ΤΕΛΙΚΟ:ΟΦΗ-Πλατανιάς 1-3

Με το ντέρμπι της Κρήτης ολοκληρώνεται η 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ – Πλατανιάς.

90′ Ο Μιρτσέτα στη θέση του Αγκιλέρα.

87′ Ο Ζαχαράκης στη θέση του Ζορμπά που είχε μπει στο 27′ στο ματς.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Κανούλα.

84′ Ο Κανούλας στη θέση του Λαμπρόπουλου.

83′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Μαραγκουδάκης έφυγε μόνος του απέναντι στον Αγριμάκη, πλάσαρε σωστά και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρ.

81′ Κίτρινη καρτα στον Μαραγκουδάκη.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες.

67′ Ο Μαραγκουδάκης στη θέση του Γιάννου.

63′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Μπούρμπος μπήκε στην περιοχή, έπεσε πάνω στον Δημήτρη και ο Τριτσώνης του έδειξε, για θέατρο, τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

54′ Ο Στόλερ στη θέση του Δέντσα.

49′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Σόουζα με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Σαρ και ο τελευταίος έβαλε και πάλι στο ματς τους γηπεδουχους.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
45′
Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη.
44′
Νέο σουτ αυτή τη φορά από τον Ναζλίδη, ο Αγριμάκης μπλόκαρε.
44′
Δυνατό σουτ του Αγκιλέρα, ο Αγριμάκης έδιωξε εντυπωσιακά.
37′
Μακρινό σουτ του Μονιάκη που έφυγε άουτ.
34′
Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.
27′
Ο Ζορμπάς στη θέση του Ιωαννίδη.
22′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Ναζλίδης μετά από ωραία συνεργασία με τον Κάλαϊτζιτς έκανε τη σέντρα και ο Γιάννου με προβολή έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Αγριμάκη.
14΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ.
Η μπάλα, μετά από κόντρες, έφτασε στον Παπάζογλου μέσα στην περιοχή αλλά ο επιθετικός των γηπεδούχων σούταρε άστοχα.
12′
Κίτρινη κάρτα στον Καστελς.
2′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Με ένα απίστευτο αυτογκόλ του Μονιάκη ο Πλατανιάς είναι από πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ.