Βέροια – ΑΕΚ 1-2, Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-2

Πρώτο διπλό για την Ένωση φέτος με μεγάλη ανατροπή. Με δύο γκόλ (το ένα στο 90΄) ανέτρεψε το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου, ισοφαρίζοντας, στο 49′ ισοφαρίζοντας σε 1-1 και επιτυγχάνοντας το νικητήριο τέρμα στο 90′ (1-2).

Αναλυτικότερα, με απευθείας φάουλ του Μπαρμπόσα στο 90΄ η ΑΕΚ νίκησε 2-1 τη Βέροια στην Ημαθία, με την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής της Super League. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Νέτο στο 32΄, ισοφάρισε ο Ντιέγκο Μπουονανότε στο 49΄ και ο Μπαρμπόσα που είχε μπει στο ματς στο 80΄, χάρισε στην ομάδα του τη νίκη στην εκπνοή.

Ο ΠΑΟΚ

Σε έναν αγώνα με εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη (Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-2) στον τελευταίο αγώνα της ημέρας στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής.