ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – ΑΕΛ Καλλονής 2-1

ΛΗΞΗ του αγώνα

85′ Κίτρινη κάρτα στον Κουλούρη

84′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. 2-1. Γύρισμα του Σαλπιγγίδη από δεξιά, ωραια προσποίηση του Κουλούρη, που πλάσαρε τον Μάππα

79′ Τελευταία αλλαγή για την Καλλονή, ο Γκαρσία αντί του Περόνε

73′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Ο Βούκιτς βρέθηκε σε θέση βολής στην περιοχή μετά από λάθος του Βαλιού, δεν καθυστέρησε και… εκτέλεσε για την ισοφάριση

69′ Τελευταία αλλαγή του Γεωργιάδη, ο Κουλούρης στη θέση του Χούσεν

69′ Σουτ του Στοχ από πλάγια θέση αριστερά στην περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

67′ Αλλαγή για την Καλλονή, ο Σιλιγαρδάκης αντί του Κεϊτά

67′ Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά

66′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Στοχ εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, ο Βίτορ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

63′ Ο Στοχ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Χούσεν πήρε την κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής, αλλά ο Μάππας δεν αιφνιδιάστηκε και απέκρουσε την μπάλα

62′ Μπαλιά του Βίτορ στον Χούσεν, ο Ζακουανί έδιωξε πριν σουτάρει ο παίκτης του ΠΑΟΚ

60′ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Νιαμπούγιου μπήκε στη θέση του Φουρλάνου, ο οποίος έχει χτυπήσει στον ώμο μετά από σύγκρουση με τον Γιακουμή

57′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ στη θέση του Μάρτενς

53′ Κίτρινη κάρτα στον Φουρλάνο

Δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44′ Πρώτη κίτρινη στο ματς, την είδε ο Χωριανόπουλος

43′ Έβδομο κόρνερ στο παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ, που πιέζει

39′ Ξαφνικό μακρινό σουτ του Σπυρόπουλου, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Μάππα, ο οποίος όμως δεν αιφνιδιάστηκε και έδιωξε σε κόρνερ

Στην αρχή της φάσης οι παίκτες του ΠΑΟΚ ζήτησαν φάουλ στον Μάρτενς

36′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 0-1. Κάθετη του Λεοζίνιο, ο Περόνε απέφυγε τον Γιακουμή και άνοιξε το σκορ

35′ Σουτ του Σαλπιγγίδη απ’ την περιοχή, μπλόκαρε με διπλή πρσπάθεια ο Μάππας

32′ Σουτ του Σαλπιγγίδη απ’ το όριο της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ

20′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης μπήκε στην περιοχή, άδειασε την άμυνα της Καλλονής, αλλά με αριστερό σουτ απ’ το ύψος του πέναλτι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι

12′ Λάθη επί λαθών στην Τούμπα και από τις δυο ομάδες. Τίποτα το αξιόλογο μέχρι στιγμής

8′ Σουτ του Νίνη, η μπάλα στα χ’ερια του Μάππα

4′ Μακρινό σουτ του Λεοζίνιο, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

Έναρξη του αγώνα

ΠΑΟΚ (Γιώργος Γεωργιάδης): Γιακουμής, Κίτσιου, Κατσικάς, Βίτορ, Σπυρόπουλος, Μαντούρο, Μάρτενς, Νίνης, Ολίσε, Σαλπιγγίδης, Χούσεν.

ΑΕΛ Καλλονής (Γιάννης Ματζουράκης): Μάππας, Ζακουανί, Βάλιος, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Κεϊτά, Καλτσάς, Φουρλάνος, Λεοζίνιο, Μανούσος, Περόνε.