ΤΕΛΙΚΟ: Ξάνθη – ΠΑΟΚ 1-2

ΛΗΞΗ αγώνα

90’+3′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος αντί του Τριάδη

90+1′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-2. Φάση διαρκείας μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Λίνο βρέθηκε μόνος απέναντι στον Τσέμα και δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει

87′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Ο Λίνο εκτέλεσε το κόρνερ και μετά από φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στον Κατσουράνη, ο οποίος με σουτ από την καρδιά της περιοχής ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ

80′ Αλλαγή για την Ξάνθη. ο Κάλβο στη θέση του Μάνταλου

75′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο στη θέση του Σπυρόπουλου

72′ Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ (η 7η στο ματς)

69′ Κίτρινη σε Βούκιτς, Τζαβέλλα και Σολτάνι, οι οποίοι είχαν έντονη αψιμαχία πριν την εκτέλεση του κόρνερ

62′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης στη θέση του Στοχ

60′ Αλλαγή για την Ξάνθη. O Μπέρτος στη θέση του Παΐτο

59′ Ατομική προσπάθεια και διαγώνιο σουτ του Τριάδη από θέση αριστερά στην περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

47′ Σέντρα του Τριάδη από αριστερά, κεφαλιά του Σολτάνι, η μπάλα έφυγε άουτ

Δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα Πηγάδια

43′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Mετά από συνεχόμενα λάθη, η μπάλα κατέληξε στον Λούκας, ο οποίος ανενόχλητος στην περιοχή σούταρε πάνω στον Τσέμα

40′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη

37′ Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου

36′ Κίτρινη στον Ντε Γκούζμαν

34′ Νέα διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σπυρόπουλος έκανε την παράλληλα μπαλιά με τον Βούκιτς να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή και τον Παΐτο να απομακρύνει, ενώ στη συνέχεια και πάλι ο Σπυρόπουλος σέντραρε από αριστερά και ο Σαλπιγγίδης με προβολή στο πρώτο δοκάρι έστειλε την μπάλα άουτ

32′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζιόλης αντί του Κατσικά. Πάει στο κέντρο της άμυνας ο Κατσουράνης και ο Τζιόλης δίπλα στον Λάζαρ

25′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σολτάνι έκανε το δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι και ο Γλύκος απέκρουσε δύσκολα στην κίνηση

18′ Σουτ του Σολτάνι από δεξιά, η μπάλα ελάχιστα άουτ

15′ Σουτ του Λούκας έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

13′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-0. Ο Μάνταλος βγήκε στην αντεπίθεση, μπήκε από αριστερά στην περιοχή, άδειασε τον Τζαβέλλα και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους

11′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με δοκάρι. Ο Σαλπιγγίδης μπήκε στην περιοχή από αριστερά και πλάσαρε προς την εστία, ο Τσέμα βρήκε λίγο την μπάλα και της άλλαξε πορεία για να καταλήξει αυτή στον Βούκιτς, ο οποίος από απόσταση αναπνοής σούταρε στο δεξί δοκάρι

9′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, για την Ξάνθη. Ο Τριάδης έκανε τη σέντρα από αριστερά, οο Βασιλακάκης έπιασε την κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής, αλλά είδε τον Γλύκο να πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση και να του στερεί το γκολ

8′ Η Ξάνθη προσπαθεί να βρει τους διαδρόμους προς την εστία του Γλύκου. Ο ΠΑΟΚ δεν έχει ακόμα κατοχή της μπάλας. Οι δυο ομάδες προσπαθούν να κερδίσουν τον χώρο του κέντρου