ΤΕΛΙΚΟ: Καλλονή – Παναθηναϊκός 0-4

Λήξη του αγώνα

93′ ΓΚΟΛ 0-4: Ο Κλωναρίδης από δεξιά μπήκε στην περιοχή, γύρισε στον Αμπεΐντ που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-4

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, μετρούν ήδη

83′ ΑΠΟΒΟΛΗ: Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μαρτσέλο, με δέκα η Καλλονή

82′ Νέο τετ α τετ του Καρέλη με τον Χονγκ να του λέει και πάλι «όχι»

74′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ έξω, στη θέση του ο Κλωναρίδης.

73′ Διπλή αλλαγή για την Καλλονή. Γάλας και Χουανλού, στις θέσεις των Γκαρσία και Φαρία

67′ ΓΚΟΛ 0-3: Σέντρα του Αμπεΐντ από αριστερά, ο Πράνιτς στο δεύτερο δοκάρι έπιασε σουτ – κεραυνό και έγραψε το 0-3

62′ Σουτ του Λεοζίνιο μέσα από την περιοχή μετά από γύρισμα από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

57′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή με τον Λεοζίνιο να πλασάρει μέσα από την περιοχή και με τον Κοτσόλη να μένει άγαλμα αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

57′ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Βαλιός στη θέση του Μανούσου

50′ Κάθετη στον Καρέλη που έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή αλλά ο Χογκ έδιωξε εντυπωσιακά

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43′ ΓΚΟΛ 0-2: Τρομερή μπαλιά του Ζέκα κάθετη στην καρδιά της άμυνας της Καλλονής, ο Μπεργκ την υποδέχθηκε και μπαίνοντας την περιοχή την έσκαψε πάνω από τον Χογκ που έμεινε άγαλμα. 2-0 για τους Πράσινους που κυριαρχούν από την αρχή του αγώνα

38΄Ακόμα μία κλασσική ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπέντ απέναντι από τον Αντριόν δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

31΄Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.
Πάλι ο Καρέλης τετ α τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Άντριον.

30΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Πολύ ωραία προσπάθεια του Μπεργκ που απέφυγε τον Χωριανόπουλο και έδωσε έτοιμο γκολ στον Πράνιτς που από κοντά πλάσαρε στα δίχτυα.

29΄Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης θα νικηθεί στο τετ α τετ από τον Άντριον.

27΄Κίτρινη κάρτα στον Λεάντρο.

27΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Λεοζίνιο, μπλοκάρει ο Κοτσόλης.

25΄Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Ζέκα, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Άντριον.

24΄Σουτ του Αμπέντ από δύσκολη γωνία, η μπάλα φεύγει άουτ.

19΄Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα για μαρκάρισμα στον Χωριανόπουλο.

16΄Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο για μαρκάρισμα στον Ζέκα.

15΄Καλό μακρινό σουτ του Λεοζίνιο,
η μπάλα άουτ.

6΄Καλό μακρινό σουτ του Καρέλη, η μπάλα φεύγει άουτ.

1΄Εναρξη αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Καλλονή (Γιάννης Μαντζουράκης): Άντριον, Πίντο, Αναστασιάδης, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Μαρσέλο, Φαρία, Γκαρσία, Λεοζίνιο, Μανούσος.

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Σίλντεφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Μέντες, Αμπέντ, Πράνιτς, Ζέκα, Καρέλης, Μπεργκ.

Το ματς κόντρα στον Καλλονή μόνο εύκολο δεν είναι και οι “πράσινοι” θα χρειαστεί να προσπαθήσουν αρκετά για να πάρουν το τρίποντο.

Ο Αναστασίου αναμένεται να παρατάξει τους: Καπίνο, Μαρινάκη, Σίλντενφελντ, Κουτρουμπή, Νάνο, Μέντες, Ζέκα, Πράνιτς, Κλωναρίδη, Καρέλη, Μπεργκ.

Το ματς που θα γίνει στο ΟΑΚΑ θα ξεκινήσει στις 19.30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την NOVA ενώ θα υπάρχει LIVE ενημέρωση.