Πρώτη νίκη για την Εθνική, μετά από επτά αγώνες! Ελλάδα – Βοσνία 2-1

Πρώτη νίκη για την Εθνική μετά από 7 ματς. Πρώτο τρίποντο και για τον Φαν’τ Σιπ στον πάγκο της Ελλάδας.

Λήξη αγώνα

90’+4′ Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη για διαμαρτυρία
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90′ Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα

23:28

88′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Ωραία ενέργεια του Φετφατζίδη, ο οποίος έκανε τη σέντρα σουτ και ο Κοβάσεβιτς πάνω στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

23:21

84′ Αλλαγή για την Ελλάδα. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Φετφατζίδης

23:20
78′ Εκτέλεση φάουλ από τον Μασούρα, η μπάλα έφυγε άουτ.
23:17

75′ Νέα ευκαιρία για την Εθνική: Ο Μασούρας μέσα στην περιοχή ελίχθηκε ωραία, έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά απέκρουσε και πάλι ο Σέχιτς

23:15

73′ Νέο δοκάρι για την Ελλάδα: Ύστερα από φοβερό μακρινό σουτ του Σταφυλίδη, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κουλούρης ήταν οφσάιντ.

23:13

71′ Αλλαγή για τη Βοσνία: Έξω ο Μάγιτς μέσα ο Χότζιτς

23:11

70′ Αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Κουλούρης παίρνει τη θέση του Κουλούρη.

23:10

67′ Ξανά τετ α τετ ο Μασούρας, αλλά υποδεικνύεται λανθασμένα οφσάιντ.

23:09

66′ Ευκαιρία για την Εθνική: Ο Μπακασέτας έβγαλε τετ α τετ τον Μασούρα που απέτυχε να νικήσει τον Σέχιτς υπό την πίεση του Κβρζιτς

23:04

62′ Πέναλτι ζήτησε η Εθνική! Ο Μασούρας σούταρε, η μπάλα φαίνεται να χτύπησε στο απλωμένο χέρι Βόσνιου αμυντικού, αλλά το ριπλέι δεν βοηθά.

23:03

60′ Δοκάρι για την Ελλάδα: Ο Γιαννούλης έβγαλε μία σέντρα σουτ που βρήκε τον Μασούρα, ο οποίος σημάδεψε στο δοκάρι του Σέχιτς

23:02
60′ Αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Μασούρας αντί του Μάνταλου
23:01
58′ Σέντρα του Μπακάκη από δεξιά, δεν βρέθηκε κανείς στο δεύτερο δοκάρι για να την εκμεταλλευτεί.
22:52

57′ Ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Μάνταλος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κοβάσεβιτς, έπιασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής, αλλά ο Σέχιτς με σωτήρια επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.

22:48

48′ Ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Μπακασέτας έπιασε μονοκόμματο σουτ εκτός περιοχής, ο Σέχιτς έπεσε και μπλόκαρε.

22:33
Αλλαγή για τη Βοσνία: Ο Γιάγιαλο αντί του Τσίμιροτ
22:29

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

22:28

41′ Τεράστια ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Μάνταλος βρέθηκε από αριστερά μόνος του στην περιοχή, έκανε κακό πλασέ και αμυντικός της Βοσνίας έδιωξε σε κόρνερ.

39′ Ευκαιρία για την Ελλάδα! Σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, με δυσκολία ο Σέχιτς απέκρουσε σε κόρνε

35′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΣΝΙΑ

H ελληνική άμυνα πιάστηκε στον ύπνο, ο Κολάσινατς εντελώς μόνος του από τα αριστερά έκανε τη σέντρα και ο Γκόγιακ από κοντά δεν είχε πρόβλημα να γράψει το 1-1.

22:19

33′ Ευκαιρία για την Ελλάδα: Ύστερα από αντεπίθεση, ο Μπακασέτας έκανε κακή πάσα για τον Μπακάκη, ο οποίος έπιασε το σουτ, ο Σέχιτς απέκρουσε και στην επαναφορά το γυριστό πλασέ του αμυντικού της ΑΕΚ ανακόπηκε.

22:13

30′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Ο Παυλίδης έκανε ωραία κίνηση, άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο μέσα στην περιοχή, έφερε τη μπάλα στο δεξί και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της Εθνικής. Πολύ καλή η κάθετη του Μάνταλου για τον σκόρερ, ο οποίος αξιοποίησε πανέμορφα την ασίστ.

22:09

Στο 54% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Βοσνίας

22:05
Καμία ευκαιρία από την Ελλάδα στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης.
21:51

13′  Διπλή ευκαιρία για τη Βοσνία: Ο Πασχαλάκης απομάκρυνε με τα χέρια, αφήνοντας όμως ανυπεράσπιστη την εστία του. Πρώτο πλασέ του Γκόγιακ, απομάκρυνε ο Χατζηδιάκος, ενώ σε δεύτερο χρόνο ο Πασχαλάκης μπλόκαρε σουτ του Χότζιτς.

21:46
1′ Κάθετη του Μπακασέτα, ο Μάνταλος δεν προλαβαίνει και ο Σέχιτς μπλοκάρει.