ΤΕΛΙΚΟ: Μακάμπι Χάιφα – ΠΑΟΚ 0-0

Τη νίκη με την οποία θα αγκαλιάσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ θέλει ο ΠΑΟΚ που κοντράρεται με την Μακάμπι Χάιφα στο Ισραήλ.

ΤΈΛΟΣ ΑΓΏΝΑ, 0-0

93΄Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

91΄Κίτρινη κάρτα στον Λίνο.

90΄Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο λίνο αντί του Λούκας.

79′ Αλλαγή για την Μακάμπι. Ο Ντλόβου δίνει τη θέση του στον Ράιγιαν.

70′ Αθανασιάδης, κεφαλιά, η μπάλα λίγο άουτ.

68′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Ολίσε στη θέση του Στοχ

67′ ΔΟΚΑΡΙ: Καταπληκτικό σουτ του Έζρα, έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Χακόμπο και άουτ!

66′ Αντεπίθεση της Μακάμπι, σέντρα του Αμπουχατζίρα από τα δεξιά, σε κόρνερ ο Σκόνδρας

62′ Βγάινει ο Νίνης μπαίνει ο Σαλπιγγίδης.

57′ Αλλαγή για την Μακάμπι. Ο Ράγιος στη θέση του Βέρεντ.

56΄Μεγάλη ευκαιρία για την Μακάμπι. Ο Αμπουχατζίρα σε θέση τετ α τετ θα νικηθεί από τον Χακόμπο.

53΄Μακρινό σουτ του Λαζάρ, μπλοκάρει ο Σαράνοφ.

47 ‘ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Αθανασιάδης, πέρασε άκαρπο.

Ξεκίνησε το Β΄Ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45΄Ο ΠΑΟΚ έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκόρ.  Με τον Νίνη να βγάζει τετ-α-τετ τον Στοχ, ο Σλοβάκος μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε, ο Σαράνοφ απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια  για τη Μακάμπι και κράτησε το 0-0 που θα είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

36΄Κίτρινη κάρτα στον Κατσικά.

35΄Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Τζιόλη να πιάνει καλό σουτ και τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

32΄Κίτρινη κάρτα στον Αμπρουκάτ.

26΄Κίτρινη κάρτα στον Έζρα.

25′ Επικίνδυνο φάουλ έξω από την περιοχή για την Μακάμπι. Χτυπήθηκε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

23′ Συνεχίζεται η τακτική του ΠΑΟΚ να περιμένει στο μισό γήπεδο την Μακάμπι και να επιχερεί να βγει μπροστά με αντεπιθέσεις.

15′ Μέτριος ο αγώνας με βραδύ ρυθμό. Χωρίς αξιόλογες φάσεις

1΄Καλή στιγμή για την Μακάμπι με τον Ντ΄Λόβου να κάνει δυνατό διαγώνιο σουτ και τη μπάλα να φεύγει άουτ.