Γλίστρησε και αστόχησε ο Σαμάτα! Στον τελικό ο Παναθηναϊκός! (6-5)

Ο ΠΑΟΚ προηγούνταν με 2-0 μέχρι το τελευταίο λεπτό της παράτασης ο Παναθηναϊκός σκόραρε σε «νεκρό χρόνο» και ο Ντραγκόφσκι απέκρουσε τρία πέναλτι στο 6-5 της νίκης-πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου

1-0, για τον ΠΑΟΚ με το εύστοχο χτύπημα του Κουλιεράκη

Ο Κοτάρσκι αποκρούει το πρώτο πέναλτι του Παναθηναϊκού, το οποίο εκτέλεσε ο Σπόραρ

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η διαδικασία των πέναλτι

120′ (+6)
Ο ΑΓΩΝΑΣ

Γκολ για τον Παναθηναϊκό με τον Λημνιό.

120′

Το ματς έχει ξεκινήσει. Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος

Ο Μπάμπα θα αποχωρήσει με το ασθενοφόρο

117′

Οι γιατροί των δύο ομάδων είναι πάνω από τον παίκτη

116′

Διακοπή στο ματς καθώς ο Μπάμπα Ράχμαν βρίσκεται στο έδαφος μετά από σύγκρουση που είχε με τον Βαγιαννίδη. ‘Εχει μπει το φορείο για να πάρει τον Γκανέζο μπακ

108′

12 λεπτά έχουν μείνει για να δούμε ποιος θα προκριθεί στον τελικό του Κυπέλλου

105′

Γκολ από τον Κετζιόρα. Ο Πολωνός εκμεταλλεύεται την εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ και με καρφωτή κεφαλιά νικάει τον Ντραγκόφσκι για το 0-2

103′

Σουτ από τον Κωνσταντέλια, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ντραγκόφσκι

97′

Κάρτα στον Οζντόεφ για φάουλ που έκανε στον Μλαντένοβιτς

91′

Ξεκίνημα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης

Στην παράταση θα λύσουν τις διαφορές τους οι δύο ομάδες

90′ (+2)

Κάρτα στον Ντεσπότοφ για φάουλ στον Μπερνάρ

90′

5 λεπτά ο επιπλέον χρόνος

87′

Ο Κωνσταντέλιας συνεργάστηκε ωραία με τον Οζντόεφ, με τον Ρώσο να πλασάρει λίγο άουτ

86′

Μαντσίνι και Λημνιός στην θέση των Βιλένα και Παλάσιος

85′

Ζίβκοβιτς έξω, μέσα ο Μουργκ

83′

Κάρτα στον Παλάσιος για διαμαρτυρία του Αργεντινού στον Ζίμπερτ

81′

Ακόμα μία καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος βγήκε γρήγορα στην κόντρα και ο Κωνσταντέλιας σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

76′

Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Έξω οι Ιωαννίδης και Ζέκα με τον Σπόραρ και τον Βαγιαννίδη να περνάνε στον αγωνιστικό χώρο

74′

Τομάς, Σβαμπ και Τάιοσν αποχωρούν από τον αγωνιστικό χώρο, με τους Τόμας, Σβαμπ και Τάισον να μπαίνουν στην θέση τους

72′

Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς έκανε το πλασέ μετά το γύρισμα του Ότο, με τον Σέρβο να νικάει τον Ντραγκόφσκι και να φέρνει την σειρά σε ισορροπία

68′

Φάουλ του Ζέκα στον Ότο, με τον Ζίμπερτ να του δείχνει την κίτρινη κάρτα

64′

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Από το κακό διώξιμο του Μλαντένοβιτς η μπάλα στρώθηκε στον Μεϊτέ, ο οποίος σούταρε δυνατά άουτ

63′

Αρκετά λάθη και από της δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά, που δεν βοηθούν στην γρήγορη εξέλιξη του αγώνα

55′

Πρόβλημα για τον Γεντβάι, ο οποίος ζήτησε αλλαγή. Στην θέση του Κροάτη θα περάσει ο Σένκεφελντ

