ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Άντερλεχτ 1-2 αποκλεισμός με δυο ήττες για τους “ερυθρόλευκους”

Στην παράταση κρίνεται το ευρωπαϊκό μέλλον του Ολυμπιακού, καθώς οι Πειραιώτες νίκησαν με 1-0 την Αντερλεχτ στην κανονική διάρκεια του αγώνα και ισοφάρισαν το σκορ της ήττας (1-0) στις Βρυξέλλες. Έτσι, οι δύο ομάδες αναμετρόνται στο έξτρα ημίωρο με φόντο την πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες του Europa Leauge. Το «χρυσό» γκολ των «ερυθρολεύκων» πέτυχε ο Φορτούνης  στο 29’ με πέναλτι.

103′ ΓΚΟΛ για την Άντερλεχτ, 1-1.

105′ Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης

112′ ΓΚΟΛ για την Άντερλεχτ, 1-2 και πάλι ο Ατσεαμπόνγκ!

Διαδικαστικό χαρακτήρα έχουν τα τελευταία λεπτά, η πρόκριση έχει πάει στην Άντερλεχτ
Ολυμπιακός – Άντερλεχτ 1-1 LIVE σκορ αποκλεισμού για τους Πειραιώτες
ΦΩΤΟ Eurokinissi

Διαδώστε αυτό το άρθρο

Τελευταία ενημέρωση: 26.02.2016 | 00:15
Πρώτη δημοσίευση: 25.02.2016 | 21:23

– Αποφασισμένος να συνεχίσει την εφετινή ευρωπαϊκή του πορεία είναι ο Ολυμπιακός
– Οι “ερυθρόλευκοι” υποδέχονται την Άντερλεχτ και θα δώσουν μάχη για να ανατρέψουν το 1-0 του “Κονστάντ Βαντερ Στοκ” και να προκριθούν στους “16” του Europa league
– Αυτή θα είναι η τρίτη φορά που οι ερυθρόλευκοι θα αντιμετωπίσουν εντός έδρας την Άντερλεχτ, έχοντας το απόλυτο
– Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt.gr την μεγάλη βραδιά των Πειραιωτών στο Europa League

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε την Άντερλεχτ στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για την φάση των “32” του Europa League. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα θέλει να εκμεταλλευτεί το καυτό “Γ. Καραϊσκάκης” και να προκριθεί στους “16” της διοργάνωσης.

Η αναμέτρηση του “Κονστάντ Βάντερ Στοκ’ είχε λήξει 1-0 υπέρ των Βέλγων.

Ολυμπιακός   1 : 2   Άντερλεχτ