ΤΕΛΙΚΑ: Πλατανιάς–ΑΕΚ 2-1 – Πανιώνιος-Πανθρακικός 2-0

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη των δυο αναμετρήσεων για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

90′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασάκο

90′ Αποβολή για τον Ρόκα. Με δέκα ο Πανιώνιος. Δεύτερη κίτρινη στον Ρόκα, που αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Παπαδόπουλος σούταρε μέσα απο την περιοχή, αλλά ο Γιαννακόπουλος απέκρουσε εντυπωσιακά

85′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πετρόπουλος έστρωσε στον Κατίδη ο οποίος σούταρε αδύναμα απο το ύψος της περιοχής και ο Κηπουρός μπλόκαρε την μπάλα

85′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κηπουρός έπιασε το πλασέ του Κατίδη

85΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, όμως το σουτ του Αραβίδη απομακρύνεται από τον Μπαϊκαρά

82′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά… Σέντρα του Γκονζάλες απο δεξιά κεφαλιά ψαράκι του Ναζλίδη, η μπάλα άουτ

80′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Κατίδης και Φουρτάδο στις θέσεις των Φούντα και Φέτση

Αποβολή στον βοηθού του Λίνεν, Μανώλη Παπαδόπουλο για διαμαρτυρίες

77′ Κίτρινη κάρτα στον Φούντα

75′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 2-1. Ο Αναστασάκος εκτέλεσε εύστοχα

74′ Πέναλτι υπέρ του Πλατανιά. Το έέκανε ο Καραλής στο Ναζλίδη

76′ Κίτρινη κάρτα στον Καστσελάν

74′ Αλλαγ’η για τον Πλατανιά. Ο στη θέση του

71′ Δυνατό σουτ του Φέτση έξω απο την περιοχή και στον άξονα της εστίας του Κηπουρού, η μπάλα έφυγε άουτ

69′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Καραλής στη θέση του Βλάχου, που τραυματίστηκε

68′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. ο Δέντσας στη θέση του Γιάννου

64′ Κίτρινη κάρτα στον Φέτση

64′ Μετά από υπέροχη ατομική ενέργεια του Γκερέιρο (“άδειασε” τρεις αντιπάλους) ο Φέτσης έστρωσε για τον Μητρόπουλο, αλλά το συρτό σουτ που έκανε εκείνος έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

64′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κουλουχέρης στη θέση του Ανδράλα

59′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μίνγκα στη θέση του Τζάνη

58′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουμάγκα

51′ Πολύ καλή στιγμή για Πλατανιά. Μετά από αναταραχή στην περιοχή της ΑΕΚ, η μπάλα κόντραρε επικίνδυνα στον Αναστασάκο, αλλά κατέληξε στην αγκαλιά του Κωνσταντόπουλου

50΄ Κίτρινη κάρτα ο Ρόκας

Δεύτερο ημίχρονο και στην Κρήτη

47΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Παπαδόπουλος, μετά από εκτέλεση φάουλ, βρέθηκε πλάγια δεξιά της μικρής περιοχής του Πανιώνιου. Το σκαστό σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος στη Νέα Σμύρνη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις δυο αναμετρήσεις

44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Εντός περιοχής του Πανιώνιου ο Τζάνης… στρώνει την μπάλα με το κεφάλι στον Λαδάκη, ο οποίος με κοντινό δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα πολύ άουτ.

42′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-0.
35′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Εξαιρετική η εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη, στην κλειστή γωνία του Βρονταρά, η μπάλα στα δίχτυα.
34′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο
33΄ Καλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σέντρα του Σάμαρη, κεφαλιά του Καμπάνταη, η μπάλα άουτ.
28′ Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη για μαρκάρισμα σττον Παπαδόπουλο
25′ Πολύ άσχημα τα νέα που φτάνουν από το νοσοκομείο Χανίων, όπου διεκομίσθη ο Καστέλς μετά τον τραυματισμό του. Κι αυτό διότι η πρώτη διάγνωση αναφέρει πως ο αμυντικός του Πλατανιά έχει υποστεί ρήξη τετρακέφαλου.
22′ Σέντρα του Βλάχου, κατέβασε την μπάλα ο Πετρόπουλος από πλάγια και σούταρε με το αριστερό με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.
17′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-1. Εκτέλεση φάουλ του Γκερέιρο, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, ο Φέτσης πήρε το “ριμπάουντ” και με κεφαλιά ισοφάρισε
Σε αυτό το πρώτο τέταρτο ο Πανθρακικός είναι η ομάδα που δείχνει να πατάει καλύτερα στο γήπεδο και μοιάζει πιο απέιλητικός
11′ Σε μια ανύποπτη φάση -και χωρίς να έρθει σε επαφή με αντίπαλο- ο Καστέλς τραυματίστηκε και έγινε αλλαγή. Στη θέση του ο Μαραγκουδάκης
Με καλό ρυθμό το παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη σε αυτά τα πρώτα του 10 λεπτά. Οι ομάδες δείχνουν ότι δεν έχουν την διάθεση να κλειστούν και να παίξουν άμυνα
5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της ΑΕΚ, ο Ναζλίδης έπιασε αμαρκάριστος το σουτ, αλλά ο Κωνσταντόπουλος έπεσε στην αριστερή του γωνία και απέκρουσε εντυπωσιακά!
3′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-0. Εκτέλεση φάουλ από τον Κάλαϊτζιτς, ο Ναζλίδης έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κωνσταντόπουλου