ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης 1-1

ΛΗΞΗ αγώνα

90′ Μεγάλη τριπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Αθανασιάδη να μη νικά τον Ερνλάντεζ στο τετ–τα -τετ, νέα κεφαλιά στη συνέχεια του Έλληνα επιθετικού, πάλι είπε “όχι” ο Ερνάντεζ, ενώ ακολούθησε και σουτ του Στοχ, το οποίο έδιωξε

84′ Κίτρινη κάρτα στον Γκοιάν

80′ Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη

76′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Κουλούρη εντός περιοχής και από θέση δεξιά, ο Ερνάντεζ έδιωξε με δυσκολία

73′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα αντί του σκόρερ Μπαράλες

67′ Εκτέλεση κόρνερ, ο Βίτορ στην πρώτη κεφαλιά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και έφυγε παράλληλα από την εστία του Αστέρα.

65′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο αντί του Καράσκο

63′ Σέντρα Σκόνδρα από τα δεξιά, ο Κουλούρης έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκοϊάν έβαλε το πόδι του και έδιωξε την μπάλα κόρνερ.

59′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Πολύ όμορφος συνδυασμός Κουλούρη – Νάτχο και Στοχ με τον Σλοβάκο να νικάει με δυνατό σουτ τον Ερνάντεζ

57′ Καλή στιγμή για Αστέρα. Ο Καράσκο σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής αφύλακτος στέλνοντας την μπάλα άουτ

56′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης στη θέση του Λούκας

50′ Ολος ο Αστέρας πίσω από τη μεσαία γραμμή

48′ Μακρινό σουτ του Λούκας, η μπάλα στον Ερνάντεζ

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς στη θέση του Μάρτενς

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ Μακρινό σουτ του Στοχ, η μπάλα πέρασε άουτ

Κακός σε γενικές γραμμές ο ΠΑΟΚ, που δεν μπορεί να βρει διαδρόμους προς την περιοχή του Ερνάντεζ

28′ Σουτ του Στοχ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ

25′ Ο Καράσκο σούταρε με το δεξί (με το εξωτερικό) από το ημικύκλιο της περιοχής του ΠΑΟΚ, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ

21′ Κλεισμένος στο γήπεδό του ο Αστέρας, επιδιώκει ν’ απειλήσει με αντεπιθέσεις

18′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ερνάντεζ απέκρουσε αρχικά κεφαλιά του Στοχ και ακολούθως διπλή προσπάθεια του Αθανασιάδη για την ισοφάριση

Ο Σκόνδρας διαμαρτυρήθηκε για φάουλ από τον Μπαράλες, αλλά ο Αργεντινός ούτε που τον άγγιξε

12′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για διαμαρτυρία

12′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Ο Μπαράλες πήρε την μπάλα από τον Σκόνρδα, μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, σούταρε με το δεξί κι έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Γλύκου

9′ Κακή έξοδος από τον Ερνάντεζ στο κόρνερ του Στοχ, η μπάλα από το κεφάλι του Αθανασιάδη περνάει άουτ.

8′ Σέντρα του Στοχ από δεξιά, ο Γκοιάν -προ του Αθανασιάδη- έδιωξε σε κόρνερ