ΤΕΛΙΚΟ: Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός 0-3

08 Apr 2015 20:46

ΛΗΞΗ αγώνα, νίκη  με 3-0 για Ολυμπιακό

08 Apr 2015 20:44

90´ Τρία λεπτά καθυστερήσεων έδειξε ο 4ος

08 Apr 2015 20:39

85´ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.  Σουτ του Ντοσεβί από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

08 Apr 2015 20:37

82´ Σουτ του Φουστέρ από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ταΐρης

08 Apr 2015 20:31

78´ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Χατζής στη θέση του Πινέιρο

08 Apr 2015 20:24

71´ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. ο Καραδέμητρος στη θέση του Λαγού

08 Apr 2015 20:23

70´ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Ντομίνγκες και ο Διαμαντάκος στη θέση του Εντινγκά

08 Apr 2015 20:22

67´ Ο Εντινγκά έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι στον Φουστέρ, ο οποίος πλάσαρε άστοχα

08 Apr 2015 20:16

63´ Κίτρινη στον Ντομίνγκες, που βιάστηκε να εκτελέσει ένα φάουλ

08 Apr 2015 20:14

60´ Σουτ του Σουάνη έξω απ´ την περιοχή, μπλόκαρε ο Ρομπέρτο

60´ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Χάρα

08 Apr 2015 20:10

Πανέμορφο γκολ από τον Ντοσεβί, με σουτ εκτός περιοχής και από πλάγια θέση δεξιά

08 Apr 2015 20:09

56´ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-3

08 Apr 2015 20:05

52´ Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Άρσιτς στη θέση του Μπαμ Μπαμ

08 Apr 2015 20:02

47´ Απευθείας στην αγκαλιά του Ρομπέρτο η μπάλα μετά την εκτέλεση του φάουλ απ´ τον Λαγό

08 Apr 2015 19:58

Δεύτερο ημίχρονο στην αναμέτρηση

08 Apr 2015 19:42

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στη Ριζούπολη

08 Apr 2015 19:41

45´ Ακυρώθηκε σωστά -ως οφσάιντ- το γκολ του Ανγκούλο

08 Apr 2015 19:37

41´ Ο Λαγός εκτέλεσε το κόρνερ, στα χέρια του Ρομπέρτο η μπάλα μετά από αδύναμη κεφαλιά του Κύργια

36´ Κίτρινη κάρτα στον Μποτία

08 Apr 2015 19:30

35´ Κίτρινη κάρτα στον Κοτσώνη

08 Apr 2015 19:24

Ο Μπενίτες επιχείρησε να ντριμπλάρει τον Ταΐρη που έπεσε στα πόδια του, η μπάλα έφτασε στον Χάρα, που με με πλασέ από το μισό μέτρο έγραψε το 2-0

08 Apr 2015 19:21

25´ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-2

08 Apr 2015 19:19

22´ Κίτρινη στον Μπαμ Μπαμ για διαμαρτυρία

Εκτέλεση φάουλ από τον Ντομίνγκες, η μπάλα κατέληξε στον Ντοσεβί που σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Μποτία και παρά την προσπάθεια του Ταΐρη πήγε στα δίχτυα

08 Apr 2015 19:16

20´ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπίακό, 0-1

08 Apr 2015 19:13

18´ Κακό σουτ του Ντομίνγκες, λίγο μέσα απ´ τα όρια της μεγάλης περιοχής και από θέση πλάγια αριστερά

08 Apr 2015 19:09

12΄ Σουάνης και Εντινγκά συγκρούστηκαν στον αέρα και στους δύο παίκτες παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες. Ύστερα από ένα λεπτό διακοπής, ξεκίνησε εκ νέου το ματς

08 Apr 2015 19:00

4´ Πρώτη ευκαιρία στο ματς, για τον Ολυμπιακό. Σε εκτέλεση φάουλ, ο Μαζουακού έκανε πάσα στον Ντομίνγκες που έπιασε το σουτ, αναγκάζοντας τον Ταΐρη να διώξει με τις γροθιές

08 Apr 2015 18:55

Έναρξη του αγώνα

08 Apr 2015 18:50

Ηρακλής και Skoda Ξάνθη θα διεκδικήσουν το άλλο εισιτήριο του τελικού

08 Apr 2015 18:49

Τον αγώνα ορίστηκε να διευθύνει ο Κύζας του συνδέσμου Δράμας, με βοηθούς τους Τσολάκη, Κουρομπίλια. Επιπρόσθετοι είναι οι Παππάς, Κομίνης

08 Apr 2015 18:47

Στον πάγκο του Απόλλωνα οι:  Πασάι, Χατζής, Λίτσης, Γεωργίου, Καραδέμητρος, Άρσιτς, Φουκαράς

Στον πάγκο του Ολυμπιακού οι:  Γιαννιώτης, Βούρος, Φορτούνης, Διαμαντάκος, Φουστέρ, Λάτσι, Μπουχαλάκης

08 Apr 2015 18:39

Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 19:00

08 Apr 2015 18:30

Ο Απόλλων έχει φτάσει μία φορά σε τελικό Κυπέλλου, τη σεζόν 1995-1996, οπότε και είχε γνωρίσει την πολύ βαριά ήττα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, με 7-1.

29 ή 30 Απριλίου θα διεξαχθεί η ρεβάνς στο “Γ. Καραϊσκάκης”

08 Apr 2015 18:29

Ο Απόλλων Σμύρνης θέλει να ζήσει ημέρες 1967, όταν και επικράτησε 2-0 της ομάδας του Πειραιά στα προημιτελικά του Κυπέλλου, αφήνοντας τον εκτός συνέχειας. Τα δύο τέρματα του ματς είχε σημειώσει ο Νίκος Πορίχης.

Ο Ολυμπιακός βγήκε πρώτος σε γκρουπ με Πανιώνιο, Παναχαϊκή και Φωστήρα με μια ισοπαλία και δύο νίκες. Στα προημιτελικά άφησε ως γνωστόν εκτός την ΑΕΚ με το 1-1 στο Φάληρο, ενώ στο ΟΑΚΑ δεν ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, καθώς εισήλθαν στο γήπεδο οπαδοί μετά το τέρμα του Χάρα.

08 Apr 2015 18:25