Stoiximan Super League: Η βαθμολογία των playoffs μετά τη νίκη της ΑΕΚ επί του Άρη

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Stoiximan Super League μετά τη νίκη της ΑΕΚ επί του Άρη στην OPAP Arena. Η Ένωση ανέβηκε πρώτη, έχοντας έναν αγώνα περισσότερο από ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό.

Η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες στα playoffs της Stoiximan Super League, καθώς επικράτησε του Άρη 2-0 και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από τον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό.

Νωρίτερα ο Παναθηναϊκός νίκησε τη Λαμία 3-1 και μάλιστα με ανατροπή, έχοντας πρωταγωνιστή τον Μπερνάρ, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ.

Η βαθμολογία της Stoiximan Super League μετά τη νίκη της ΑΕΚ επί του Άρη με 2-0

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής των playoffs

• Παναθηναϊκός – Λαμία 3-1
  • ΑΕΚ – Άρης 2-0
  • 15/05 19:00 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

Τα κριτήρια κατάταξης σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων στα playouts

Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων στα playouts, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

• Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες στη Stoiximan Super League (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά, δηλαδή στα τέσσερα ματς που τέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες στο πρωτάθλημα).
  • Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων συλλόγων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του πρωταθλήματος (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά).
  • Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.