Απόλλων–Πανθρακικός 3-2 – Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος 1-0 – Βέροια-Παναιτωλικός 1-0

Ληξη και στην Τρίπολη

Λήξη σε Βέροια και Ριζούπολη

90+2′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 3-2, με νέο γκολ του Χασομέρη

89′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 3-1. Μείωσαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χασομέρη

87′ Με δέκα τελειώνει το ματς ο Απόλλων, λόγω αποβολής του Αργυρόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα

84′ Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ιγκόρ περνάει ο Χασομέρης

83′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παναγιωτούδης αντί του Ζαχαράκη

82′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 3-0. Ο Αργυρόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Πανθρακικού, πέρασε τον Σέρεμετ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

75′ Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Τσιλιγκίρη πέρασε ο Χατζηζήσης.

76′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Γύρισμα του Κούρου από τα αριστερά με τον Γιάννου να προσπαθεί να σκοράρει με τακουνάκι, αλλά δεν βρήκε καν την μπάλα, ενώ ήταν ακριβώς μπροστά από το τέρμα του Ερνάντεζ

75′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Εμπόου πέρασε ο Ντιόγκο.

74′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Γκρατσίνι έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο πορτιέρο του Πανιωνίου έδιωξε σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

74′ Ριζούπολη: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Κεφαλιά του Ρομέου ο Τζόρβας λέει”όχι”

71′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 1-0.  Καλτσάς εκτέλεσε το φάουλ, η άμυνα του Παναιτωλικού… κόλλησε, ο Μπεν το επωφελήθηκε και από κοντά κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

62′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Χρήστου πέρασε ο Ζεκίνια

60′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Εύστοχος ο Μπαράλες στο πέναλτι

59′ Πέναλτι για τον Αστέρα

58′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 2-0. Ο Κόρμπος με κεφαλιά διπλασίασε τα δικά του τέρματα και του Απόλλωνα στην αναμέτρηση

46΄ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Κάλφας στη θέση του Γάλα

46′ Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Πετρόπουλου πέρασε ο Μπάρκογλου. Αναγκαστική η αλλαγή του Πετρόπουλου, που αντιμετωπίζει πρόβλημα στον μηρό από τη φάση του πέναλτι.

Δεύτερο ημίχρονο στις τρεις αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις τρεις αναμετρήσεις

45+2′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-0. Ο Κόρμπος νίκησε τον Σέρεμετ

45+1 Πέναλτι υπέρ του Απόλλωνα. Ο Έμποου ανατρέπει τον Πετρόπουλο στην περιοχή και ο Κύζας καταλογίζει πέναλτι

42′ Τρίπολη: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα από τα αριστερά, ο Καράσκο κοντρόλαρε και το σουτ του μέσα από την περιοχή, κόντραρε σε αμυντικό του Πανιωνίου και κατέληξε κόρνερ

42′ Βέροια: Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια, με τον Καλτσά να δέχεται την μπάλα έπειτα από τις κόντρες στο ύψος του πέναλτι αλλά το δυνατό σουτ του περνάει μόλις άουτ

39′ Τρίπολη: Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Πλαγιοκόπησε ο Αραβίδης από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, αλλά το σουτ κατέληξε άουτ

38′ Τρίπολη: Δοκάρι για τον Αστέρα. Οι γηπεδούχοι έκλεψαν την μπάλα με τον Εντό να πιάνει σουτ από μακριά και την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι

38′ Βέροια: Τεράστια ευκαιρία για τη Βέροια με τον Μπεν να εκτελεί το φάουλ απ’ τα δεξιά, τον Σισοκό να βάζει την προβολή και τον Κούσα να απομακρύνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

27′ Ριζούπολη: Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Οι γηπεδούχοι έκλεψαν τη μπάλα ο Φαρινόλα έκανε το σουτ από πλάγια θέση και η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από την εστία του Σέρεμετ.

24′ Τρίπολη: Ο Κολοβός έκλεψε από τον Γκοιάν, αλλά ο Ρουμάνος τον εμπόδισε και δεν επέτρεψε στον άσο του Πανιωνίου να σουτάρει

24′ Ριζούπολη: Μεγάλη απόκρουση του Τζόρβα, που γλίτωσε τον Απόλλωνα από αυτογκόλ έπειτα από λανθασμένη αντίδραση του Κόρμπου.

17′ Βέροια: Πρώτη πολύ καλή στιγμή για την Βέροια, τελευταία στιγμή το σουτ του Μπεν κόντραρε κι έφυγε κόρνερ

14′ Ριζούπολη: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ίγκορ και Κάσες “έκρυψαν” τη μπάλα, με τον πρώτο να κάνει το σουτ από πλεονεκτική θέση και την μπάλα να περνά λίγο άουτ.