ΤΕΛΙΚΟ: Καλλονή – Ολυμπιακός 0-1

Ο Ολυμπιακός ξεκινά την προσπάθεια για διατήρηση των κεκτημένων του αντιμετωπίζοντας τη νεοφώτιστη Καλλονή στο ΟΑΚΑ

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Σουτ του Μήτρογλου μέσα από την περιοχή από τα αριστερά αλλά η μπάλα κοντράρει στον Χωριανόπουλο

88′ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπουρούς στη θέση του Λεοζίνιο

84′ Ο Φετφατζίδης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Σιδεράκης μπλόκαρε εύκολα τη μπάλα

83′ Διπλή αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γάλας στη θέση του Καζάκη και ο Γιουκαρής στη θέση του Γκαρσία

81′ Τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Τσόρι Ντομίνγκες

73′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι

73′ Κεφαλιά του Μήτρογλου μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ

72′ Δυνατό σουτ του Μήτρογλου έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, ο Σιδεράκης έδιωξε με τις γροθιές

71′ Οφ σάιντ ο Μανούσος, που στη συνέχεια ζήτησε χέρι (δεν υπήρξε κάποια παράβαση)

65′ Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Σαλίνο να κάνει την πάσα από τα δεξιά, ο Μητρογλου επιχειρεί το τακουνάκι μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Σιδεράκης και στη συνέχεια ο Έλληνας τερματοφύλακας μπλοκάρει το γύρισμα του Κάμπελ

63′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή, με τον Λεοζίνιο να αστοχεί στο τετ α τετ και να στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ρομπέρτο

61′ ΓΚΟΛ για τυον Ολυμπιακό, 0-1. Εκτέλεση κόρνερ του Ντομίνγκες από τα αριστερά, πλάσε στην κίνηση από τον Μανιάτη μέσα από τη μεγάλη περιοχή και 1-0 για τον Ολυμπιακό.

60 Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κάθετη πάσα του Φετφατζίδη από τα αριστερά στον Κάμπελ, το πλασέ του οποίου διώχνει σε κόρνερ ο Σιδεράκης

59′ Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στη θέση του Σαβιόλα

58′ Ατομική προσπάθεια από τον Φετφατζίδη που πήρε τη μπάλα από τα δεξιά, συνέκλεινε αλλά το σουτ που επιχείρησε από τον άξονα κόντραρε στα σώματα της άμυνας της Καλλονής

50′ Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης στη θέση του Βάις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ. Ο Ολυμπιακός είχε τυην κατοχή, αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα της Καλλονής.

Πρώτο κόρνερ για την Καλλονή, μετά από σουτ του Μανούσου

41′ Σέντρα του Σαβιόλα από τα δεξιά, γυριστό του Μανιάτη από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

36′ Φάουλ του Χολέμπας στον Μανούσο, στα όρια της μεγάλης περιοχής του Ολυμπιακού και πλάγια, ο διαιτητής δεν έδωσε κάτι

35′ Άστοχη κεφαλιά του Σιόβα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Χολέμπας

24′ Ο Σιόβας έπιασε το εντυπωσιακό “ψαλιδάκι” στα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πήγε στην αγκαλιά του ΣιδεράΚΗ

23′ Τετ α τετ του Κάμπελ αλλά ο Σιδεράκης τον πρόλαβε στην έξοδο που πραγματοποίησε και απομάκρυνε

23′ Ο Κάμπελ βρέθηκε μέσα στην περιοχή από τα δεξιά αλλά το γύρισμα που επιχειρεί μπλοκάρει ο Σιδεράκης προ του Βάις

19′ Πάσα του Μανούσου μέσα στην περιοχή από τα δεξιά αλλά απομακρύνει ο Σιόβας προ του Φαρία. Δεν έχουν απειλήσει ακόμα οι γηπεδούχοι την εστία του Ρομπέρτο

12′ Ο Ντομίνγκες έπιασε το σουτ έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Λεάντρο και πέρασε κόρνερ

10′ Λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού, πήρε τη μπάλα ο Καζάκης έξω από την περιοχή, προσπάθησε να πασάρει στον Μανούσο αλλά κέρδισε την μπάλα ο Σιόβας

Πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου στα πρώτα 10 λεπτά και για τις δύο ομάδες με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να χτυπήσει κυρίως απ’ τις πτέρυγες με τους Βλαις και Κάμπελ. Η καλλονή αμύνεται πολύ σωστά

Τρία διαδοχικά κόρνερ για τον Ολυμπιακό

5′ Πρώτη κάρτα στο παιχνίδι με τον Αναστασιάδη της Καλλονής, για χέρι

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις του αγώνα:

Καλλονή (Ματζουράκης): Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Κλιμακο, Παντανί, Χωριανόπουλος, Άλβες, Φαρία, Λεοζίνιο, Μανούσος, Γιονάν Γκαρσία, Καζάκης

Στον πάγκο των γηπεδούχων οι: Χογκ, Λαμπρόπουλος, Γιούκαρης, Βάλιος, Μπουρούς, Γάλας, Βλαστέλλης.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μεντζανί, Σιόβας, Χολέμπας, Φέισα, Μανιάτης, Τσόρι, Βάις, Κάμπελ, Σαβιόλα

Στον πάγκο των “ερυθρόλευκων”: Μέγιερι, Μασάντο, Μήτρογλου, Φετφατζίδης, Φουστέρ, Μανωλάς, Ολαϊτάν

Διαιτητής: Ιωαννίδης (Αργολίδας)
Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Ταρανάς (Αθηνών)
Γήπεδο: Ο.Α.Κ.Α.

Το παιχνίδι θα γίνεται στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας, αφού στη φυσική έδρα της Καλλονής γίνονται έργα βελτίωσης.