Στουτγάρδη: Εκδήλωση για Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας
![](https://www.panhellenicpost.com/wp-content/uploads/2024/02/titel-400x230.png)
Το Γενικό Προξενείο της Ελλάδας στη Στουτγάρδη, σε συνεργασία με την Ομοσπονδία Γονέων & Κηδεμόνων Βάδης-Βυρτεμβέργης Ομοσπονδία Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων Βάδης-Βυρτεμβέργης και τη Συνομοσπονδία Ομοσπονδιών Γονέων & Κηδεμόνων Γερμανίας, διοργανώνουν μία εκδήλωση αφιερωμένη στη σημαντικότερη κληρονομιά μας, τη γλώσσα μας.
Με πρωταγωνιστές τους μαθητές σχολείων από όλη την Βάδη-Βυρτεμβέργη θα γιορτάσουμε και θα τιμήσουμε την ελληνική γλώσσα!
Σχόλια Facebook