ΤΕΛΙΚΑ: Ξάνθη-Βέροια 3-0 – Ατρόμητος-ΟΦΗ 3-0 – Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

ΛΗΞΗ και στην Κομοτηνή

ΛΗΞΗ αγώνα σε Περιστέρι και Ξάνθη

90+3′ Περιστέρι:  “Κεραυνός” του Μακρή, έδιωξε δύσκολα ο Τσενάμο

89′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος δίνει τη θέση του στον Γεωργίου

87′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 3-0. Ο Ουμτίντεςέφτασε στη μικρή περιοχή του ΟΦΗ,  έβγαλε ολομόναχο τον Παπαδόπουλο, που έκανε το 3-0

84′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 3-0. Ο Μάνταλος με πλασέ απο ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

80′ Αλλαγή για τη Βέροια με τον Μπάρμπα να παίρνει τη θέση του Σισοκό

76′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-0. Ο Σολάρι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

76′ Πέναλτι υπέρ της Ξάνθης, σε ανατροπή του Σολάρι

67′ Αλλαγή για την Ξάνθη με τον Ντιέ να παίρνει τη θέση του Μαρίν

64′ Αλλαγή για την Ξάνθη με τον Βασιλακάκη να δίνει τη θέση του στον Μάνταλο

63′ ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Ο Σολάρι σημάδεψε με κεφαλιά το δεξί δοκάρι της Βέροιας

63′ KOMOTHNH ΑΠΟΒΟΛΗ: Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά. Με εννέα παίκτες ο ΠΑΣ για το υπολοιπο του ματς

57′ Κομοτηνή: Ο Ζεκίνια δεν μπόρεσε να κάνει το 3-0 για τον Πανθρακικό

54′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 2-0. Ο Κάσες έβγαλε στον Ζεκίνια, αυτός πέρασε και τον Βελλίδη και πλάσαρε για το 2-0

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Τετ-α-τετ του Τσάβες με τον Σέρεμετ, ο παίκτης του ΠΣ έστειλε την μπάλα πάνω στον πορτιέρε των γηπεδούχων

48′ Περιστέρι: Αντεπίθεση του Ατρομήτου, ο Παπαδόπουλος έστρωσε στα δεξιά στον Ούμπιδες. Ο τελευταίος αντί να σουτάρει προσπάθησε να βρει από την απέναντι πλευρά τον Μπρίτο. Ο Τριποτσέρης έκοψε

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ σε Περιστέρι και Ξάνθη

45+1′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-0. Σέντρα του Μπρίτο από δεξιά ο Νάστος έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα

40΄ Αναγκαστική αλλαγή και για τον Πανθρακικό: Ο Ζεκίνια στη θέση του Ίγκορ. Ο σκόρερ αντιμετώπισε πρόβλημα στους προσαγωγούς γι΄ αυτό και αντικαταστάθηκε

40′ Περιστέρι: Ο Νάστος πάτησε στον Μπρίτο, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου το έδιωξε στην κλειστή του γωνία ο Φερνάντεζ

36′ Περιστέρι: Ωραίος συνδυασμός του Ατρομήτου, ο Γιαννούλης έβγαλε σε θέση βολής τον Παπαδόπουλο, ο οποίος με στραβοκλωτσιά σπατάλησε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε

34΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Στρούνα στη θέση του Βισέντο

33′ Κομοτηνή: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Κάσες, ο Τζανής έπιασε το σουτ με τη μία, η μπάλα μόλις άουτ

30′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0. Ο Ιγκόρ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στα δεξιά γωνία των δικτύων και τον τερματοφύλακα από την άλλη

29′ Κίτρινη κάρτα στον Βελλίδη

28′ Πέναλτι υπέρ του Πανθρακικού και αποβολή στον Λίλα. Με δέκα ο ΠΑΣ. Μετά από κοντινό σουτ του Ίγκορ και τον Βελλίδη εξουδετερωμένο, η μπάλα χτυπά στο χέρι του Λίλα

24′ Κομοτηνή: Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Πολύ καλό σουτ εν κινήσει του Ιγκόρ μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης κράτησε το 0-0

28′ Ξάνθη: Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Μαρίν μπήκε από τα δεξιά, έσπασε την μπάλα στην μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ του Τριάδη κόντραρε και πέρασε κόρνερ

26′ Περιστέρι: Κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες βρηκε τον Παπαδόπουλος στη μικρή περιοχή του ΟΦΗ, αλλά ο έλληνας επιθετικός δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ στην κίνηση

20′ Περιστέρι: Αντεπίθεση του Ατρομήτου, ο Ούμπιντες από τα δεξιά της περιοχής επιχείρησε το σουτ, ο Φερνάντες έδιωξε σε κόρνερ Καλύτερος ο Πανθρακικός του ΠΑΣ, χωρίς όμως να απειλεί

17′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Ο Νάστος γύρισε από τα δεξιά και ο Μπρίτο με σουτ στην κίνηση από τα αριστερά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 17′ Σέντρα του Μαρίν από τα δεξιά, ο Σολάρι έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αναστασόπουλου

Στο 16” ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-0. Ο Μαρίν μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, πάσαρε στον Τριάδη, ο οποίος από τον άξονα πλάαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αναστασόπουλου

12′ Περιστερι: Τραγικό λάθος από τον Ταυλαρίδη, αλλά ο Παπάζογλου δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί και να φύγει μόνος απέναντι στον Τσενάμο