ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος 2-1

90′ + 1′ Σουτ του Γουνδουλάκη, λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Φούλοπ.
90′ Ο Κουλουχέρης πρόλαβε και έβαλε την κόντρα στο σουτ του Μπακασέτα, που προσπάθησε να απειλήσει και να κάνει το γκολ.
88′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Ντε Μπλάσις.

82′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-1. Ωραίο σουτ του Κολοβού έξω από τη μεγάλη περιοχή στο παραθυρο του Φούλοπ, που έκανε την προσπάθεια αλλά δεν μπόρεσε να σώσει το γκολ
77′ Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο
76′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Σάμαρη, ο Καμπάνταης.
69′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Γκάμπριελ δίνει τη θέση του στον Κουρμπέλη
64′ Κόρνερ του Ράγιος, κεφαλιά του Μπαρολίνι, αλλά διώχνει στην γραμμή ο Ρόβας.
53′ Καλό φάουλ για τον Πανιώνο, πάνω στη γραμμή της μεγάλης περιοχής και πλάγια αριστερά, αλλά το σουτ κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
50′ Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Ντε Μπλάσις έξω από την περιοχή και ο Γιαννακόπουλος δύσκολα διώχνει σε κόρνερ.
Έναρξη δευτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Από πολυ καλό σημαίο μέσα στην περιοχή ο Ναβάρο έστειλε την μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννακόπουλου

39′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-0. ΓΚΟΛΑΡΑ από τους Αρκάδες. Δυνατό σουτ του Ουσέρο με εξωτερικό φάλτσο λίγο έξω από την περιοχή, στο παραθυράκι της εστίας του Γιαννακόπουλου.

33′ Καλή φάση για τον Αστέρα. Σέντρα του Τσαμπούρη, με τον Γιαννακόπουλοε να μην μπορεί να μπλοκάρει και να χάνει τη μπάλα. αλλά ο Ντε Μπλάσις δεν μπόρεσε να κάνει το πλασέ

31′ Ωραία προσπάθεια για τον Πανιώνιο από αριστερά. Ο Ντούνης μπήκε στην περιοχή αλλά το πλασέ του απέκρουσε ο Φούλοπ.

28′ Κίτρινη κάρτα στον Ντούνη για “θέατρο”, για ένα μαρκάρισμα του Σανκαρέ μέσα στην περιοχή.

18′ Πρώτο σουτ για τον Πανιώνιο με τον Σάμαρη, αλλά φεύγει ψηλά άουτ

12′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα για μαρκάρισμα στον Ντε Μπλάσις

Στο 42ο δευτερόλεπτο ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Ο Φραγκουλάκης μπήκε από αριστερά, γύρισε τη μπάλα, η μπάλα πέρασε από τον Γκάμπριελ και ο Ντε Μπλάσις σε κενή εστία ανοίγει το σκορ.