Πανθρακικός – ΟΦΗ 2-1

Στην Κομοτηνή ανοίγει το Κυριακάτικο πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας με την κρίσιμη αναμέτρηση για την παραμονή μεταξύ του Πανθρακικού και του ΟΦΗ. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Με εννιά παίκτες ο ΟΦΗ. Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Σόουζα

90΄Πλασέ του Ζορμπά για τον ΟΦΗ, σε ετοιμότητα ο Κουτσόπουλος

82′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 3-1. Ο Παπαδόπουλος νίκησε από το σημείο του πέναλτι τον Γουναρίδη, που έπεσε σωστά στην δεξια του πλευρά

81′ Πέναλτι υπέρ του Πανθρακικού και κίτρινη κάρτα στον Κουρδάκη, που ανέτρεψε τον Παπαδόπουλο

78′ Μεγάλη επέμβαση από τον Γουναρίδη, σε φαλτσαριστό σουτ του Παπαδόπουλου, από τα όρια της μεγάλης περιοχής και αριστερά

76′ Αλλαγή και για τον Πανθρακικό. Ο Βαϊρουά αφήνει την θέση του στον Μακρυδημήτρη

75′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ροβίθης μπαίνει στην θέση του Μονιάκη

73′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο. Η 7η στο ματς!

68′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μακρή και αποβολή. Με δέκα ο ΟΦΗ

65′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στην θέση του Σκλιοπίδη, μπαίνει ο Μίνγκας

64′ Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο

58′ Ο Περογαμβράκης βρέθηκε στο ύψος της περιοχής του Πανθρακικού, όμως καθυστέρησε με αποτέλεσμα να τον κόψει ο Σερφά και να μην μπορέσει να φανεί απειλητικός

46′ Πλασέ του Βαϊρουά έξω από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα.

Έναρξη δεύτερου μέρους

44′ Μεγάλη ευκαιρία για Πανθρακικό. Ο Βαϊρουά πήρε τη μπάλα από τον Λουσέρο αλλά ο Γουναρίδης αντέδρασε σωστά στο τετ-α-τετ με τον παίκτη του Πανθρακικού διώχνοντας σε κόρνερ.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Μακρή του ΟΦΗ

Δείχνει να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα στα τελευταία λεπτά ο Πανθρακικός

34′ Κίτρινη κάρτα στον Σερφά

26′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 2-1. Σέντρα από τα αριστερά του Λουσέρο, ο Μπαϊκαρά νίκησε στον “αέρα” τον Μονιάκη και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γουναρίδη

23′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-1. Ο Λαμπρόπουλος έκανε την παράλληλη πάσα προς τον Ιωαννίδη, ο παίκτης του ΟΦΗ κοντρόλαρε, έπιασε το σουτ από το ύψος της περιοχής και ισοφάρισε άμεσα για την ομάδα του

20′ Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη

16′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0. Μετά από μπαλιά του Μουνάφο, ο Γουναρίδης έκανε κακή εκτίμηση της φάσης, ο Παπαδόπουλος δεν κατάφερε να φτάσει στη μπάλα και ο Λουσέρο που καραδοκούσε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από πλάγια θέση

10′ Κάθετη πάσα από τον Λαμπρόπουλο για τον Περογαμβράκη, τελευταία στιγμή ο Κουτσόπουλος πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα

Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να κάνουν παιχνίδι αλλά οι Κρητικοί έχουν κλείσει καλά τους διαδρόμους προς την εστία τους. Καμία αξιόλογη φάση στο πρώτο 10έπτο

Έναρξη του αγώνα

Η νίκη του Άρη στο Περιστέρι έφερε σε δύσκολη θέση τον Πανθρακικό που βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη και θέλει το τρίποντο για να πάρει ανάσα. Και ο ΟΦΗ, πλέον, ανησυχεί αφού η απόσταση του από την 15η θέση μπορεί να μειωθεί στους 2 βαθμούς.

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Βαϊρουά, Καστελάν, Λουσέρο, Σερφά, Μουνάφο, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Σκλιοπίδης, Παπαδόπουλος.

ΟΦΗ (Γιάννης Πετράκης): Γουναρίδης, Βερόν, Μονιάκης, Κουρδάκης, Λαμπρόπουλος, Ιωαννίδης, Περγαμβράκης, Νυκτάρης, Σόουζα, Μπούρμπος, Μακρής.