Λήξη του αγώνα

21:23
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις, μετρούν από τώρα
21:23
90′ Κίτρινη κάρτα στον Λούκας και στον Πέρες
21:18
84′ Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα
21:17
84′ ΓΚΟΛ 2-1: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ με γέμισμα στην περιοχή, ο Μπονγκ με κεφαλιά έδιωξε αλλά πάνω στον Τζαβέλλα που με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Ρομπέρτο που έπεσε αλλά δεν κατάφερε να γλιτώσει το τέρμα
21:16
83′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου στη θέση του Βίτορ
21:13
81′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Χούσεν στη θέση του Αθανασιάδη
21:13
81′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πελέ στη θέση του Φουστέρ
21:11
79′ Κάθετη στον Φουστέρ μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Ισπανός σούταρε με το αριστερό στην κίνηση, ο Γλύκος μπλόκαρε εύκολα
21:04
72′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ στη θέση του Βαλντέζ
20:58
65′ Σουτ του Νάτχο μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ
20:57
65′ Ο Αθανασιάδης από αριστερά κάνει την μπαλιά στον Σαλπιγγίδη, ο Ρομπέρτο βγήκε και έδιωξε με τα πόδια
20:54
62′ Μακρινό σου του Μασάντο από τον άξονα, η μπάλα ψηλά άουτ
20:52
57′ Μπουνιά του Ινσαουράλδε στον Εντιγκά μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού που δεν βλέπει ο Κάκος αλλά του δίχνει κίτρινη κάρτα για την αψιμαχία που είχε με τον μέσο του Ολυμπιακού. Κανονικά ο αμυντικός του ΠΑΟΚ έπρεπε να δει την κόκκινη κάρτα
20:48
56′ Κίτρινη κάρτα στον Σαλίνο
20:44
51′ Λάθος διώξιμο του Γλύκου πάνω στον Μπονγκ που πίεσε, η μπάλα όμως πέρασε άουτ
20:40
48′ Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε
20:40
47′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ο Εντιγκά την κεφαλιά, η μπάλα άουτ
20:16
43′ Σουτ του Τζαβέλλα αρκετά έξω από την περιοχή, ο Ρομπέρτο έπεσε στη δεξιά γωνία του και έδιωξε. Νέα μεγάλη απόκρουση του Ισπανού
20:13
40′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, κεφαλιά του Βίτορ στην καρδιά της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ
20:09
36′ ΓΚΟΛ 1-1: Μπαλιά του Τζαβέλλα στην περιοχή, ο Μανωλάς έκανε στραβοκλωτσιά στην προσπάθειά του να διώξει, έστρωσε την μπάλα στον Αθανασιάδη και εκείνος με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-1
20:07
33′ ΓΚΟΛ 0-1: Ο Πέρες στρώνει έξω από την περιοχή στον Σάμαρη που πιάνει σουτ κεραυνό με το εξωτερικό και στέλνει την μπάλα στις… αράχνες της εστίας του Γλύκου. Τρομερό γκολ που οι παίκτες του Ολυμπιακού αφιερώνουν στον Ολαϊτάν σηκώνοντας την μπλούζα του
20:02
29′ Τρομερή απόκρουση του Ρομπέρτο σε συρτό σουτ του Αθανασιάδη από το ύψος της περιοχής στον άξονα, ο Λούκας το ριμπάουντ στα πλάγια δεξιά, έκανε το γύρισμα αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
20:00
27′ Κίτρινη κάρτα στον Μασάντο
19:58
25′ Σέντρα του Σαλίνο από δεξιά, ο Πέρες στο δεύτερο δοκάρι την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ
19:56
24′ Αναγκαστική αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ο Κατσουράνης στη θέση του Λάζαρ
19:56
23′ Από μια κίτρινη σε Μανωλά και Αθανασιάδη που είχαν μια… διαφωνία
19:54
21′ Σέντρα του Λούκας από αριστερά, ο Νάτχο μέσα από την περιοχή κάνει το δυνατό σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ
19:53
20′ Ο Λάζαρ δείχνει και εκείνος να αντιμετωπίζει πρόβλημα
19:51
18′ Λάθος του Λούκας από αριστερά, ο Μασάντο έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, ο Βαλντές έστειλε με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα αλλά ο επόπτης σωστά ακύρωσε το τέρμα για οφ σάιντ
19:48
15′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μπήκε ο Πέρες στη θέση του Ιμπαγάσα

19:46

13′ Ο Ιμπαγάσα βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου και ο Ολυμπιακός συνεχίζει με δέκα μέχρι να ζεσταθεί ο Πέρες

19:43

11′ Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, ο Ρομπέρτο μπλόκαρε
19:38
5′ Πρώτο σουτ στο ματς από τον Λάζαρ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

1΄Έναρξη αγώνα.

Δείτε ΕΔΩ βίντεο με τα επεισόδια πριν την έναρξη αγώνα

Σέντρα στις 19:30

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Γιώργος Γεωργιάδης): Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Ινσαουράλδε, Τζαβέλλας, Κάτσε, Νάτχο, Λάζαρ, Σαλπιγγίδης, Λούκας, Αθανασιάδης

Ολυμπιακός (Μίτσελ Γκονζάλεθ):
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μπονγκ, Παπαδόπουλος, Μανωλάς,Εντινγκά, Σάμαρης, Ιμπαγάσα, Μασάντο, Φουστέρ, Βαλντέζ

Διαιτητής: Τάσος Κάκος

19:00 Σχεδόν κατάμεστη η Τούμπα, μισή ώρα πριν την σέντρα.

18:20 Λίγο μετά τις αφίξεις των ομάδων επικράτησε ένταση έξω από το γήπεδο ανάμεσα στους οπαδούς και στις αστυνομικές δυνάμεις.

18:05 Και η αποστολή του ΠΑΟΚ έφτασε στο γήπεδο.

17:55 Η αποστολή του Ολυμπιακού έφτασε χωρίς πρόβλημα στην Τούμπα

ΠΗΓΗ: NewsIt.gr – In.gr