ΤΕΛΙΚΑ: Καλλονή-Εργοτέλης 0-0 – Αστ. Τρίπολης-Βέροια 0-0 – Πλατανιάς – Πανιώνιος 1-0

ΛΗΞΗ και στα τρία γήπεδα

90′ Αστέρας – Βέροια: Τεράστια ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Μπαργκάν βγήκε μόνος του από αριστερά σε αντεπίθεση αλλά πλασάρει άουτ!

88′ Πλατανιάς – Πανιώνιος: Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Αρχικά ο Κολοβός σημάδεψε το δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης ο Γιωργαλλίδης έβγαλε με εντυπωσιακό τρόπο το κοντινό σουτ από τον Λάζνικ

85΄ Καλλονή – Εργοτέλης: Σέντρα του Τζανακάκη, από καλή θέση η κεφαλιά του Διαμαντάκου άουτ.

82′ Αστέρας – Βέροια: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα: Σουτ του Ουσέρο, έδιωξε ο Καντιμοίρης και ο Σέτι με κεφαλιά εξ’επαφής έστειλε τη μπάλα άουτ.

80′ Αστέρας – Βέροια: Ο Καράσκο “τσίμπησε” την μπάλα πάνω από τον Καντιμοίρη, αλλά το πλασέ του δεν πήγε εστία

75′ Πλατανιάς – Πανιώνιος: Ο Κάταϊ εκτέλεσε απευθείας το φάουλ από τα δεξιά (και δύσκολη γωνία) , η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

70′ Καλλονή – Εργοτέλης: Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Σιδεράκης έσωσε την Καλλονή, στο τετ-α-τετ με τον Διαμαντάκο

66′ Αστέρας – Βέροια: Μετά από κόρνερ του Ουσέρο, ο Καντιμοίρης έκανε λάθος έξοδο, ο Ντε Μπλάσις πήγε να σκοράρει από κοντά αλλά η μπάλα αποκρούστηκε στη γραμμή.

65′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-0. Ο Τετέ βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας του Πανιωνίου, νίκησε από κοντά τον Ανέστη και έκανε το 1-0 για τον Πλατανιά

Τραυματίστηκε ο Γιονάν Γκαρσία της Καλλονής. Εξάρθρωση ωμοπλάτης είναι η διάγνωση, που θα μεταφερθεί για ανάταση στο νοσοκομείο.

51′ Αστέρας – Βέροια: Kαλή ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Καλτσάς έφυγε στην πλάτη του Ζησόπουλου από δεξιά αλλά προτίμησε να σουτάρει έξω από την περιοχή και η μπάλα κατέληξε άουτ.

49΄ Καλλονή – Εργοτέλης: Διώξιμο του Άλβες με το κεφάλι, παραλίγο αυτογκόλ, η μπάλα κόρνερ.

Δεύτερο ημίχρονο στις αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις αναμετρήσεις

45′ Αστέρας – Βέροια: Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σέντρα απο δεξιά, η κεφαλιά του Εντό πέρασε μόλις άουτ

44΄ Καλλονή – Εργοτέλης: Ωραίο σουτ του Περόνε, εντός της περιοχής του Εργοτέλη, ο Καβουσάκης με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε την μπάλα.

39′ Πλατανιάς – Πανιώνιος: Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά, ο Κάταϊ μπήκε από αριστερά στην περιοχή και γύρισε την μπάλα στον Τόρες που σούταρε άσχημα και άστοχα

37′ Αστέρας – Βέροια: Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα δεν μπορεί να νικήσει τον Καντιμοίρη από πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή

34′ Αστέρας – Βέροια: Μεγάλη ευκαιρία για Βέροια. Ο Μπεν απέφυγε από πλάγια θέση τον Χερνάντεζ, όμως το πλασέ του βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων

33′ Καλλονή – Εργοτέλης: ΔΟΚΑΡΙ ο Εργοτέλης! Ατομική ενέργεια του Ρομάνο, μπήκε στην περιοχή της ΑΕΛΚ, ξεμαρκαρίστηκε, όμως το πλασέ του χτύπησε στη ρίζα του δεξιού κάθετου δοκαριού του Σιδεράκη που ήταν εξουδετερωμένος.

28΄ Καλλονή – Εργοτέλης: Ευκαιρία για την Καλλονή: Μετά από λάθος της άμυνας των Κρητικών, ο Γκαρσία βρέθηκε εντός της μικρής περιοχής του Εργοτέλη αλλά ο Μεχία πρόλαβε την πάσα του στον Περόνε. Ούτε εδώ τελική για την ΑΕΛΚ.

27′ Αστέρας – Βέροια: Ο Καράσκο του Αστέρα βγήκε τετ-α-τετ από μπαλιά του Ντε Μπλάσις, αλλά ο Καντιμοίρης τον σταμάτησε

23′ Αστέρας – Βέροια: Τεράστια ευκαιρία για τη Βέροια. Τραγικό λάθος του Γκοϊάν ο Μπαργκάν έκλεψε, βγήκε τετ-α-τετ, όμως το πλασέ του κατέληξε άουτ έπειτα από παρέμβαση του Χερνάντες

22΄ Καλλονή – Εργοτέλης:  Καλή προσπάθεια του Μπαντιμπανγκά, που μπούκαρε στην περιοχή της ΑΕΛΚ. Ο Αναστασιάδης έχασε την κόντρα, η μπάλα έφτασε στον Μπουχαλάκη ο οποίος σούταρε στην αγκαλιά του Σιδεράκη

21′ Πλατανιάς – Πανιώνιος: Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ζαχαράκη από αριστερά, ο Γιωργαλλίδης απέκρουσε δύσκολα την μπάλα

15΄ Καλλονή – Εργοτέλης: Πρώτη απειλή για την Καλλονή, μετά από συνεργασία Περόνε-Μανούσου-Λεοζίνιο, το σουτ του δεύτερου κόντραρε σε αντίπαλο και δεν έφτασε καν στην εστία του Εργοτέλη.

Καλλονή – Εργοτέλης: Πρώτη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά βρήκε το κεφάλι του Ρομάνο, που από καλή θέση αστόχησε πολύ.

4′ Πλατανιάς – Πανιώνιος: Καλή στιγμή για τον Πλατανιά, ο Τετέ βρήκε τον Γουνδουλάκη στην περιοχή, αλλά αυτός δεν έκανε καλό κοντρόλ και έχασε την μπάλα

3′ Αστέρας – Βέροια: Ο Καράσκο του Αστέρα προσπάθησε να πλασάρει αλλά δεν πρόλαβε τη μπάλα και τελικά έκανε επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα της Βέροιας