Μπήκε φουριόζος ο Ολυμπιακός, με το δεξί η Κέρκυρα, «μπαλοθιά» του ΟΦΗ στο 92′

Αθήνα

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός, με πολλά νέα πρόσωπα στη σύνθεσή του, μπήκε με το… δεξί στο νέο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε της νεοφώτιστης Νίκης Βόλου στο «Γ.Καραϊσκάκης» (Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 3-1), καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Νωρίτερα, ο ΟΦΗ πήρε νίκη-θρίλερ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων επί του Παναιτωλικού (ΟΦΗ – Παναιτωλικός 1-0), ενώ σαφώς πιο εύκολα επικράτησε η Κέρκυρα του Πανθρακικού στην επιστροφή της στα σαλόνια (Κέρκυρα – Πανθρακικός 2-1).

Την Κυριακή…

Η δράση συνεχίζεται την Κυριακή με πέντε αγώνες. Με κοινή ώρα έναρξης τις 19:15, ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Πλατανιά, η Βέροια τη Ξάνθη, ο ΠΑΟΚ την Καλλονή και ο ΠΑΣ Γιάννινα τον Αστέρα Τρίπολης. Τέλος, στις 21:30, ο Λεβαδεικός θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό.

Το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με το ματς Πανιώνιος – Εργοτέλης στις 21:30.