ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 0-1

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του Αστέρα στην Τρίπολη με 1-0 και με δυο νίκες κόντρα στους Αρκάδες πήρε την πρόκριση στους “8” του Κυπέλλου
ΛΗΞΗ αγώνα

90′ Επιθετικό φάουλ του Χουάνμα στον Μέγερι, ακυρώνεται το γκολ του Αστέρα

80′ Κίτρινη κάρτα στον Γκόιαν

79′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1. Ωραία ντρίπλα και πάσα του Ιμπαγάσα, ο Σκέποβιτς “άδειασε” τον Ζησόπουλο και πλάσαρε κάτω από τα πόδια τον Γεωργακόπουλο

76′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σέποβιτς στη θέση του Μήτρογλου

75′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάσις στη θέση του Κυριακόπουλου

66′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Γκόιαν στη θέση του Σανκαρέ

65′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βάις στη θέση του Μασάντο

Συνεχίζεται η αναμέτρηση

62′ Διακοπή στο ματς καθώς δύο από τους προβολείς του γηπέδου έχουν τεθεί εκτός λειτουργίας

57′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Ντομίνγκες

57′ Κίτρινη κάρτα στον Εντό

52′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κοντοές στη θέση του Ναβάρο

50′ Πονάει ο Ναβάρο, που δείχνει να μη μπορεί να συνεχίσει

46′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Καλό φαλτσαριστό σουτ του Μουνάφο, έξω η μπάλα

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τρίπολη

42΄Ακυρωθέν γκολ του Αστέρα! Ο Σέτι έπιασε την πρώτη κεφαλιά με τον Ζησόπουλο να στέλνει από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα με τον μηρ. Υποδείχθηκε οφσάιντ, δύσκολη φάση, δεν φαίνεται καλά από την κάμερα αν καλύπτεται από τον Σαλίνο

30′ Πολύ καλό σουτ του Πελέ, είδε τον Γεωργακόπουλο λίγο έξω από την εστία του, έφυγε λίγο έξω η μπάλα

22′ Ο Μέγερι νίκησε τον Μουνάφο στο τετ α τετ και κράτησε ανέπαφη την εστία του Ολυμπιακού

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομίνγκεζ δεν κατάφερε να ευστοχήσει με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

12′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομόνγκες έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Φουστέρ έπιασε το γυριστό, ο Γεωργακόπουλος απέκρουσε

11′ Κεφαλιά του Σανκαρέ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μέγερι μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια

5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Ναβάρο από δεξιά, κενό την άμυνα του Ολυμπικού, ο Μουνάφο έπιασε την κεφαλιά μπροστά στον Μέγερι, με τη μπάλα να φεύγει άουτ

3′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Φουστέρ, η μπάλα δίπλα από την εστια του Γεωργακόπουλου