ΤΕΛΙΚΑ: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-0, ΠαναθηναΪκός – Λεβαδειακός 3-1, Αστέρας Τρ. – Άρης 2-2-

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη των αγώνων ΠΑΟΚΑτρόμητος, ΠαναθηναϊκόςΛεβαδειακός, Αστέρας Τρ. – Άρης, στην προσπάθεια των ομάδων να πλασαριστούν καλύτερα ενόψει πλέι -οφ

ΛΗΞΗ στη Λεωφόρο 3-1

ΛΗΞΗ στην Τούμπα 2-0

ΛΗΞΗ στην Τρίπολη 2-2

84΄ Λεωφόρος: Χαμένη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Λυκογιάννη να πλασάρει επάνω στον Καπίνο.

84′ Τούμπα: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0. Ο Κίτσιου την κάθετη, ο Νάτχο προσπέρασε τον Λαζαρίδη και πλάσαρε όμορφα για το 2-0

77′ Λεωφόρος: ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 3-1. Μπαλιά του Πράνιτς στον Μπεργκ, που είναι οφσάιντ, ο Σουηδός γύρισε την μπάλα και ο Καρέλης πλάσαρε ανενόχλητος

74′ Τρίπολη: ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-2. Ο Ναβάρο έδωσε έτοιμο γκολ στον Εντό και αυτός δε δυσκολεύτηκε από το ύψος της μικρής περιοχής να ισοφαρίσει

73′ Τούμπα: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, σουτ του Νάτχο έξω απ’ την περιοχή, ο Τσέναμο μπλόκαρε με διπλή πορσπάθεια

68′ Τρίπολη: ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-2. Ο Καμινιώτη έδωσε ασίστ στον Μανιά και αυτός με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-1 για τους “κίτρινους”.

63′ Λεωφόρος: ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-1. Εξαιρετική σέντρα του Νάνο, που πιστώνεται μία ακόμη ασίστ, ωραία η κεφαλιά του Καρέλη στο δεξί “Γ” του Πρζιρόβσκι που ακούμπησε την μπάλα αλλά δεν κατάφερε να τη διώξει. 5ο τέρμα του Έλληνα επιθετικού στο πρωτάθλημα, που σκόραρε με την είσοδο του στο παιχνίδι

58′ Τρίπολη: Σέντρα του Ντε Μπλάσις από τα δεξιά, ο Λούι έκανε την προβολή από τη ύψος της μικρής περιοχής και η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Διούδη

56΄ Λεωφόρος: Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός τροφοδότησε τον Ατζαγκούν στην περιοχή της Λιβαδειάς, ο Νιγηριανός άφησε για τον Μπεργκ που δεν μπόρεσε να σκοράρει εξ επαφής. Κόρνερ η μπάλα.

53′ Τρίπολη: ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-1. Ο Τριανταφυλλάκος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

52′ Πέναλτι υπέρ του Άρη, Αποβολή για τον Καράσκο, με δέκα οι Αρκάδες

52′ Τούμπα: Ο Λούκας εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα μετά την προσωρινή απόκρουση ξαναέφτασε σ’ αυτόν για να κάνει τη σέντρα και ο Βίτορ με κεφαλιά να στείλει την μπάλα άουτ

50′ Τούμπα:  Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από ωραίο συνδυασμό τριών παικτών ο Λούκας βρέθηκε απέναντι απ’ τον Τσέναμο στην περιοχή, αλλά αν και ανενόχλητος σούταρε άουτ

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο των αναμετρήσεων

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Τρίπολη: Κεφαλιά του Μανιά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πέρασε έξω από την εστία του Μπαντή.

41′ Λεωφορος: ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-1. Λάθος βολέ του Καπίνο, η μπάλα πήγε στον Κονέ, που με μακρινό σουτ άνοιξε το σκορ

39′ Λεωφόρος: ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0. Σέντρα του Σπυρόπουλου από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον.. ξεχασμένο στο δεύτερο δοκάρι Κουτρουμπή, που δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ.

35′ Τούμπα: Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ. Μακρινό σουτ του Σκόνδρα, ο Σέρεμετ διώχνει σε κόρνερ

32′ Τρίπολη: Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Εντό έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Διούδης έδιωξε τη μπάλα με δυσκολία και ο Μπαράλες δεν κατάφερε από το ύψος της μικρής περιοχής να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

27΄ Λεωφόρος:  Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ έδωσε στον Αμπέντ που, εντός περιοχής των φιλοξενούμενων και υπό πίεση, πλασάρει αόυτ

26′ Τρίπολη: Καλή ευκαιρία για τον Άρη. Από εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, ο Γιαννίτσης έπιασε την κεφαλιά, ο Μπαντής έπεσε και μπλόκαρε

21′ Τρίπολη: ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 1-0. Ωραία ατομική προσπάθεια του Μπαράλες από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα στη μικρή περιοχή και ο Καράσκο σε κενή εστία δε δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους.

19′ Τρίπολη: Δοκάρι για τον Αστέρα.  Ωραία ατομική προσπάθεια του Καράσκο έξω από τη μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ με το δεξί και η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Διούδη.

13΄ Λεωφόρος: Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Αμπέντ, Ατζαγκούν και Μπεργκ συνεργάστηκαν άψογα, με τριγωνάκι, αλλά ο Σουηδός από θέση τετ-α-τετ νικήθηκε από τον Πρζιρόβσκι. Στη συνέχεια της φάσης ο Αμπέντ πλάσαρε προς την εστία των φιλοξενούμενων, έδιωξε σε κόρνερ η άμυνά τους

8′ Τούμπα: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννούλης έκανε σέντρα από τα αριστερά ο Παπαδόπουλος έκανε έξυπνα την προβολή και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω απ’ την εστία του Γλύκου

6′ Τρίπολη: Διαγώνιο σουτ του Μπακασέτα από την γωνία της μεγάλης περιοχής (αριστερά), έδιωξε σε κόρνερ ο Μπαντής

6′ Τούμπα: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Ο Νάτχο με κάθετη πάσα έβγαλε τον Σαλπιγγίδη τετ-α-τετ με τον Τσέναμο και ο επιθετικός του ΠΑΟΚ δε δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