52′

Κάρτα για τον Μεϊτέ για φάουλ πάνω στον Μπερνάρ

49′

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τόμας σούταρε αρχικά από πλάγια θέση, με τον Ντραγκόφσκι να διώχνει και την μπάλα να στρώνεται στον Κωνσταντέλια. Εκείνος σούταρε όμως ο Γεντβάι έβαλε την κόντρα κι έδιωξε σε κόρνερ

46′

Το δεύτερο ημίχρονο μόλις ξεκίνησε

45′ (+3)

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45′ (+1)

Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τον ΠΑΟΚ, ο Ζίβκοβιτς σούταρε εκτός περιοχής με την μπάλα να περνάει άουτ

39′

Ο Τόμας σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Ζέκα και πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντραγκόφσκι

36′

Γύρισμα του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά, ο Μπακασέτας σούταρε δυνατά, αλλά ο Κοτάρσκι μπλόκαρε σταθερά

30′

Ο ΠΑΟΚ πατάει καλύτερα στο γήπεδο και πιέζει για να πετύχει ένα γκολ, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα

23′

Κίτρινη κάρτα για τον Μπράντον Τόμας, ο οποίος παρεμπόδισε τον Μλαντένοβιτς να εκτελέσει ένα φάουλ. Με κίτρινη κάρτα έχει παρατηρηθεί και ο Μπακασέτας από το 16′ για φάουλ πάνω στον Κωνσταντέλια

20′

Το ματς αρχίζει να αποκτάει ρυθμό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν ορθολογικά να γίνουν απειλητικές

14′

Η πρώτη μεγάλη φάση του αγώνα ανήκει στον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς σέντραρε από τα δεξιά, ο Σβαμπ πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, ωστόσο ο Ντραγκόφσκι έδιωξε εντυπωσιακά

10′

Το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού πέρασε χωρίς κάτι ιδιαίτερο. Οι διακοπές δεν έχουν αφήσει τις δύο ομάδες να πιάσουν ρυθμό

4′

Ο Κουλιεράκης μπήκε στην θέση του Μιχαηλίδη

3′

Πρόβλημα για τον ΠΑΟΚ μόλις στο 3ο λεπτό, Ο Γιάννης Μιχαηλιδής έκανε νόημα ότι δεν μπορεί να συνεχίσει καθώς ένιωσε ενοχλήσεις στον οπίσθιο μηριαίο

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η μεγάλη αυτή αναμέτρηση

O Ραζβάν Λουτσέσκου δεν πήρε μαζί του στην αποστολή τους Τροστ-Εκόνγκ, Ράφα Σοάρες, Τσιγγαρα και Νάσμπεργκ

O Φατίχ Τερίμ δεν έχει στη διάθεση του τον τιμωρημένο Ρούμπεν Πέρεθ, όπως και τους Τζούρισιτς, Βέρμπιτς και Χουάνκαρ

Αλλαγή στην ενδεκάδα του Παναθηναϊκού! Ο Τσέριν ένιωσε ενοχλήσεις, τη θέση του στον άξονα θα πάρει ο Βιλένα

Τον Γερμανό elite διαιτητή, Ντάνιελ Σίμπερτ, όρισε η ΕΠΟ για τη ρεβάνς του Κυπέλλου Ελλάδος στη Λεωφόρο. Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του, Γιαν Σάιντελ και Ράφαελ Φόλτιν. Τέταρτος ο Στέφανος Κουμπαράκης, VAR ο Κόρτους Μπέντζαμιν Στέγκεμαν, ενώ στη θέση του AVAR θα είναι ο Ραϊνχαρντ Μπουξμπάουμ

O Ραζβάν Λουτσέσκου έχει στον πάγκο τους: Ζ.Ζίβκοβιτς, Κουλιεράκης, Μουργκ, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Οζντόεφ, Σαμάτα, Ντεσπόντοφ και Μάρκος Αντόνιο

Ο Φατίχ Τερίμ έχει στη διάθεση του τους: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδη, Σένκεφελντ, Σπόραρ, Λημνιό, Μαντσίνι, Φικάι, Κατρή και Βιλένα

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Αράο, Μλαντένοβιτς, Ζέκα, Τσέριν, Παλάσιος, Μπερνάρ, Μπακασέτας, Ιωαννίδης

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Κετζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Τόμας