ΤΕΛΙΚΑ: Κέρκυρα-Πανιώνιος 2-1 – ΠΑΣ Γιάννινα-Πανθρακικός 0-0

ΛΗΞΗ των δυο αγώνων

87′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Πετρούσης θα περάσει αντί του Γιάντση

86′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Μίνγκας στη θέση του Τσανη.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη

83′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Νηκλιτσιώτης αντί του Γεωργίου.

82′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-1. Φαουλ του Λεόν ο Γιαννακόπουλος απέκρουσε και ο Γκέσιος που πήρε το “ριμπάουντ” με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1

81′ κίτρινη στον Αυλωνίτη

80′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Μελίσσης στη θέση του Ντιόγκο.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Ίλιτς

78′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα… Ο Κυβελίδης και πάλι τετ α τετ μέσα στην περιοχή σούταρε για να αποκρούσει ο Γιαννακόπουλος σε κόρνερ

74′ Αλλαγή για την Κέρκυρα… Ο Ηλιάδης στη θέση του Σταμόγιαννου

72′ Ευκαιρία για τον Πανιώνιο με μακρινό σουτ του Μενδρινού το οποίο απέκρουσε ο Αναστασόπουλος

71′ Μεγάλη ευκαιρία για πανθρακικό. Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΣ, η μπάλα έφτασε στον Παπαδόπουλο αλλά το σουτ που δοκίμασε από πλάγια θέση αριστερά απομάκρυνε πάνω στη γραμμή ο Φεγκρούς.

70′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Βίλα στη θέση του Γιάκου

70′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο… Ο Μενδρινός στη θέση του Γουνδουλάκη

64′ Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σέντρα του Λεόν απο τα αριστερά ο Κυβελίδης πετάχτηκε, δεν βρήκε την μπάλα και ο Γιαννακόπουλος μπλόκαρε

62′ Κίτρινη κάρτα στο Σταμογιάννο

61′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οκόγιε στη θέση του Ρόκα

59′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Καστσελάν στη θέση του Βαϊρουά.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση.

57′ Λάθος απο την άμυνα της Κέρκυρα, ο Γουνδουλάκης μπήκε στην περιοχή όμως το σουτ ήταν κακό ψηλά άουτ

54′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο

49′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Φεγκρούς αντί του Ταμπάση που δεν μπορεί να συνεχίσει.

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις δυο αναμετρήσεις

45′ Εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο από δεξιά, ο Παπαδόπουλος μπήκε στη φάση αλλά η μπάλα έφτασε στον Ταμπάση, ο οποίος μπλόκαρε σταθερά.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Αρμένη

39′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-1. Μέτα απο την εκτέλεση φάουλ του Λεόν, η μπάλα κόλλησε στη λάσπη μέσα στην περιοχή του Πανιωνίου και ανάμεσα από έναν όμιλο παικτών ο Γκέσιος σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

34′ Ευκαιρία για την Κέρκυρα με το Γιαννακόπουλο να νικάει και παλι σε τετ α τετ τον Κυβελίδη

32′ Ευκαιρία για την Κέρκυρα καθώς ο Γιάντσης απο θέση βολής έκανε τσαφ και δεν κατάφερε να σουτάρει

32′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Κάθετη πάσα του Βαϊραουά, ο Μουνάφο μπήκε στην περιοχή από δεξιά αλλά το πλασέ που δοκίμασε έφυγε άουτ.

31′ Ακομα μια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός μόνος του μέσα στην περιοχή σούταρε και απέκρουσε ο Αναστασόπουλος σε κόρνερ

30′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Σάμαρη, ο Αναστασόπουλος βρήκε τη μπάλα όσο χρειάστηκε για την στείλει στο δοκάρι και στη συνέχεια να απομακρύνει η άμυνα της Κέρκυρας

29′ Κίτρινη κάρτα στον Βενέτη

29′ Κίτρινη κάρτα σε Παπαδόπουλο και Μιχαήλ

19′ Κίτρινη κάρτα στο Ρόκα

18′ Η Κέρκυρα πιέζει μετα το γκολ, όμως πλην του τετ-α-τετ του Κυβελίδη δεν έχει άλλες φάσεις…

12′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Μετά από μακρινή βαθιά μπαλιά, ο Κυβελίδης βγήκε τετ-α-τετ με τον Γιαννακόπουλο, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει

9′ Νέο σουτ του Κολοβού,  ο Αναστασόπουλος μπλόκαρε την μπάλα.

7′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 0-1. Κόρνερ του Πανιωνίου απο αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Αυλωνίτη που έκανε το σουτ στην κίνηση, ο Κολοβός με πλάτη στο τέρμα κοντρόλαρε την μπάλα γύρισε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

2′ Σουτ του Γεωργίου έξω απ’ την περιοχή, ο Βρονταράς μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα