Οι αγώνες της super leaque

Κυριακή, 21 Απριλίου 2019 21:41
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS
Απέναντι στην ομάδα που τον απέκλεισε στους προημιτελικούς του Κυπέλλου, Λαμία, ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη γοήτρου με 3-1 για την 29η αγωνιστική και κατά κάποιο τρόπο τη ρεβάνς για το σοκ που υπέστη πριν από λίγο καιρό μέσα στην έδρα του.

Παίζοντας με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή τους οι «ερυθρόλευκοι» δε συνάντησαν ιδιαίτερη δυσκολία για να φτάσουν σε ένα ακόμη «τρίποντο», αυτή την φορά χωρίς να παίξουν ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο.

Ο Καμαρά στο 35΄ έβαλε μπροστά στο σκορ του Πειραιώτες, αλλά στο δεύτερο μέρος ο Ασούμπρε ισοφάρισε για τους Φθιώτες στο 66΄. Δεν είχαν κωπάσει καλά- καλά οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων και ο Κώστας Φορτούνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε και πάλι μπροστά τον Ολυμπιακό με 2-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Χασάν με το 10ο εφετινό τέρμα του, αξιοποιώντας ιδανικό με εν κινήσει σουτ το γύρισμα του Νάτχο από δεξιά, με τον Ισραηλινό διεθνή μέσο να δίνει την ασίστ ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.