LIVE: ΠΑΟΚ – Απόλλων 0-0

ΛΗΞΗ αγώνα

95′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, το ακύρωσε ο διαιτητής! Το γκολ είχε πετύχει ο Νέτσιντ, όμως ο διαιτητής καταλόγισε φάουλ του Αθανασιάδη.

93′ “Τεράστιος” Τζόρβας, έδιωξε την κεφαλιά του Λίνο

92′ Κίτρινη κάρτα στον Τζόρβα

87′ Ο Τζόρβας έπιασε το σουτ του Στοχ από την μικρή περιοχή. Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

86′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Η κεφαλιά του Νέτσιντ πέρασε μόλις άουτ

81′ Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ

79′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Απίστευτα πράγματα στην Τούμπα. Τρομερή διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Δοκάρι με τον Λούκας και στη συνέχεια της φάσης ο Τζόρβας έσωσε τον Απόλλωνα έπειτα από σουτ του Βούκιτς

78′ Σουτ του Παντελιάδη, ο Γλύκος εύκολα απέκρουσε

77′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη

76′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. ο Τσιλιγκίρης στη θέση του Πετρόπουλου

72′ Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Νέτσιντ στη θέση του Τζαβέλλα

9 αποκρούσεις έχει χρειαστεί να κάνει μέχρι στιγμής ο Τζόρβας, που κρατάει μέχρι στιγμής το 0-0 για τον Απόλλωνα.

66′ Νέα απόκρουση του Τζόρβα, αυτή τη φορά έπειτα από σουτ του Στοχ

63′ Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης ήταν έτοιμος να “εκτελέσει” εξ επαφής τον Τζόρβα, αλλά ο ο Χατζηζήσης του πήρε την μπουκιά από το στόμα.

59′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Σαλπιγγίδη πέρασε ο Βούκιτς και ο Κατσουράνης στη θέση του Τζιόλη

58′ Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Μπάρκογλου πέρασε ο Παπαζαχαρίας

55′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Λούκας και Αθανασιάδης συνδυάστηκαν εξαιρετικά με τον πρώτο να σουτάρει από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή και τον Τζόρβας να διώχνει δύσκολα

Τρία κόρνερ σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ. 11-0 τα κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+1′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λούκας συνεργάστηκε με τον Αθανασιάδη, ο πρώτος σούταρε μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

40′ Δεύτερη κίτρινη στον Μίνγκα και αποβολή. Με δέκα ο Απόλλων!

36′ Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ

29′ Εκτέλεση φάουλ του Στοχ από τον άξονα, η μπάλα πέρασε άουτ

28′ Κίτρινη κάρτα στον Μίνγκα

21′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Αργυρόπουλου πέρασε ο Χατζηζήσης

19′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. ο Στοχ μπήκε στην περιοχή του Απόλλωνα από αριστερά, ο Τζόρβας απέκρουσε το σουτ του Σλοβάκου

13′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Στοχ από αριστερά, ο Σαλπιγγίδης έπιασε ολομόναχος την κερφαλιά, η μπάλα μόλις άουτ

11′ Νέα ευκαιρία από τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ γύρισε την μπάλα από αριστερά, ο Αθανασιάδης -αφού ξεμαρκαρίστηκε- έκανε το πλασέ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ο Τζόρβας έπεσε και απέκρουσε

8′ Πρώτη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Μίνγκας μπήκε στην περιοχή του ΠΑΟΚ από δεξιά, έκανε το σουτ, αλλά ο Γλύκος μπλόκαρε

7′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζόρβας καθυστέρηγσε να διώξει, ο Αθανασιάδης έκανε την προβολη και η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

4′ Σέντρα του Λίνο από αριστερά, κεφαλιά του Αθανασιάδη στο πρώτο δοκάρι, η μπέλε πέρασε παράλληλα με την εστία

1′ Πρώτη φάση για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Λίνο στο πρώτο δοκάρι, ο Αθανασιάδης πήρε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα άουτ

Έναρξη αγώνα

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Γλύκος, Κίτσιου, Λίνο, Βίτορ, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Λάζαρ, Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.

Απόλλων (Λόρενς Φιλίπ Σάντσεζ): Τζόρβας, Δεληζήσης, Κανακούδης, Κόρμπος, Παντελιάδης, Πετρόπουλος, Αλβάρεζ, Μίνγκας, Μπάρκογλου, Αργυρόπουλος, Τσοκάνης.