– Ο Πανιώνιος θα προσπαθήσει να επαναλάβει ξεκίνημα ανάλογο του περυσινού
– Ο Γιάννης Αλαφούζος μίλησε στους παίκτες των “πράσινων” λίγη ώρα πριν τη σέντρα
– Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

88′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Κούρντι γύρισε τη μπάλα στο κέντρο της άμυνας του Παναθηναϊκού και μετά από διπλή κόντρα πάνω στον Μαρινάκη ο Αραβίδης ανέβασε το δείκτη του σκορ.

87′ Ο Γιαννακόπουλος απέκρουσε το πλασαριστό σουτ του Μουζακίτη.

85′ Ο Αμπέιντ στη θέση του Μπαϊράμι.

84′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Μέντες είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Μενδρινό.

81′ Ο Πάνος στη θέση του Κολοβού.

80′ Ο Πανιώνιος έφτασε κοντά στο 3-0 αλλά ο Ντούνης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καπίνο.

71′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Κολοβός με ωραίο σουτ νίκησε τον Καπίνο και έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

69′ Κίτρινη στον Ζέκα για διαμαρτυρία.

66′ Ο Καλτσάς στη θέση του Λάσνικ και ο Μουζακίτης αντί του Καρέλη.

62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ ήταν και πάλι πρωταγωνιστής μετά την πάσα του Μπαϊράμι βρήκε τη μπάλα αλλά ο Γιαννακόπουλος έκανε την απόκρουση του αγώνα.

58′ Ο Ντούνης στη θέση του Παναγιωτούδη.

51′ Ο Αραβίδης από δύσκολη θέση δεν μπόρεσε να σημαδέψει την εστία του Καπίνο.

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπαϊράμι με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Μπεργκ αλλά ο Σουηδός επιθετικός αστόχησε.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Μπεργκ στη θέση του Λαγού.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Ο Παναθηναϊκός είχε την κατοχή της μπάλας στο πρώτο μέρος αλλά χωρίς να απειλεί και ο Πανιώνιος εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική κίνηση του Αραβίδη, ανοίγοντας το σκορ.

40′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Αραβίδης με υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Καπίνο και άνοιξε το σκορ.

38′ Ωραία κίνηση του Καρέλη αλλά το σουτ του με το αριστερο έφυγε άουτ.

35′ Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

21′ Ακόμη μία απευθείας εκτέλεση φάουλ, αυτή τη φορά από τον Μπαϊράμι που έφυγε άουτ.

11′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίνα που πέρασε άουτ.