ΤΕΛΙΚΑ: Βέροια–Καλλονή 0-3 – Εργοτέλης-Πανθρακικός 3-1 – Παναιτωλικός-Λεβαδειακός 2-1

ΛΗΞΗ και στο Παγκρήτιο

90+2 ΓΚΟΛ για το Εργοτέλη, 3-1. Έπειτα από εξαιρετική κάθετη του Χαντί, ο Διαμαντάκος βήκε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλασέ στην κίνηση, νίκησε τον εξερχόμενο Σέρεμετ!

ΛΗΞΗ αγώνα στη Βέροια 0-3

ΛΗΞΗ στο Αγρίνιο, 2-1 το τελικο σκορ

88΄Αποβλήθηκε και ο βηοηθός προπονητή του Παναιτωλικού

83′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παπουτσογιαννόπουλος παίρνει την θέση του Θεοδωρίδη

79′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 0-3. Αντεπίθεση για την Καλλονή, ο Μανούσος σέντραρε, ο Γάλας έστρωσε την μπάλα στον Λεοζίνιο κι αυτός με σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 3-0

77′ Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου στη θέση του Μάντζιου.

77′ Αλλαγή για την Καλλονή, Ο Γάλας στη θέση του Γκαρσία

72′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιάντσης παίρνει την θέση του Ιωαννίδη. Κάνει πιο επιθετική την ομάδα του ο Καραγεωργίου

71΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Μπόγιοβιτς, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πρζιρόβσκι

68΄ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπελόν στη θέση του Καμαρά

68′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια, ο Μάνος έκανε το διαγώνιο σουτ απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ δίπλα απ’ το δεξί δοκάρι του Χογκ

67′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια, ο Τραπ σούταρε από το ύψος του πέναλτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

67′ Ευκαιρία για την Βέροια. Ο Καλτσάς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ορέστες με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

65′  Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ζεκίνια στη θέση του Λαδάκη

61′ Βέροια: Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Μπεν εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, ο Χογκ τινάχθηκε στο αριστερό “γ” και έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

61′ Βέροια: Κίτρινη κάρτα στον Φαρία

55′ Με δέκα παίκτες ο Λεβαδειακός! Ο Κονέ έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα να δει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και να αφήσει τους Βοιωτούς με δέκα παίκτες.

53΄ Αγρίνιο: Αποβάλλεται ο Μάκης Χάβος, για διαμαρτυρία στον διαιτητή και τον τέταρτο, από τον πάγκο του Παναιτωλικού.

50′ ΔΟΚΑΡΙ ο Πανθρακικός. Ο Κάσες έστρωσε ωραία στον Ιγκόρ ο οποίος από το ημικύκλιο έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Αθανασίου

49′ ΓΚΟΛ  για τον Παναιτωλικό, 2-1.

46΄ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Έξω ο Μελισσάς, μέσα ο Γκόλιας.

Έναρξη δεύτερου μέρους στο Αγρίνιο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ και στο Παγκρήτιο

Οι παίκτες του Πανθρακικού διαμαρτυρήθηκαν για μη τήρηση του fair play, επειδή την ώρα που γινόταν η επίθεση που έφερε το γκολ, ο Μπαϊκαρά βρισκόταν στο έδαφος από προηγούμενη διεκδίκηση

45+1′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 1-1. Κακό διώξιμο της μπάλας από την άμυνα του Πανθρακικού, αυτή έφτασε στον Βερπακόφσκις, που με δυνατό σουτ μέσα απ’ την περιοχή έφερε το ματς στα ίσα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ σε Αγρίνιο και Βέροια

43′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-1.

39′ Παγκρήτιο: Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Έπειτα από γύρισμα του Ρέντζα από δεξιά, η μπάλα κόντραρε και πήρε πορεία για τα δίχτυα, αλλά ο Μπαϊκαρά πρόλαβε κι έδιωξε πάνω στη γραμμή!

31′ Παγκρήτιο: Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου

28′ Παγκρήτιο: Αποβολή για τον Πανθρακικό. Κόκκινη κάρτα στον Έμποου, για σκληρό μαρκάρισμα στον Βερπακόφσκις. Με δέκα οι φιλοξενούμενοι!

27′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 0-2. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λεοζίνιο, ο Ποντάνι έκανε με κοντινό πλασέ το 2-0 για τους φιλοξενούμενους

26′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Διαμαντάκου από αριστερά, ο Μπουχαλάκης βρέθηκε εντελώς αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, αλλά το πλασέ που έκανε έφυγε πάνω απ’ την εστία!

23′ Κομοτηνή: Αναγκαστική αλλαγή για την Καλλονή, ο Σιλιγαρδάκης αντί του Περόνε

17′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Εκτέλεση κόρνερ του Θεοδωρίδη, ο Μπικέ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ

11′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-1. Τζάνης και Κάσες έπαιξαν διαδοχικά το “1-2”, με τον πρώοτο να στέλνειτην μπάλα στα δίχτυα με άπιαστο διαγώνιο συρτό σουτ

6′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 0-1. Ο Μανούσος έκανε τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Γκαρσία στο δεύτερο δοκάρι και αυτός με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ

2′ Αγρίνιο: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο από τα όρια της μεγάλης περιοχής και αριστερά, η μπάλα μόλις δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πρζιρόβσκι