ΤΕΛΙΚΟ: Απόλλων – Skoda Ξάνθη 2-0

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

86′ Ο Γκουέλα στη θέση του Άμπροουζ.

83′ O Κόρμπος στη θέση του Πετρόπουλου.

75′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Η κεφαλιά του Πετρόπουλου θα χτυπήσει στο δοκάρι του Τσέμα ενώ νωρίτερα ο τερματοφύλακας της Ξάνθης είχε αποκρούσει το πλασέ του Έλληνα επιθετικού.

72′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ SKODA ΞΑΝΘΗ. Ο Φλίσκας είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Τσοκάνη.

68′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ακόμη ένα πλάγιο του Παντελιάδη, “έμοιαζε” με κόρνερ και ο Πετρόπουλος με κεφαλιά σημείωσε το 7ο φετινό του γκολ.

67′ Ο Τριάδης στη θέση του Σολτάνι.

65′ Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Μίνγκα.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι.

60′ Δυνατό σουτ του Άμπροουζ, η μπάλα έφυγε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του.

57′ Ο Μπέρτος στη θέση του Κομεσίδη.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Βάλλα.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

46′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Αργυρόπουλος δίνει τη θέση του στον Σόντερμπεργκ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Παντελιάδης έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Τσέμα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

18′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ο Λουσέρο έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία με τον Τσέμα να βάζει το χέρι του και να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Πετρόπουλος έπιασε την κεφαλιά αλλά ο τερματοφύλακας της Skoda Ξάνθης ήταν και πάλι σε ετοιμότητα.

15′ Ευκαιρία για την Skoda Ξάνθη. Ο Ντε Γκουζμάν έκανε το σουτ αλλά ο Τζόρβας έδιωξε με δυσκολία.

8′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ο Μίνγκας βρέθηκε μόνος του στο δεύτερο δοκάρι και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ, σημειώνονατς το 5ο του φετινό γκολ. Η άμυνα της Ξάνθης… κοιμήθηκε αφού η μπάλα έφτασε στον σκόρερ από το πλάγιο του Παντελιάδη.

Σέντρα στον αγώνα

Ο Κάλβο αντιμετώπισε πρόβλημα στην προθέρμανση και ο Μαρίν πήρε τη θέση του στην ενδεκάδα.

Απόλλων (Λόρι Σάντσες): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Άλβαρεζ, Παντελιάδης, Κανακούδης, Τσοκάνης, Άμπροουζ, Μίνγκας, Λουσέρο, Πετρόπουλος, Ντάλμπεργκ.

Skoda Ξάνθη (Νίκος Κεχαγιάς): Τσέμα, Φλίσκας, Ντε Γκούζμαν, Γούτας, Κομεσίδης, Μπαξεβανίδης, Βάλλας, Σολτάνι, Μάνταλος, Μαρίν, Σολάρι.