Καλλονή – ΠΑΟΚ 2-5

ΛΗΞΗ αγώνα

88′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 2-5. Καταπληκτικό γκολ του Μανούσου με μακρινό σουτ

72′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπαίνει ο Γεωργιάδης στη θέση του κορυφαίου του αγώνα, Λούκας

67′ Διπλή αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Τζιόλης και Πόζογλου αντί των Κατσουράνη και Βούκιτς

64′ Διπλή αλλαγή για την Καλλονή. Ντάμπος στη θέση του Γκαρσία και αντί του Αναστασιάδη μπαίνει ο Ντος Σάντος

58′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-5. Υπέροχο πλασέ του Βούκιτς μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή και από πλάγια θέση αριστερά

56′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-4. Εκτέλεση φάουλ του Λούκας, ο Αναστασιάδης έσπρωξε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδα του

54′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-3. Νέα πολύ ωραία κίνηση από τον Λούκας που γύρισε με πάσα “πάρε-βάλε” στο Σαλπιγγίδη ο οποίος μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα!

Δεύτερο ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

3-9 οι τελικές προσπάθειες. 2-6 στο στόχο!

31΄ Κίτρινη κάρτα στον Χωριανόπουλο

29′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-2. Ο Κατσουράνης γύρισε την μπάλα από δεξιά, ο Βούκιτς πάτησε για τον Σαλπιγγίδη, που έκανε εύκολα το 2-1

22′ Ο Σαλπιγγίδης βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα, αλλά σάστισε και αντί να τελειώσει τη φάση έψαξε να βρει τον Λάζαρ

14′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Ατομική ενέργεια του Λούκας από τα δεξιά και σέντρα στην καρδιά της άμυνας της καλλονής, ο Ολίσε έπιασε το σουτ και νίκησε τον Χογκ

8′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετα απο κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους και έφτασε στον Σαλπιγγίδη ο οποίος με το στήθος κατάφερε να στείλει την μπάλα -σε κενή εστία- άουτ

6′ ΓΚΟΛ για τη Καλλονή, 1-0. Ο Περόνε εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι με στυλ… Πανένκα

4′ Πέναλτι υπέρ της καλλονής και κίτρινη κάρτα στον Γλύκο