τέλος στην Ξάνθη

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

86′ Ο Σολτάνι απέναντι από τον Στιλ, ακόμα ένα δοκάρι για την Ξάνθη

81′ Αλλαγή για την Ξάνθη στη θέση του Καπετάνου θα περάσει ο Ρούντι

80′ Εκπληκτικό σουτ του Καπετάνου, η μπάλα στο δοκάρι

74′ Αλλαγή για την Ξάνθη, ο Βασιλακάκης έδωσε τη θέση του στον Ομπόντο

68′ Κάθετη μπαλιά στον Πέτριτς, εκείνος κάνει την τρίπλα βγαίνει απέναντι στον Κυριακίδη, όμως ο έλληνας τερματοφύλακας κάνει ακόμα μια πολύ καλή απόκρουση

C93B02652F331D28878A0B4F52240C0A65′ ΓΚΟΛ 4-2: Παράλληλη του Ντίνα από αριστερά, ο Καρέλης από το ύψος του πέναλτι πλασάρει και μειώνει σε 4-2

64′ Αναγκαστική αλλαγή του Παναθηναϊκού, ο Χουχούμης στη θέση του τραυματία Νάνο

63′ ΓΚΟΛ 4-1: Ο Καπετάνος βρέθηκε πλάγια απέναντι από τον Στιλ, πλάσαρε και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ξάνθης.

59′ Πλασέ του Καρέλη από τα αριστερά, ο Κυριακίδης κάνει ασταθή απόκρουση, ο Πέτριτς την σπρώχνει προς το τέρμα, όμως ο τερματοφύλακας της Ξάνθης μπλοκάρει στη γραμμή

52′ ΓΚΟΛ 3-1: Εκτέλεση κόρνερ του Κλέιτον από τα αριστερά, ο Σολτάνι αφήνει τη μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του, τη βρίσκει με εσωτερικό τακουνάκι και στη στέλνει στα δίχτυα

Άρχισε το Β΄μέρος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

46′ Σουτ του Ζέκα από τα πλάγια της περιοχής, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

41′ Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη, αφού ο Σολτάνι βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Στιλ, μετά από σέντρα του Κλέιτον, όμως το πλασέ του έφυγε δίπλα από το δοκάρι

38′ Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη, ο Παπαστεριανός παίρνει τη θέση του τραυματία Φλίσκα

30′ Μετά το γκολ του Παναθηναϊκού έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα

17′ ΓΚΟΛ 2-1: Ο Καρέλης από ύψος του πέναλτι πλάσαρε τον Κυριακίδη και μείωσε αμέσως για τους «φιλοξενούμενους»

16′ ΓΚΟΛ 2-0: Παράλληλη μπαλιά για την Ξάνθη, πρώτο πλασέ του Καπετάνου, αποκρούει ο Στιλ, δεύτερο σουτ της Ξάνθης, ξανά ο Στιλ, τρίτο σουτ του Βασιλακάκη διώχνει άσχημα ο Μπούρμπος , ξανά ο Βασιλακάκης στέλνει την μπάλα δοκάρι και γκολ

3′ ΓΚΟΛ 1-0: Κόρνερ του Κλέιτον από τα δεξιά, ο Γούτας από την «καρδιά» της άμυνας με κεφαλιά ανοίγει το σκορ