ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός Βόλου – Παναθηναϊκός 1-0

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε του Παναθηναϊκού με 1-0, αλλά οι “πράσινοι” προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου, έχοντας το υπέρ τους 4-0 της Λεωφόρου

ΛΗΞΗ αγώνα

87′ Πολύ μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Γεωργίου να σταματά διαδοχικά τους Χουχούμη και Αναστασόπουλο.

84′ Ο Κριστομπάλ έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από το κόρνερ, επιχείρησε το σουτ αλλά ο Κοτσόλης απέκρουσε

81′ Σουτ του Καρέλη έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου, η μπάλα ψηλά άουτ

75′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη

73′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Ντίνα

72′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακο Βόλου, 1-0. Ο Δεινόπαπας μπήκε από αριστερά, κράτησε τη μπάλα και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Καπετάνο, ο οποίος σούταρε συρτά με το αριστερό από το ημικύκλιο και νίκησε τον Κοτσόλη

63′ Τρίτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Ζέρης θα μπει στη θέση του Καρρά.

60′ Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε μαρκάρισμα του Κουτρουμπή στον Δεινόπαπα, ο διαιτητής διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

58′ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό Βόλου: Ο Πινδώνης στη θέση του Καρίλ και ο Καπετάνος αντί του Ρόκα

51′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης κάνει εξαιρετική κούρσα από τα αριστερά και γυρίζει στον Σπυρόπουλο που από καλή θέση στέλνει την μπάλα άουτ

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Καρέλη να σουτάρει συρτά έξω από την περιοχή και τον Γεωργίου να διώχνει σε κόρνερ πέφτοντας στην αριστερή του γωνία

Δεύυερο ημίχρονο

Με δύο αλλαγές ξεκινά το β’ μέρος ο Παναθηναϊκός: Ο Κουτρουμπής στη θέση του Ρισβάνη και ο Αμπέντ στη θέση του Κλωναρίδη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+1′ Πολύ καλό σουτ του Ντινόπουλου στην κίνηση μέσα στην περιοχή, εξ’ ίσου καλή επέμβαση του Κοτσόλη σε κόρνερ.

45′ Ο Ρισβάνης που νωρίτερα αντιμετώπισε ένα πρόβλημα, δεν θα μπορέσει να συνεχίσει το παιχνίδι, καθώς έχει υποστεί διάστρεμμα στον αστράγαλο. Θα αντικατασταθεί από τον Κουτρουμπή

43′ Προσπάθεια του Καρέλη που σούταρε από το ημικύκλιο, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Κλωναρίδη που υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.

Βρέχει στο Βόλο

39′ Σουτ από τον Καρέλη, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ

34′ Ο Καρέλης μπήκε από δεξιά και έκανε την παράλληλη σέντρα, όμως δεν έφτασε συμπαίκτης του στη μπάλα και αυτή πέρασε άουτ

30′ Ωραίο μακρινό σουτ του Ντίνα, ο Γεωργίου μπλόκαρε σταθερά

23′ Χωρίς κάποια ευκαιρία ο Παναθηναϊκός στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου.

19′ Καλό δεξί σουτ του Κριστομπάλ έξω από την περιοχή, ο Κοτσόλης έδιωξε με τις γροθιές και ο Τριανταφυλλόπουλος “καθάρισε” στη συνέχεια

14′ Ο Δεινόπαπας μπήκε στην περιοχή του Παναθηναϊκού, δέχτηκε το μαρκάρισμα του Δώνη και έπεσε, με τους γηπεδούχους να ζητούν -χλιαρά- πέναλτι και τον διαιτητή να δείχνει “παίζετε”

10′ Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Δεινόπαππας βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού και σούταρε, ο Κοτσόλης να απέκρουσε και στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Κριστομπάλ που την έστειλε απελπιστικά άουτ

6′ Μακρινό σουτ του Καρίλ, αιφνιδιάστηκε ο Κοτσόλης αλλά μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Ολ. Βόλου: Γεωργίου, Γιαλούσης, Καρράς, Κόμνος, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκκας, Κριστομπάλ, Κάριλ, Δεινόπαπας, Τζινόπουλος

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Δώνης, Καρέλης, Ρισβάνης, Ντίνας, Πράνιτς.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Στέφανος Μαντάκης, με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο και Καραβασίλη