ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Πανθρακικός 6-2

Παρακολουθήστε το πρώτο ματς μεταξύ του Ολυμπιακού και του Πανθρακικού για τα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

84′ Ο Καθάριος στη θέση του Μίγκα.

Ο ρυθμός έχει πέσει όπως είναι λογικά και όλοι περιμένουν τη λήξη του αγώνα αφού είναι απίθανο να αλλάξει κάτι. Ο Ολυμπιακός, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, θα πάρει το εισιτήριο για τον τελικό αφού η ρεβάνς της Κομοτηνής έχει διαδικαστικό χαρακτήρα.

76′ Ο Μανιάτης στη θέση του Φουστέρ.

69′ O Ιωαννίδης στη θέση του Μήτρογλου.

62′ Μπαϊκαρά και Παπαδόπουλος αντί των Μουνάφο και Τζάνη.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Χολέβα.

56′ Σουτ του Χολέβα απέκρουσε ο Κουτσόπουλος.

55′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Απίστευτα πράγματα στο Γ. Καραϊσκάκης. Ο Φουστέρ πέτυχε το 6ο γκολ της ομάδας του από πάσα του Μοντέστο.

53′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μασάντο έκανε το σουτ, ο Κουτσόπουλος απέκρουσε αλλά ο Μήτρογλου από κοντά, αν και είναι σε θέση οφσάιντ ο επιθετικός του Ολυμπιακού, σκόραρε.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Φανταστική προσπάθεια του Φετφατζίδη που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

47′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ιμπαγάσα έκανε τη σέντρα και ο Μήτρογλου από κοντά νίκησε τον Κουτσόπουλο.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης στη θέση του Βλαχοδήμου.

36′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου γύρισε στο σημείο του πέναλτι αλλά ο Φουστέρ δεν μπόρεσε να σημαδέψει σωστά.

Οι πρώτες αποδοκιμασίες ακούστηκαν από τον λιγοστό κόσμο του Ολυμπιακού που βρίσκεται στις εξέδρες.

32′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ. Καταπληκτικός συνδυασμός των παικτών του Πανθρακικού και ο Λουσέρο με πανέμορφο σουτ νίκησε τον Κάρολ.

31′ Μακρινό σουτ του Μίγκα, ο Κάρολ αναγκάστηκε να διώξει εντυπωσιακά.

30′ Σουτ του Φέισα, μπλόκαρε ο Κουτσόπουλος.

27′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Κουτσόπουλου στην κεφαλιά του Μήτρογλου.

25′ Ο Σιόβας έπιασε το σουτ, η μπάλα είχε πορεία προς την εστία αλλά χτύπησε πάνω στον Μήτρογλου και έφυγε έξω.

19′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ. Καταπληκτική ενέργεια του Τζάνη, πέρασε τον Σιόβα και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Κάρολ. Χειροκροτήθηκε από τους φίλους του Ολυμπιακού ο παίκτης των φιλοξενούμενων.

11′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Εξαιρετική προσπάθεια του Ιμπαγάσα ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

6′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Λουσέρο έκανε τη σέντρα, ο Τζάνης αμαρκάριστος έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

4′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φουστέρ έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στον Μελίσση και ξεγέλασε τον Κουτσόπουλο.

3′ Αντεπίθεση του Πανθρακικού με τον Τζάνη να αστοχεί από καλή θέση μετά τη σέντρα του Μίγκα.

1′ Μακρινό και άστοχο σουτ του Μασάντο.