Ο Παναθηναϊκός είναι Κυπελλούχος Ελλάδος για το 2014 – Νίκησε 4-1 τον ΠΑΟΚ

ΤΕΛΟΣ του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός είναι Κυπελλούχος Ελλάδος για το 2014

9:49

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, μετρούν ήδη

9:47

Απίστευτο γκολ από τον Σουηδό που κέρδισε τον Τζαβέλλα κοντά στο κέντρο του γηπέδου, από αριστερά μποήκε στην περιοχή, χόρεψε δύο αντιπάλους και με αριστερό σουτ νικά τον Γλύκο για το 1-4

9:46

88′ ΓΚΟΛ 1-4: Χατ τρικ από τον Μάρκους Μπεργκ

9:42

Στο 83′ έχουμε φτάσει

9:37

78′ Σέντρα από αριστερά για τον ΠΑΟ με τον Νάνο, ο Μπέργκ την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

9:34

75′ Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Λαγός στη θέση του Αμπέιντ

9:30

71′ Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Ατζαγκούν στη θέση του Καρέλη

9:28

70′ ΓΚΟΛ 1-3: Ο Βούκιτς εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και μείωσε για τον ΠΑΟΚ

9:27

69′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο τσίμπησε την μπάλα προ του Αμπέιντ που τον πάτησε και τον ανέτρεψε με τον Κάκο να δείχνει την άσπρη βούλα

9:25

66′ Μια κροτίδα έσκασε δίπλα από τον Στοχ που έπεσε στο έδαφος και κρατάει τα αφτιά του. Έσπευσαν οι παίκτες του Παναθηναϊκού να τον προφυλάξουν

9:24

65′ Γύρισμα του Στοχ μέσα από την περιοχή και δεξιά, ο Κοτσόλης έδιωξε σε κόρνερ

9:23

65′ Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα μετά και το τρίτο γκολ των Πρασίνων

9:20

62′ Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ

9:18

60′ Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα για μαρκάρισμα στον Λίνο

9:14

55′ Διπλή αλλαγή του ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς στη θέση του Λάζαρ και ο Λίνο στη θέση του Λούκας

9:12

53′ ΓΚΟΛ 0-3: Κόρνερ του Νάνο από αριστερά, ο Καρέλης παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής και καρφώνει την μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου που δεν μπόρεσε να διώξει

9:11

52′ Σέντρα του Καρέλη από αριστερα, ο Πράνιτς στην απέναντι πλευρά κάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά η μπάλα περνάει διαγώνια άουτ

9:09

Τρομερή έμπνευση από τον Μπεργκ που μπήκε με την μπάλα στην περιοχή, όλοι πίστεψαν ότι θα κάνει σέντρα αλλά ο Σουηδός έκανε σουτ και έγραψε το 0-2 για τον Παναθηναϊκό

9:08

50′ ΓΚΟΛ 0-2: Μάρκους Μπεργκ

9:07

49′ Σέντρα του Σαλπιγγίδη από δεξιά, μπλόκαρε ο Κοτσόλης

9:04

Άρχισε το β’ ημίχρονο χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες

8:47

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

8:47

45’+1′ Ο Στοχ κάνει την σέντρα από αριστερά, με κεφαλιά παίκτη του ΠΑΟ η μπάλα ξεγελάει τον Κοτσόλη που έκανε την έξοδο, η μπάλα στην μικρή περιοχή με τον Σαλπιγγίδη σε άδειο τέρμα να απλώνει το σώμα του αλλά να μην καταφέρνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα! Απίστευτη ευκαιρία του ΠΑΟΚ να ισοφαρίσει το ματς!

8:45

45′ Ωραίο και δυνατό σουτ του Κάτσε αρκετά έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πολύ κοντά στο δοκάρι, άουτ

8:40

40′ Σέντρα του Πράνιτς από αριστερά, ο Μπέργκ την κεφαλιά πάσα στον Καρέλη, ο οποίος για λίγο δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή και η μπάλα πέρασε άουτ

8:37

37′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ: Σέντρα από αριστερά για τον ΠΑΟΚ, ο Σαλπιγγίδης την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

8:36

36′ Σέντρα σουτ του Λούκας από αριστερά, ο Κοτσόλης έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ

8:35

35′ Σέντρα από αριστερά για τον ΠΑΟΚ, κεφαλιά ο Ινσαουράλδε, μπλόκαρε εύκολα ο Κοτσόλης

8:34

34′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Σαλπιγγίδης

8:31

Γ.ΣΚΟΚΑΣ: Φτάσαμε στο 30′ και ο ΠΑΟ έχει και το προβάδισμα στο σκορ και τον έλεγχο του αγώνα. Μέχρι τώρα το πλάνο του Αναστασίου βγαίνει περισσότερο απο αυτό του Γεωργιάδη…

8:25

25′ Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει λίγα μέτρα στο γήπεδο μετά το γκολ του Παναθηναϊκού αλλά δεν έχει καταφέρει να μπει στην περιοχή του Κοτσόλη

8:23

23′ Διαγώνιο σουτ του Πράνιτς από το ύψος της περιοχής και αριστερά, ο Γλύκος με τα ακροδάχτυλα έδιωξε σε κόρνερ

8:21

21′ Σέντρα του Τζαβέλλα από αριστερά, η μπάλα πέρασε απευθείας άουτ

8:20

20′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή για μαρκάρισμα στον Σκόνδρα

8:19

19′ Σουτ του Καρέλη από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Γλύκος

8:16
15′ ΓΚΟΛ 0-1: Εκτελέστηκε το κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπεργκ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε και επέστρεψε στον Σουηδό που με δυνατό σουτ νίκησε τον Γλύκο και άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟ
8:14

14′ Μπαλιά του Νάνο στον Μπεργκ από αριστερά, ο Βίτορ έδιωξε σε κόρνερ

8:11

10′ Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τον ΠΑΟΚ να μην έχει ακόμα απειλήσει την εστία του Παναθηναϊκού, σε αντίθεση με τους Πράσινους που έχουν ήδη αναγκάσει τον Γλύκο να… σηκώσει μανίκια

8:08

7′ Σουτ του Ζέκα από το ύψος της περιοχής, ο Γλύκος μπλόκαρε εύκολα αφού η μπάλα κόντραρε σε συμπαίκτη του

8:02
2′ Σουτ του Νάνο έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ

Στα 54 δευτερόλεπτα η πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Από την πάσα του Μπεργκ ο Ζέκα στην περιοχή σουτάρει αλλά ο Γλύκος διώχνει σε κόρνερ.

1΄ Έναρξη αγώνα.

Σέντρα στις 20:00

Λίγο πριν την σέντρα, Γιάννης Αλαφούζος και Ζήσης Βρύζας χαιρέτισαν τους ποδοσφαιριστές και τους διαιτητές στον αγωνιστικό χώρο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Γιώργος Γεωργιάδης): Γλύκος, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Βίτορ, Ινσαουράλδε, Λάζαρ, Κάτσε, Σκόνδρας, Λούκας, Στοχ, Σαλπιγγίδης.